Highlighty slovenských športovcov: Ktorý Slovák prestúpil do najlepšej ligy sveta?

Marek Karpiak v klube Real Betis

Marek Karpiak prestúpil do Španielska (Zdroj: Instagram/realbetisfs)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch. Ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežné radosti či starosti, si na správnom mieste. Prinášame ti medailovú bilanciu Slovákov z majstrovstiev Európy v streľbe, ale aj prestup do najlepšej ligy sveta.

Okrem toho ti prezradíme, prečo trávil čas bývalý futbalista Róbert Vittek v Anglicku a kde oddychoval pred začiatkom sezóny MMA zápasník Ivan Buchinger. Prinášame ti highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Úspešná streľba

Miroslava Hocková, Adriána Zajíčková a Adela Supeková sa stali majsterkami Európy v skeete juniorských družstiev. Danka Barteková pre zmenu získala na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní bronzovú medailu v skeete.

Danka Barteková, Vanesa Hocková a Lucia Kopčanová si na ME v streľbe z brokových zbraní rovnako vybojovali bronzové medaily v tímovej súťaži v skeete. V nedeľnom súboji o bronz zdolali talianske trio Chiara Cainerová, Martina Bartolomeiová a Diana Bacosiová 6:4. Zlato si vystrieľali Nemky, ktoré porazili Britky 2:0.

Karpiak mieri do Španielska

Futsalový brankár Marek Karpiak sa stal druhým Slovákom v najlepšej lige sveta. Spolu s Tomášom Drahovským budú pôsobiť v  španielskej Lige Nacional. „S veľkou radosťou a potešením oznamujem svoje nové pôsobisko na sezónu 2022/2023. Som veľmi vďačný za príležitosť byť súčasťou Real Betis. Nový tím, s ktorým prichádza nové dobrodružstvo, ale predovšetkým nové ciele a vízie do budúcnosti,“ napísal na svojom Instagrame.

Vittek v Anglicku, Buchinger v Egypte a Rusnák na oslave

Bývalý slovenský futbalista Róber Vittek strávil uplynulé dni v Anglicku, kde absolvoval Tour de Premier League. Navštívil kluby, ako Manchester City, Manchester United či Liverpool.

Bojovník MMA Ivan Buchinger zas oddychoval s rodinou v Egypte. Ako však napísal na svojom instagramovom profile, po oddychu začal naplno trénovať a pripravovať sa na zápasy, ktoré ho čakajú.

Futbalista Albert Rusnák, ktorý pôsobí v klube Seattle Sounders, oslavoval so svojou manželkou prvé narodeniny ich mladšej dcéry. Pripájame sa k blahoželaniam!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame