Jún na HBO Max sa bude niesť v znamení seriálov: Tešiť sa môžeš na Westworld, Odkaz, ale aj nového Venoma

Nová séria Westworldu

Nová séria Westworldu (Zdroj: HBO)

#Počas prvého letného mesiaca zavíta na HBO Max množstvo nových seriálov. Z nich určite vypichneme novú sériu Westworldu a pokračovanie Odkazu, ale aj novinky ako Dieťa či Irma Veo. Z filmovej tvorby vyberáme sequely Rodiny Adamsovcov a Venoma. Ktorý film alebo seriál si pridáš tento jún do svojho watchlistu?


V máji dorazia na HBO Max mnohé hollywoodske filmy: Na ich čele nová Bondovka a úspešný horor Candyman


Rodina Adamsovcov 2 – film

Morticia a Gomez s istým znepokojením sledujú, ako ich deti dospievajú a začínajú sa vyhýbať rodinným večeriam a ďalším spoločným aktivitám. Preto sa rozhodnú upevniť rodinné putá a vyraziť na poslednú strašnú rodinnú dovolenku.

Naložia teda dcéru Wednesday, syna Pugsleyho, strýka Festera a ostatných členov rodiny do veľkého karavanu a vydajú sa na ďalekú cestu naprieč Amerikou, aby sa opäť zblížili a zažili nové vzrušujúce dobrodružstvá. Mohlo by sa na tom niečo pokaziť? 

Dieťa – seriál

Čierna komédia o materstve z pohľadu ženy, ktorá sa matkou nikdy stať nechcela, nielen pre divákov britského komediálneho seriálu Rodičia. Tridsaťosemročná Nataša je pekne naštvaná, že všetky jej najbližšie kamarátky majú deti. Avšak keď to isté životné šťastie stretne aj ju samotnú, jej doposiaľ veľmi pestrý a slobodný život sa obráti naruby.

Presnejšie sa zmení na surreálny horor, ktorému šéfuje tvrdohlavé, sebecké, panovačné a manipulatívne mimino. Odkiaľ sa vzalo? Čo vlastne chce? Kam až je chudera Nataša ochotná zájsť, aby svoj život získala späť? Ona predsa to dieťa nechce! Lenže čo robiť, keď to dieťa chce ju? 

Odkaz IV. – seriál

V posledných desiatich rokoch uchvátili hrdinovia a zloduchovia zo seriálov Upírske denníky a The Originals divákov po celom svete. Ich dedičstvo opäť ožilo v napínavom seriáli Odkaz o ďalšej generácii nadprirodzených bytostí navštevujúcich školu pre nadaných.

Práve tu sa sedemnásťročná dcéra Klausa Mikaelsona Hope, dvojčatá Alarica Saltzmana Lizzie a Josie a mnoho ďalších snaží trochu nekonvenčným spôsobom dospieť a stať sa tou najlepšou verziou samých seba, a to napriek vnútornému vábeniu pekla. 

Venom: Carnage prichádza – film

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom.

Nový Venom kritici síce odsúdili, ale po dlhom čase išlo o zárobkový film v kinách. Znova platí, že ten, kto bol spokojný s prvým dielom, bude aj s pokračovaním. A naopak. Viac sa dočítaš aj v našej recenzii.

Irma Veo – seriál

Americká filmová hviezda Mira je zdrvená: kariéra sa nevyvíja podľa jej predstáv a rozchod s veľkou láskou jej tiež nepridal. Odchádza však do Francúzska, kde by mala stvárniť Irmu Vep v novom spracovaní slávneho filmového seriálu Upíri, ktorý v roku 1915 režíroval Louis Feuillade.

Natáčanie je veľmi chaotické a Mirin osud sa čoskoro začne nebezpečne prelínať s pohnutým osudom jej postavy. Ak vám je táto anotácia povedomá, vedzte, že francúzsky režisér a scenárista Olivier Assayas príbeh nového osemdielneho seriálu už spracoval, totiž ako podarenú dramedy v roku 1996. 

Geniálna priateľka III. – seriál

Eena Greco, ktorej hovoria Lenu, a Raffaella Cerullo čiže Lila: dve krásne kamarátky s farbistými osudmi sa vracajú v 3. sérii seriálu inšpirovaného rovnomenným medzinárodným bestsellerom z pera Eleny Ferrante.

Kto za týmto pseudonymom stojí, sa rieši už štvrť storočia. Lenu a Lila sa stretli v prvom ročníku základnej školy v roku 1950 a ich príbeh, odohrávajúci sa predovšetkým v nebezpečnom a fascinujúcom meste Neapol, pokrýva viac ako šesťdesiat rokov ich života. Teraz je z vyštudovanej Eleny úspešná spisovateľka, zatiaľ čo Lila vychováva syna a pracuje rukami.

Westworld IV. – seriál

Táto temná odysea nás zavedie do počiatku umelého vedomia a evolúcie hriechu; Westworld nám predstavuje svet, v ktorom je možné splniť každú ľudskú túžbu, či už ušľachtilú alebo zvrhlú. Seriál očami realistických robotických bytostí odhaľuje samotnú podstatu ľudstva a skúma hranice exotického sveta zasadeného do priesečníka blízkej budúcnosti a minulosti, s ktorou sa dá voľne manipulovať.

V starostlivo navrhnutom a rafinovane skonštruovanom parku sa návštevníkom otvára jedinečný svet, kde sa každý môže stať tým, kým odjakživa túžil byť. Žiadne pravidlá, žiadne zákony, žiadne právne postihy. Svet bez hraníc. 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame