Hip hop žije bude aj v roku 2020. Kedy, kde a kto?

Dlho to vyzeralo ako nereálna možnosť, ale aj my sme na našom portáli písali, že najväčší rapový festival v našich končinách – Hip Hop Žije, stále nebol zrušený a je aspoň teoretická šanca, že bude aj tento rok. Vzhľadom na celosvetovú pandémiu spôsobenú koronavírusom to vyzeralo skôr ako zbožné prianie, než ako reálna možnosť. Ako sa ale ukázalo, niekedy jednoducho treba dúfať a to, čomu možno verili už iba skalní priaznivci, je skutočnosťou. HHŽ 2020 BUDE!

Samozrejme, pôvodný termín, a teda posledný júnový víkend, je vzhľadom na štátom nariadené reštrikcie, nereálny, avšak základnou premisou momentálne je, že HIP HOP ŽIJE tento rok, na rozdiel od ďalších nesmierne obľúbených festivalov, bude. V určitom ohľade sa jedná o risk, ale akcie do 1000 ľudí budú povolené a ak sa nič špeciálnym spôsobom v najbližších mesiacoch nezmení, rapový festival v hlavnom meste Slovenska skutočne bude.

Ako organizátori oznamujú, kapacita bude obmedzená, maximum je 1000 predaných lístkov a po niekoľkých hodinách bola prvá vlna lístkov predaná. V piatok sa návštevníci môžu tešiť na hviezdne mená ako DMS, Strapo, Pil C či mladíci typu AstralKid22, Kruel alebo Slimso. V sobotu budú najväčšími ťahákmi bez väčšej diskusie chalani zo skupiny Kontrafakt či Majk Spirit.

Ako sa dozvedáme z príspevkov na sociálnej sieti Instagram, okrem napísaných interpretov sa môžeme tešiť aj na mnoho ďalších. Keď to ale zľahka preženieme, aj keby na celom festivale vystúpili iba DMS, Kontrafakt a Majk Spirit, lístky by sa bez väčších diskusií rýchlo vypredali. Dôvodov, prečo je HHŽ už v prvých hodinách po spustení predaja tak obrovský záujem, je hneď niekoľko.

Už viac ako štvrť roka sú zrušené hromadné akcie, festivaly či koncerty. Separ vydal nový album OG, ku ktorému ešte nebol tour, rovnako tak turné nemal ani album Real Newz od Kontrafaktu, iba úvod koncertného turné k novému albumu 2086 stihol Pil C a von sú aj nové CD od Nerieš – OK, od Dameho – 100RY či Majka Spirita – Artist.

K tomu pridajme, že koncom júla vyjde Egov druhý sólový album EGOTRON, z ktorého skladby sa tiež väčších pochýb objavia aj na Hip Hop Žije. A to nepochybujeme o tom, že do konca leta vyjde nesmierne veľa novej hudby, ktorá si zaslúži, aby sa dostala medzi ľudí.

Pripájame aj oficiálne vyhlásenie organizátorov, ktoré má niekoľko dní. „V prvom rade sa Vám chceme poďakovať za trpezlivosť pri čakaní na informácie ohľadne Hip Hop Žije 2020. Dôkladne sme sledovali situáciu ako sa vyvinie a aké nariadenia a opatrenia vydá Úrad vlády Slovenskej republiky ohľadne organizovania kultúrno-spoločenských podujatí. Dnes už vieme ako to je, a preto Vám ako prvé prinášame odpoveď na Vami pokladané najčastejšie otázky.“

Veľa ľudí sa pýtalo hlavne na to, čo bude s lístkami, ktoré boli kúpené na pôvodný termín, respektíve či uvidia svoje financie, prípadne, či budú iné náhrady. „Lístky, ktoré ste si zakúpili na Hip Hop Žije Bratislava, ktorý sa mal konať v pôvodnom termíne 26.-27.6 2020 si máte možnosť preložiť na ďalší rok alebo Vám bude umožnené ich vrátiť a podľa zákona Vám budú vrátené Vaše peniaze najneskôr najneskôr do 31.7.2021. Chceli by sme Vás však poprosiť, aby ste si lístky ponechali na ďalší rok a aj tým nám pomôžete zvládnuť spolu tieto ťažké časy a zorganizovať opäť Hip Hop Žije v takej veľkosti a kvalite ako ste boli doteraz zvyknutí. Ďakujeme za Vašu podporu.“

My sme veľmi radi, že sa najväčší slovenský hip hopový festival uskutoční, i keď to bude v obmedzenej kapacite a v náhradnom termíne. Situácia je aká je a viac sa v tejto chvíli robiť nedalo. Samozrejme o všetkom podstatnom vás budeme, tak ako pomaly už každý rok, informovať.

Foto: Hip hop žije, Instagram

Odporúčame