Na HBO Max začína jeseň: Pozrieš si novinku s Tomom Hollandom, komédiu s Bradom Pittom alebo radšej DC animák?

Na HBO Max prichádza v októbri aj novinka Uncharted

Na HBO Max prichádza v októbri aj novinka Uncharted (Zdroj: Sony)

#V októbri sa na HBO Max môžeš tešiť na ďalšie skvelé novinky. Hneď dva prírastky, filmový aj seriálový, hlási DC, no do watchlistu by si si rozhodne mal pridať aj tohtoročné filmové blockbustery, ktoré si nestihol v kine. Odporúčame však zbystriť pozornosť najmä pri dokument priamo z Kábulu. Čo ťa zaujalo najviac?

Uncharted – film

Filmová adaptácia rovnomennej populárnej počítačovej hry je solídnym rodinným filmom pre milovníkov dobrodružstva, šifier i únikoviek. Na svoje si prídu fanúšikovia Indiana Jonesa či Roberta Langdona. Nathan, potomok slávneho hľadača pokladov sira Francisa Drakea, konečne našiel stopu k prekliatej zlatej soške zo Zlatého mesta v El Dorade.

Lovec pokladov Viktor Sully Sullivan mladíka Nathana najíma, aby sa dostal k päťsto rokov starej hore zlata nahromadenej portugalským morským vlkom Fernãom de Magalhãesom. Za chrbtom sa im však čoskoro objavia zákerní konkurenti.

Biely lotus II. – seriál

Nečakane sme sa dočkali aj druhej série satirickej komédie Biely lotus. Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idyla prepychového rezortu je úplná ilúzia.

Teraz čakaj úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu, Sicíliu. Dej sa bude skôr než o dynamiku medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti.

Stratené mesto – film

Slávna spisovateľka dobrodružných románov pre ženy sa ocitne v situácii, ktorá akoby bola vystrihnutá z niektorej jej knižky. Ocitne sa totiž v rukách únoscov a uprostred divokej džungle. Chýba len pravý hrdina, ktorý by ju zachránil. Alebo nechýba? Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt a Daniel Radcliffe hľadajú Stratené mesto v rovnomennej dobrodružnej komédii.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dokumentárny september na HBO Max: Ničivé katastrofy, nebezpečné Mexiko aj pokračovanie Príbehu služobníčky

Avenue 5 II. – seriál

Komédia Avenue 5 pochádza od tvorcu, scenáristu a výkonného producenta Armanda Iannucciho, ktorý sa podpísal aj pod komédiu Viceprezident(ka). Film sa zaoberá vesmírnou turistikou, je zasadený do štyridsať rokov vzdialenej budúcnosti, keď slnečná sústava leží každému pri nohách.

Hugh Laurie stvárňuje hlavnú úlohu kapitána vesmírnej výletnej lode Avenue 5, Ryana Clarka. Zdvorilý, navonok sebaistý, vyrovnaný a sympatický – Ryan je skrátka muž, na ktorého sa v každej kríze môžete spoľahnúť.

Kábulské letisko – dokument

Príbeh najväčšieho leteckého presunu v histórii Spojených štátov a konca najvleklejšej americkej vojny. Tento dramatický dokument obsahuje doposiaľ nevidené zábery a exkluzívne rozhovory s mariňákmi, Talibancami a evakuovanými Afgancami.

DC Liga superzvierat – film

Superpes Krypto a Superman sú nerozluční priatelia, ktorí zdieľajú rovnaké superschopnosti a bok po boku bojujú proti zločinu v Metropolise. Keď Supermana a zvyšok Justice League unesú, Krypto musí presvedčiť zvieraciu bandu z útulku – psa Acea, prasa PB, korytnačku Merton a veveričku Chipa – aby ovládli svoje nové superschopnosti a pomohli mu zachrániť superhrdinov. Nedávno sme ti na film priniesli aj našu recenziu.

Na konci sveta – dokumentárny seriál

Fascinujúci pohľad nielen pre fanúšikov adrenalínových športov. HBO a Teton Gravity Research predstavujú štvordielny dokumentárny seriál o svetoznámych športovcoch, ktorí sa pokúšajú o nevídané výkony na odľahlých, úchvatných a často zradných miestach po celom svete.

V každej hodinovej časti sa predstaví iná skupina odvážlivcov: lyžiari, snowboardisti, kajakári, horolezci, surfisti. Autentická kamera ich zachytáva, ako prekonávajú hranice ľudských možností a zvažujú, či ich úsilie stojí za všetko to riziko.

Superman a Lois II. – seriál

Ďalších desať častí pohodového seriálu, hodnoteného ako jeden z najlepších súčasných počinov týkajúcich sa hrdinov DC univerza. Muž z ocele Clark Kent, najslávnejší superhrdina na svete, a Lois Laneová, najznámejšia komiksová novinárka, čelia doteraz najväčšej výzve: stresu a problémom pracujúcich rodičov v dnešnej spoločnosti!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
HBO Max zverejnili oficiálny trailer k seriálu The Last Of Us: Čaká ťa pôsobivý vizuál a nadupaná akcia

A to po rokoch konfrontácií so superzločincami, monštrami pustošiacimi Metropolis a mimozemskými útočníkmi odhodlanými vyhladiť ľudskú rasu. Akoby náročná výchova dvoch synov nebola už aj tak dosť zložitá, musia si robiť starosti aj s tým, či synátori Jonathan a Jordan časom nezdedia po svojom otcovi superschopnosti.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame