Letné outfity po nich priam bažia: Nalaď sa na jemné pastely a kombinuj naoko nekombinovateľné!

Farebné pastely

Nauč sa skombinovať aj na pohľad neskombinovateľné (Zdroj: Freepik/lookstudio)

#Letný šatník hrá každú sezónu žiarivými farbami. Túto sezónu sú v kurze jemné pastelové odtiene, ktoré si získajú každého! Farebná paleta tvojho šatníka by sa mala niesť v duchu nových odtieňov modrej, zelenej či fialovej. Mäkké pastely môžeš kombinovať aj s výraznejšími odtieňmi. A predstav si, novou neutrálnou farbou má byť sivá!

Netradičné kombinácie

Nadchádzajúca sezóna ponúka priestor pre experimentovanie s kombináciami odtieňov a strihmi. Hlavne sa neboj kombinovať aj na prvý pohľad nekombinovateľné. Pastely tento rok prinášajú do módy sviežosť a energiu. Lákajú k radosti, farebnosti a užívaniu si letnej pohody. Objavili sa už aj na svetových prehliadkových mólach. Zaujíma ťa, ktoré farby a odtiene to sú?

Najmódnejšou farbou tejto sezóny spomedzi tlmených tónov je jednoznačne fialový odtieň s podnázvom Very Peri. Odtiene levandule skvele vyniknú na letných šatách alebo ľahučkých ľanových kompletoch.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ольга Денега (@denejka)

Na mólach ich predviedli napríklad Cecilie Bhansen, Brandon Maxwell a Victoria Beckham. Boom v móde zažíva aj púdrová ružová, baby blue, pistáciová zelená a takzvaná butter yellow, čiže žltá s maslovým odtieňom. 

Čiernu nechaj na dne skrine

Či už sa rozhodneš ísť cestou pastelových tónov, alebo preferuješ niečo krikľavé, čiernu nechaj (aspoň toto leto) v skrini. Leto si priam pýta bielu a jej odtiene. Ak chceš predsa len niečo tmavšie a neutrálne, siahni po sivej, ktorá je „nová čierna“.

Trendy nielen na oblečení

Ak hľadáš refresh aj pre svoj účes, môžeš pastely zakomponovať aj sem! Bláznivé účesy patria predsa k letu. Ak stavíš na pastelové farby alebo ich kombinácie, budeš (v dobrom) vytŕčať z davu! Ak nemáš dostatok odvahy alebo si nechceš ničiť svoje vlasy odfarbovaním a následným farbením, siahni po zapletaných vrkôčikoch, ktoré sú horúcim trendom aj toto leto!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Nude laky na nechty do 4 eur: Koľko vlastne vydržia a ktorý telový odtieň pôsobil ako úplne obyčajný priesvitný?

Ak sa necítiš na takú radikálnu zmenu, stále máme pre teba riešenie! Skús pastely zakomponovať do svojej manikúry. Decentne upravené nechty doklepnuté pastelovým lakom skvele ukážu (nielen) na opálenej pokožke! A ktoré farby si zaslúžia tvoju pozornosť?

Digital Lavender

Okrem toho, že je nežná a predstavuje akúsi obdobu farby roka, ktorou je Viva Magenta, je tiež farbou, ktorá pozitívne vplýva aj na duševné zdravie. Fialové tóny pôsobia veľmi príjemne a upokojujúco. Jej výhodou je, že je ľahko kombinovateľná. Nielenže pôsobí neutrálne, ale hrá dobre takmer s každou ďalšou farbou či materiálom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Priscila Sartori (@pinkboutique_itap)

Sky Blue

Nesie v sebe obraz ľahkosti a čistoty, je farbou vzduchu a vody, čo je na leto ideálne. Svetlomodrá sa najlepšie kombinuje so sorbetovými farbami. Je všestranná a vyzerá vynikajúco na rôznych materiáloch, či už sú to textílie s vysokým leskom alebo satén. Popri nej nezabudni ani na azúrovú alebo tyrkysovú. Ich baby verzie tiež pekne ukážu v každom letnom outfite.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Manugrover👑 (@manugroverartstic)

Crystal Rose

Ružová pastelka si skvelo sadne aj s ostatnými pastelovými farbami, napríklad s modrou či žltou. Tento konkrétny odtieň by sa dal označiť za všestrannú farbu, ktorá perfektne ladí s neutrálnymi zemitými tónmi. Takýmto outfitom podčiarkneš svoj dovolenkový look aj po lete!

Akú spomedzi pastelových farieb preferuješ?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame