Poznáš legendárne Reese’s Peanut Butter Cup? Vynálezca tejto dobroty predbehol v biznise vlastného šéfa!

Výrobok Reese’s Peanut Butter Cup je jednoznačnou voľbou (Zdroj: Pixabay/pixel1)

#Poznáš Reese’s Peanut Butter Cup, sladkú dobrotu, ktorá si získala priazeň miliónov ľudí po celom svete? My ti o nej prezradíme čo-to viac. Dnes ju nájdeš v mnohých variáciách, no stará dobrá klasika je len jedna. Vďaka ktorému filmu sa naštartovala vlna fanúšikovskej spokojnosti a po kom boli výrobky nazývané? Prezradíme ti všetko o zrode tejto maškrty.

Dlhé roky na trhu a stále populárny produkt

Harry Burnett Reese je muž zodpovedný za prvý produkt spoločnosti Reese – Reese’s Peanut Butter Cup. V snahe postarať sa o svoju rodinu – 16 detí (áno, čítaš správne, 16) prijal prácu v továrni na curovinky s názvom Hershey Chocolate Company v meste Hershey v Pennsylvánii. Inšpirovaný výrobou dobrôt, začal vyrábať vo svojom suteréne vlastné výrobky. Z úplne bežného, no cieľavedomého zamestnanca sa zrazu stal obchodník. Svoje chutné výrobky z čerstvých ingrediencií dokonca pomenovával po svojich deťoch! Predaju sa darilo natoľko, že sa rozhodol skončiť prácu v továrni a založiť vlastnú spoločnosť s názvom H. B. Reese Candy Company. Mala široký sortiment cukríkov a sladkostí, ktoré ľudia jednoducho milovali.

 

View this post on Instagram

 

Príspevok, ktorý zdieľa @reeses

Druhá svetová vojna však zasiahla aj tento biznis. Reese bol kvôli nedostatku dodávok a ekonomickým ťažkostia nútený opustiť mnnohé projekty a zamerať sa výlučne na svoju najobľúbenejšiu klasiku – peanut butter cup. Tento krok sa však oplatil a spoločnosť prežila aj ťažké časy, cukrovinky sa tešili veľkej priazni, ktorá neustále rástla. 

Teste pred oslávením 77. narodením však H.B. Reese zomrel na infarkt. Sedem rokov na to sa jeho 6 synov rozhodlo spoločnosť predať, a to spoločnosti Hershey’s Chocolate Company, ktorá bola paradoxne primárnou inšpiráciou pre vznik. Bola odkúpená za 23,5 milióna dolárov a H.B. Reeseove deti získali 5 % podiel. Pre zaujímavosť, dnes má týchto 5 % hodnotu približne 1 miliardu dolárov.

 

View this post on Instagram

 

Príspevok, ktorý zdieľa @reeses


Prvá čokoláda Milka bola bez mlieka a legendárnu kravu naozaj natreli na fialovo: Chutí nám už viac ako 100 rokov


Na filmovom plátne

V 70. rokoch spoločnosť Hershey obdržala telefonát z Universal Studios. Všetko nasvedčovalo tomu, že ide o veľkú vec. Telefonický hovor sa týkal filmu s názvom E.T.. Spoločnosť Universal ponúkla Hershey, že by vo filme chceli uverejniť Reeseove produkty. Nie je vôbec šokujúce, že Hershey ponuku bez váhania prijali a rozhodli sa pomôcť pri propagácii filmu.

Hershey stavili na risk a súhlasili s tým, že poskytnú spoločnosti Universal na marketing filmu E.T. približne 1 milión dolárov, a to bez toho, aby videli čo i len scenár. S odstupom času všetci dobre vieme, akým obrovským hitom sa film stal, ale v tom čase Hershey v podstate riskovali, navyše s poriadnym balíkom peňazí. Tento ťah sa však naozaj oplatil. Predaj kusov produktov Reese’s Pieces raketovo stúpal, čo sa pravdepodobne nie veľmi pozdávalo spoločnosti M&Ms, ktorá dostala ponuku ako prvá a aj ju odmietla.

 Vedel si že?

  • Najväčší Reese’s Peanut Butter Cup váži takmer 250g a predáva sa v balení po dvoch, je dostupný na oficiálnej stránke.
  • Reese’s Peanut Butter Cup sa pôvodne nazývali „Penny Cups“, pretože začiatkom 30. storočia sa predávali len za penny/ 1 kus.
  • 18. máj je oficiálnym dňom „I Love Reese’s“. Vznikol po tom, čo sa na stránku kampane na Facebooku pripojilo takmer 40 000 fanúšikov, ktorí žiadali, aby mala ich obľúbená sladkosť vlastný špeciálny deň.
Zdroj: Hashtag.sk, businessinsider.com
Odporúčame