Herný newsfilter: Nový Switch príde budúci rok, vrátia sa aj stratení Transformeri?

Transformers: Rise of the Dark Spark

Niekto údajne stratil hry s Transformermi (Zdroj: Hasbro)

#Po rokoch čakania by sme sa mali dočkať novej konzoly od Nintenda, ktorá príde niekedy v budúcom roku. Okrem toho sme sa dozvedeli viac o príbehu stratených hier s Transformermi a o tom, ako Microsoft ponúka možnosť domácej opravy ovládačov pre Xbox.

Nové Nintendo už budúci rok

Vývojové súpravy pre ďalšiu konzolu značky Nintendo už údajne poskytli partnerským štúdiám, informovali zdroje portálu VGC. Japonská spoločnosť uvedie nový hardvér pravdepodobne v priebehu druhej polovice roku 2024 s cieľom mať dostatok zásob hneď v prvý deň predaja. Chce totiž predísť problémom s nedostatkom konzol PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Hoci konkrétne podrobnosti o konzole sú prísne strážené, na povrch sa dostali informácie, že nová generácia konzoly bude opäť lákať aj na prenosný režim. Avšak prekvapením bude, ak nové Nintendo ponúkne LCD displej namiesto moderného OLED. Hovorí sa, že je to z dôvodu zachovania nízkej ceny.

Vývoj napreduje dobre

Ďalšie detaily, ako napríklad podpora spätnej kompatibility pre hry z konzoly Switch, zostávajú nejasné. Nintendo však uviedlo, že chce previesť čo najviac zo 100 miliónov používateľskej základne Switchu na svoj ďalší systém. Objavili sa však aj obavy, že staršia podpora hier by mohla negatívne ovplyvniť predaj titulov novej generácie.

V máji už spoločnosť Nikkei Asia tvrdila, že vývoj novej konzoly prebieha bez problémov. „Zdá sa, že vývoj dobre napreduje,“ vyjadril sa zdroj. „Avšak spustenie produktu sa neuskutoční skôr, než na jar budúceho roka.“ Zrejme budeme radi, ak sa nová konzola dostane vôbec niekedy na trh, pretože už viac než dva roky sa špekuluje o novom Nintende.

Údajne stratené hry s Transformermi

V rozhovore pre Transformers World člen tímu Hasbro povedal, že by rád videl oživenie starých hier Transformers prostredníctvom predplatného Game Pass. Spolieha sa totiž na to, že Microsoft čoskoro prevezme vlastníctvo herného vydavateľstva Activision Blizzard, ktoré tieto tituly v minulosti vydalo. Tvrdil však, že to nemusí byť možné, pretože sa domnieval, že Activision stratil pevné disky obsahujúce tieto hry.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Letné outfity po nich priam bažia: Nalaď sa na jemné pastely a kombinuj naoko nekombinovateľné!

Neskôr však Hasbro v oficiálnom vyhlásení korigovalo vyššie spomenuté vyjadrenia, ktoré vraj vznikli omylom. „Ospravedlňujeme sa spoločnosti Activision a ľutujeme všetky nejasnosti – boli to skvelí partneri a tešíme sa na budúce príležitosti spolupráce.“

Nič to však nemení na skutočnosti, že momentálne nie je možné digitálne zakúpiť hry Transformers: Devastation, Transformers: Fall of Cybertron, Transformers: Rise of the Dark Spark a Transformers: War for Cybertron, ktoré vydala spoločnosť Activision.

Oprav si sám

Microsoft začal ponúkať náhradné diely pre ovládače Xbox Elite Wireless Controller Series 2 a Xbox Wireless Controller pre Xbox Series X/S cez svoj Store. V ponuke nájdeš náhradné vstupné PCBA (doska plošných spojov, ktorá ovláda vstup regulátora), náhradné zostavy motora (ktoré zahŕňajú pripojené motorčeky), tlačidlá či vrchné kryty.

Okrem predaja náhradných dielov spoločnosť Microsoft zverejnila aj dokumentáciu a videopríručky, ktoré ukazujú hráčom, ako si opraviť svoje vlastné ovládače. Už v roku 2021 sa Microsoft zaviazal preskúmať možnosť nechať spotrebiteľov opraviť si vlastný hardvér, vrátane konzol Xbox.

Hoci táto správa nemusí vyznieť výnimočne, veľké technologické spoločnosti ako Microsoft a Apple dlhé roky nesprístupnili takéto možnosti. Obidve firmy obviňovali z toho, že neposkytujú náhradné diely alebo dokumentáciu na opravu komukoľvek, kto nie je autorizovaným servisným partnerom.

Jedným z problémov, ktorým spoločnosť Microsoft čelí, je jej členstvo v lobistických skupinách, ktoré sú proti právu na opravu. Najvýznamnejšou organizáciou je Entertainment Software Association, obchodné združenie priemyslu videohier v USA. Microsoft sa tak dostal do možnej dilemy, keď ponúka niečo, čo ako člen väčšieho celku odmieta.

V skratke na záver

  • Xbox bude mať na Gamescom 2023 svoj „najväčší stánok vôbec“.
  • Hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom už predala viac než 18 miliónov kópií.
  • Akčné RPG Star Wars Jedi: Survivor bude dostupné aj pre staršie konzoly PlayStation 4 a Xbox One.
  • Nintendo zverejnilo nový trailer ukazujúci pripravované Rayman DLC pre Mario + Rabbids: Sparks of Hope.
  • Hráč dokončil fantasy RPG Elden Ring bez toho, aby ho niekto zasiahol, a to pomocou saxofónu.
  • Očakávané fantasy RPG Baldur’s Gate 3 sa na Xbox dostane až v roku 2024.
  • Final Fantasy 14 konečne prichádza na Xbox Series X/S.
  • Xbox umožňuje hráčom streamovať svoju hru priamo na Discord.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Očakávaný Flash nás nesklamal, ale ani nenadchol: Oplatí sa ti ísť do kina?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com
Odporúčame