HBO GO sa mení na HBO Max: Medzi marcovými novinkami nájdeš Dunu, Batwoman, štvrtý Matrix aj novinku Ridleyho Scotta

Medzi marcovými novinkami na HBO uvidíme aj Dunu

Medzi marcovými novinkami na HBO uvidíme aj Dunu (Zdroj: Warner Bros.)

#Práve teraz je tá chvíľa, keď by si mal uvažovať nad predplatením služby HBO. Už 8. marca sa HBO GO mení na HBO Max a s ním okrem 4K kvality príde aj množstvo zaujímavých noviniek. Medzi nimi nájdeš aj oscarového kandidáta Dunu, muzikál In the Heights, najnovší diel Matrixu či seriály Batwoman, Pozlátený vek a sci-fi trhák Vychovaní vlkmi. Na ktorú novinku sa naviac tešíš?


HBO GO pokračuje v nádielke nových projektov: Vo februári dostaneme nové časti Eufórie, Supermana aj športovú drámu s Willom Smithom


Pozlátený vek – miniséria (1. marec, každý utorok nová časť)

Milovníci Panstva Downton, tento desaťdielny seriál je niečo pre vás! Koniec 19. storočia sa v Amerike niesol v znamení veľkých hospodárskych zmien. Mnohí nechutne zbohatli, iní naopak prišli o všetok majetok. Príbeh sa začína v roku 1882, kedy sa osirelá dcéra južanského generála Marian Brook presťahuje do honosného newyorského domu k svojim staromódnym tetám Agnes van Rhijn a Ady Brook.

V sprievode vzdelanej Afroameričanky Peggy Scott sa nevedomky zapletie do spoločenského stretu medzi jednou z tiet a nehorázne bohatými susedmi, bezohľadným železničným magnátom Georgeom Russellom a jeho ambicióznou manželkou Bertou. Bude sa Marian vo vzrušujúcom svete na prahu modernej doby riadiť zavedenými spoločenskými pravidlami, alebo si prerazí svoju vlastnú cestu?

Vychovaní vlkmi II. – seriál (3. marec, každý štvrtok nová časť)

Sci-fi seriál od majstrovského rozprávača a filmového tvorcu Ridleyho Scotta. Dvojica androidov – Otec a Matka – sú svojím tvorcom poverení, aby vychovávali ľudské deti na tajomnej panenskej planéte Kepler 22-b, v mieri a bez náboženstva.

Lenže potom dorazia preživší ľudia, členovia kultu. Keď začne náboženstvo ohrozovať súdržnosť rozrastajúcej sa kolónie ľudí, androidi zistia, že ovládať ľudskú vieru je zradná a náročná úloha.

Batwoman III. – seriál (5. marec, každú sobotu nová časť)

Tri roky po tom, čo Batman zmizol bohviekam, sa Gotham ocitá v úplnom chaose. Mestská polícia bez pomoci superhrdinu prehráva na všetkých frontoch. Obyvateľov chráni Jacob Kane a jeho ozbrojenci. Nemilosrdné prestrelky medzi gangmi si pred rokmi vyžiadali životy Jacobovej prvej ženy a jednej z jeho dcér. Svoju dcéru Kate, ktorá prežila, preto pošle z Gothamu preč do bezpečia.

Po potupnom vylúčení z vojenskej školy a rokoch tvrdého výcviku sa Kate vracia domov práve vo chvíli, keď sa gang Wonderland zameria na otcovu bezpečnostnú firmu. Aby Kate pomohla svojej rodine i celému mestu, pokúsi sa pokračovať v odkaze svojho nezvestného bratranca Brucea Waynea ako Batwoman.

Duna – film (8. marec)

Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo prichádza! Paul Atreides je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud.

Práve tam je možné nájsť vzácnu komoditu – korenie, ktoré dokáže odomknúť plný potenciál človeka. Paul a jeho rod však nie sú jedinými, kto si robí na planétu a jej zásoby nárok. Črtá sa konflikt, v ktorom prežijú len tí, čo dokážu čeliť svojmu strachu. Snímka získala 10 nominácií na Oscara vrátane kategórie najlepší film.

Život v Heights – film (8. marec)

Tvorca oceňovaného muzikálu Hamilton s režisérom populárnej romantickej komédie Šialene bohatí Aziati vás pozývajú na filmovú udalosť minulého leta. Ide o snímku, ktorá vám vženie slzy dojatia do očí: ulice v ňom prekypujú chytľavou hudbou, krásni ľudia fantasticky tancujú ako o (lepší) život a malé sny sa stávajú veľkými.

Vôňa čerstvo pomletej kávy sa šíri vzduchom 181. ulice, kde kaleidoskop životných snov združuje obyvateľov pulzujúcej štvrti Washington Heights. V centre toho všetkého stojí sympatický majiteľ obchodíku Usnavi (Anthony Ramos), ktorý šetrí každý cent zo zárobku, aby raz mohol žiť lepšie vo svojej nádhernej štvrti multikultúrneho New Yorku. Pocta latino komunite aj esej o dnešných možnostiach naplnenia amerického sna.

Matrix: Resurrections – film (8. marec)

Keanu Reeves a Carrie-Ann Moss sa vracajú v úlohách Nea a Trinity, obklopení ďalšími známymi tvárami v uchvacujúcom príbehu, do ktorého sa túžia vrátiť milióny divákov na celom svete! Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule.

Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. Ak ťa zaujíma, čo si myslíme o novom Matrixe my, klikaj sem na našu recenziu.

Space Jam: Nový začiatok – film (8. marec)

LeBron James, svetoznáma basketbalová legenda, zažije na plátnach kín epické dobrodružstvo po boku Bugsa Bunnyho a ďalších animovaných postavičiek! Po tom, čo jeho syna uväznia v digitálnom svete, LeBron musí vybojovať jeho prepustenie v basketbalovom zápase.

S takým bláznivým tímom, aký tvoria hrdinovia sveta Looney Tunes, to však nebude mať vôbec jednoduché. Pokračovanie Space Jam: Nový začiatok síce schytal viacero negatívnych hodnotení, no fanúšikovia prvého filmu by vraj nemali byť sklamaní.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame