Highlighty slovenských športovcov: Ktorý známy hokejista ukončil kariéru a koho zlaté časy ešte len začínajú?

Kamera

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: Freepik.com/Victor217)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, i keď tie z nich primárne robia hviezdy vo svojom obore. Ak ťa ale okrem gólov či získaných bodov zaujíma aj ich bežný život, si na správnom mieste. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Brambor ukončil kariéru

„Oficiálne, je to tu.“ Uviedol na svojom instagrame pred pár dňami Marián Gáborík, čím ukončil svoju veľmi úspešnú hokejovú kariéru. I keď kvôli zraneniu od marca 2018 na zápasy nenastúpil, koniec ohlásil až teraz. Najvyššie draftovaný Slovák v histórii NHL hrával za tímy ako Minnesota Wild, New York Rangers, Columbus Blue Jackets, Los Angels King a Ottawa. V príspevku na sociálnej sieti okrem poďakovania všetkým tímom, v ktorých strávil kariéru, vyslovil vďaku aj rodine, agentovi, spoluhráčom a trénerom. „Bolo mi veľkou cťou hrať v najlepšej lige na svete od mojich 18 rokov. Bola to veľkolepá, neuveriteľná a úžasná cesta. Často to bolo ako na horskej dráhe, ale vždy som našiel cestu späť,“ dodal.

Zásnuby v Španielsku

Tomáš Drahovský je šesťnásobný futsalista roka Slovenska a aktuálne pôsobí v najlepšej lige sveta, v Španielsku. S počtom gólov 10 je momentálne kráľom strelcov a okrem športových úspechov sa mu darí aj v súkromní. Pred pár dňami sa s fanúšikmi podelil o radostnú správu zo súkromia. „Je neopísateľný pocit počuť síce jednoduché ÁNO, ale na tu pravú otázku a od osoby, s ktorou viete, že už chcete byť celý život,“ uviedol Tomáš v súvislosti so zásnubami s partnerkou Adriánou.


Najkrajšie športovkyne na olympiáde v Tokiu: Ľahko si ich popletieš s top modelkami!


Fialky dolaďujú formu pred sezónou

Už o pár dní začína Svetový pohár v biatlone, ktorý odštartuje 27. 11. vytrvalostnými pretekmi žien na 15 km vo švédskom Östersunde. Na preteky sa chystajú aj slovenské biatlonistky, ktoré sa už niekoľko týždňov pripravujú na novú sezónu. Pred pár dňami dorazili do Švédska Paulína a Ivona Fialkové, ktoré dolaďujú formu pred úvodom sezóny. Držíme vám palce, aby ste nadviazali na doterajšie úspechy!

Atlét roka

Úspešná slovenská bežkyňa Emma Zapletalová má za sebou skvelú sezónu, ktorej súčasťou boli aj olympijské hry. Za všetky úspechy, ktoré počas uplynulej sezóny získala si zaslúžila ocenenie Mládežník roka, ale aj Atlét roka 2021, čo sama považuje za peknú bodku za celou úspešnou sezónou. Na svojom instagrame sa poďakovala nie len trénerovi a celému tímu, ale aj všetkým fanúšikom za podporu.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame