Vianoce s HBO Max: Akčné blockbustery, záver Temných hmôt a veľa vianočných prekvapení

Záverečná séria Temných hmôt začína tento december (Zdroj: HBO)

Záverečná séria Temných hmôt začína tento december (Zdroj: HBO)

#HBO si aj na sklonku roka pripravilo filmové a seriálové novinky. Čaká na teba finálna séria populárneho seriálu Temné hmoty, dokument o baseballovej legende, nové časti Bieleho Lotosu a napínavé akčné blockbustre. Na záver ponúkame aj pár vianočných noviniek, ktoré nájdeš len na HBO Max.

Temné hmoty III. – seriál (každý utorok dve nové časti)

V tretej sérii tejto epickej fantasy ságy, natočenej podľa Jantarového ďalekohľadu, záverečného románu oceňovanej trilógie Philipa Pullmana, musí Will najprv nájsť Lyru. Tú drží omámenú v odľahlej jaskyni jej matka, krásna pani Coulterová.

Ich spoločná cesta ich potom vedie do ríše mŕtvych, kde sa obaja stretávajú so svojimi blízkymi. Bitka na nebesiach vrcholí a Lyra mimovoľne napĺňa úlohu, na ktorú bola predurčená. Potom však ju aj Willa čaká najťažšie rozhodnutie zo všetkých.

Moonfall – film

Neznáma sila vychýlila Mesiac z obežnej dráhy Zeme. Poslala ho smerom, ktorý bude znamenať koniec života, ako ho poznáme. Do jeho kolízie so Zemou zostávajú iba týždne a ničivé záplavy, cunami, zemetrasenia a požiare sú len začiatok. Svet stojí na pokraji zničenia.

Bývalá astronautka, teraz výkonná riaditeľka NASA Jo Fowlerová, je presvedčená, že možno pozná kľúč k záchrane nás všetkých. Problém je, že jediní dvaja ľudia, ktorí jej veria, sú astronaut Brian Harper a konšpiračný teoretik K.C. Houseman.

Biely lotos II. – seriál (každý pondelok nová časť)

Osobití hostia a vskutku zaujímavý personál počas jediného týždňa presvedčil televíznych divákov, že dokonalosť turistov, široký úsmev zamestnancov aj idylickosť prepychového rezortu je úplná ilúzia. Teraz čakaj úplne nové tváre (až na citovú vydieračku Tanyu v podaní vynikajúcej Jennifer Coolidge) a inú destináciu – Sicíliu.

Dej sa bude skôr než o dynamikou medzi „pánmi“ a „sluhami“ opierať o mýtus maskulinity a feminity a o motív žiarlivosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čitateľský denník: Autor erotických poviedok, ktorý zomrel na španielsku chrípku, nám odhaľuje svoje dobrodružstvá.

Cesty – film

Najväčší a najnáročnejší projekt v histórii pražského súboru Cirk La Putyka sa vracia v novej verzii. Tešiť sa môžeš na viac ako 50 akrobatov, hercov, tanečníkov a hudobníkov, ktorí spoluvytvárajú toto preslávené novocirkusové zoskupenie, a to z rôznych kútov sveta a naprieč generáciami.

Uvidíš náročné a dych vyrážajúce čísla, klaunské výstupy aj skupinové choreografie. Pozri si príbeh o fascinácii cirkusovým umením, ktoré je plné skutočnosti, slobody, risku, poézie, smiechu, sĺz, potu, bolesti a súhry.

Legenda Willie Mays – dokument

Režisér Nelson George mapuje život baseballovej legendy Willieho Maysa, ktorého mnohí považujú za najlepšieho žijúceho hráča. Film sleduje jeho detstvo v rasovo segregovanej Alabame a pôsobenie v černošskom tíme Birmingham Black Barons.

Zachytáva tiež Maysovu kariéru od raketového vzostupu v Major League Baseball, cez jeho pôsobenie v San Franciscu, prestup na západné pobrežie a poslednú sezónu v tíme Mets. Film sa tiež zaoberá Maysovou úlohou v sociálnych a kultúrnych hnutiach a jeho blízkym vzťahom s Barrym Bondsom.

Morbius – film

Prichádza jeden z najpodmanivejších a najrozporuplnejších hrdinov filmového sveta značky Marvel. Jeho predstaviteľom je Jared Leto, ktorý sa v snímke mení na charizmatického antihrdinu, doktora Michaela Morbiusa. Biochemik Morbius trpí zriedkavou krvnou chorobou.

S úmyslom zachrániť druhých, ktorým hrozí rovnaký osud, sa Michael rozhodol k zúfalému riskantnému činu. Zdanlivý úspech prinesie liek, ktorý je však možno nebezpečnejší ako samotná smrteľná choroba – pretože premení liečiteľa na lovca.

Shaq – dokument

Dokument rozpráva príbeh Shaquillea O’Neala, športovej legendy a kultúrnej ikony, ktorá zmenila tvár basketbalu. Seriál mapuje jeho dych vyrážajúcu cestu na vrchol. Stal sa superhviezdou, štyrikrát obhájil majstrovský titul v NBA a získal post najužitočnejšieho hráča ligy.

Prostredníctvom úprimných rozhovorov odhaľuje aj svoj život mimo ihriska, od výchovy vo vojenskej rodine, cez najhlbšie osobné vzťahy, až po úspešnú kariéru v televízii a v podnikateľskej sfére.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie fashion inšpirácie z Instagramu: Farby, vzory, doplnky, čím sa inšpiruješ ty?

8-bitové Vianoce – komédia

Zábavný príbeh plný detských dobrodružstiev sa odohráva na predmestí Chicaga na konci osemdesiatych rokov minulého storočia. Hlavným hrdinom retro vianočnej komédie je desaťročný Jake Doyle, ktorý sa snaží získať na Vianoce najnovší a najlepší videoherný systém Nintendo.

Celý príbeh z roku 1988 rozpráva svojej dcérke o pekných pár rokov neskôr už dospelý Jake a je zábavné sledovať, ako sa svet zmenil – jednak za tie roky, ale aj po udalostiach, ktoré sa neskôr odohrali.

Vianočné filmy špeciálne len na HBO Max

  • Nový vianočný príbeh
  • Vianoce na farme
  • Vianočný valčík
  • Dickensovské Vianoce
  • Vianočná harmónia
  • Vianočná záhrada
  • Vianoce na pľaci

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame