December na HBO GO v znamení blockbusterov: Nový Mortal Kombat, Godzilla vs. Kong, aj vytúžené pokračovanie Sex v meste

Na HBO GO príde v decembri nový Mortal Kombat

Na HBO GO príde v decembri nový Mortal Kombat (Zdroj: Warner Bros.)

#Koniec roka sa blíži a HBO GO si pre teba na december pripravilo zopár parádnych kúskov. Dáš vo svojom voľnom čase prednosť minisérii Čas so Seanom Beanom, novinke Záhradníci s oscarovou Oliviou Colman, pokračovaniu úspešného Sex v meste či skôr blockbusterom Mortal Kombat a Godzilla vs. Kong? Výber je len na tebe.


V novembri nás na HBO čaká znova seriálový boom: Priprav sa na novú sériu Doom Patrol aj veľký návrat


Lesť – seriál (1. december, všetky časti)

Lesť je strhujúca štvordielna dráma zachytáva ostro sledované vyšetrovanie vraždy mladej matky Rachel Nickell, ku ktorej došlo v Londýne roku 1992. Ani päť mesiacov po brutálnom čine sa polícii nedarí dopadnúť páchateľa, avšak dôkazy ukazujú na muža menom Colin Stagg. Vražda drží celý národ v strachu a médiá informujú o každom detaile.

Polícia musí dopadnúť hlavného podozrivého skôr, než začne opäť zabíjať. Vedúci detektív Keith Pedder v zúfalstve požiada o spoluprácu najslávnejšieho súdneho psychológa v krajine – Paula Brittona. Chce, aby mu pomohol zosnovať odvážnu tajnú operáciu, v rámci ktorej atraktívna mladá policajtka lsťou nadviaže milostný pomer s podozrivým Colinom Staggom.

Čas – miniséria (3. december, všetky časti)

Miniséria Čas skúma život v súčasnom britskom väzenskom systéme z pohľadu dvoch úplne rozdielnych mužov. Učiteľ, manžel a otec Mark Cobden (Sean Bean) pri nehode zabije nevinného človeka. Zožiera ho pocit viny a svoj štvorročný trest preto bez váhania prijme. Je ďaleko od rodiny a netuší, čo ho v drsnom novom prostredí čaká. Musí sa rýchlo naučiť, ako prežiť.

Eric McNally (Stephen Graham) je väzenský dozorca. Starostlivý a čestný muž sa zo všetkých síl snaží chrániť svojich zverencov, čo je často náročná úloha. Väznica má nedostatok personálu a rastúce napätie vyvoláva každodenné konflikty. Keď jeden z najnebezpečnejších väzňov odhalí jeho slabinu, Eric musí voliť medzi svojimi zásadami a láskou k rodine.

Gomora V. – seriál (4. december, každú sobotu dve časti)

Epická mafiánska sága pokračuje desaťdielnou piatou sériou. Seriálová adaptácia úspešného románu Roberta Saviana nás berie do temných a nebezpečných uličiek Neapola, kde sa nachádza centrum zločineckej organizácie-Camorry. Vojna o prevzatie kontroly nad systémom je nekonečná.

Neapol je po strete Levantových a Patrície v troskách. Genny sa musí vzdať nádeje na normálny život a vrátiť sa do akcie. Vojna sa blíži a nepriateľ je pripravený na boj. Genny však urobí senzačný objav: Ciro Di Marzio je živý a zdravý a skrýva sa v Lotyšsku.

Godzilla vs. Kong – film (5. december)

Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa so svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu.

Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. V hlavnej úlohe sa okrem obrovských monštier znova predstaví hviezda seriálu Stranger Things – Millie Bobby Brown. Ak ťa zaujíma náš názor, recenziu nájdeš tu.

Záhradníci – miniséria (8. december, každú stredu nová časť)

Štvordielna miniséria rozpráva na základe skutočných udalostí podivný príbeh zdanlivo obyčajného manželského páru, ktorý sa stane stredobodom záujmu kriminalistov po tom, čo sú na záhrade domu v Nottinghame nájdené dve telá. Susan (Olivia Colman) a Christopher (David Thewlis) Edwardsovci už viac ako pätnásť rokov utekajú pred realitou.

Po tom, čo Christopher zavolá domov svojej nevlastnej matke, vyjde najavo ich podiel na dávnom hroznom zločine. V priebehu vyšetrovania, inšpirovaného Susaninou posadnutosťou starými westernami a klasickou kinematografiou, sa dvojica stáva hollywoodskymi hrdinami vo svojom vlastnom milostnom príbehu.

Ako to bolo ďalej – seriál (9. december, každý štvrtok nová časť)

Nová kapitola Sex v meste z produkcie HBO nadväzuje na ikonický seriál vysielaný v rokoch 1998 – 2004, ktorý ženy akéhokoľvek veku a povahy nikdy neomrzí, či už ich zaujíma móda, život v New Yorku, feminizmus všedného dňa alebo ozajstní muži, nezadaní a najlepšie ideálni.

Nový desaťdielny seriál s názvom Ako to bolo ďalej opäť sleduje nerozlučné priateľstvo Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na ich zložitej životnej ceste po päťdesiatke. Čakaj romantiku, humor, starých známych, vrátane pána Božského, a úchvatné kostýmy, ktoré seriál podľa knižnej predlohy spisovateľky Candace Bushnell tak preslávili.

Mortal Kombat – film (26. december)

Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý doslova biť sa o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko.

Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru. Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy?

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame