Herný newsfilter: Microsoft sa opäť púšťa do súboja s Apple a Googlom

Smartfóny hry

Xbox sa zameral na moderné smartfóny (Zdroj: GettyImages)

#Microsoft opäť, slovami šéfa Xboxu, prezentuje plány na zavedenie vlastného obchodu s aplikáciami a hrami pre moderné smartfóny. Nadväzuje tak na vlastný predchádzajúci pokus presadiť operačný systém Windows Phone. No tentoraz je nádej na úspech výrazne vyššia. Okrem toho sa tvorcovia série GTA pripomenuli s ohlásením dvoch nových projektov.

Microsoft opäť mieri na smartfóny

Šéf Xboxu, Phil Spencer, počas svojho prejavu v Sao Paule na konferencii komiksov a zábavy CCXP zdôraznil, že vstup na mobilný trh tvorí „dôležitú súčasť“ stratégie spoločnosti. „Aktívne pracujeme na tom nielen sami, ale aj s ďalšími partnermi,“ dodal Spencer.

Spencer sa vyhol tomu, aby poskytol konkrétny termín na spustenie tohto online obchodu, avšak naznačil, že to nebude trvať roky. Šéf Xboxu zdôraznil aj to, že momentálne dominujú na mobilnom trhu obchody s hrami a aplikáciami podľa operačných systémov, a to Google Play a Apple Store. Značka Xbox sa však bude snažiť narušiť tento status quo.

Táto iniciatíva však nie je nová. Správy o plánovanom obchode sa objavili už v októbri minulého roka v súvislosti so sporom Microsoftu s britským regulátorom (CMA) v rámci akvizície herného vydavateľstva Activision Blizzard, ktorý už bol úspešne dokončený. S napätím očakávame reakcie od Applu a Googlu.

Navyše, finančný riaditeľ Xboxu vyhlásil, že spoločnosť plánuje priniesť svoje predplatné Game Pass aj na konkurenčné konzoly PlayStation a Nintendo. Postupné zbližovanie Microsoftu a Nintenda je zreteľné, avšak zatiaľ bez konkrétnych plánov. V prípade Sony je nepravdepodobné, že by sme sa čoskoro dočkali Game Passu na PlayStation.

Projekty od tvorcov GTA

Absurd Ventures, štúdio založené spoluzakladateľom Rockstaru Danom Houserom, odhalilo svoje prvé dva projekty: grafický román a zvukovú drámu. Ich uvedenie na trh očakávame už v budúcom roku, a preto sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne dozvieme viac o značkách American Caper a A Better Paradise.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok highlighty: Je v poriadku zjesť v kaviarni vlastnú proteínovú tyčinku?

American Caper, ktorý ilustruje komiksový výtvarník Simon Bisley, sa zameriava na „dve normálne, ťažko poškodené americké rodiny vo svete skorumpovaného biznisu, nešikovnej politiky a zločinu“. A Better Paradise je 12-dielny „existenciálny napínavý thriller odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti“, ktorý vzniká v spolupráci s QCODE Media.

V oboch prípadoch je ťažké si len predstaviť, o čo presne v týchto hrách pôjde, no jedno je isté. Od tvorcov svetoznámej značky Grand Theft Auto môžeme mať len najvyššie očakávania. Tieto počiatočné vydania majú predstaviť nové „svety,“ ktoré neskôr dostanú rozšírenia a ďalšie pokračovania.

V skratke na záver

  • Futuristický titul Homeworld 3 sa dostane na PC 8. marca 2024 prostredníctvom distribučných platforiem Steam a Epic Games Store.
  • Game Pass sa na konci tohto roka rozšíril o viacero známych značiek, medzi ktorými nájdeš hry Remnant a Rise of the Tomb Raider.
  • Akčný horor Resident Evil 4 príde na PlayStation VR2 už 8. decembra ako bezplatná aktualizácia k základnej hre.
  • Microsoft prestal zverejňovať počty predaných konzol Xbox, pretože sa viac zameriava na poskytovanie služieb a obsahu.
  • Trilógiu hier Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition teraz nájdeš aj v ponuke služby Netflix.
  • Vývoj novej časti Zaklínača postupuje podľa plánov.
  • Bungie plánuje vydať rozšírenie Destiny 2 The Final Shape až 4. júna 2024, čo predstavuje štvormesačné oneskorenie voči pôvodnému plánu.
  • Štúdio pracujúce na remaku hry Silent Hill 2 žiada o trpezlivosť.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, eurogamer.net, ign.com, opencritic.com, vg247.com
Odporúčame