V novembri nás na HBO čaká znova seriálový boom: Priprav sa na novú sériu Doom Patrol aj veľký návrat

Na HBO príde v novembri druhá séria The Great s Elle Fanning

Na HBO príde v novembri druhá séria The Great s Elle Fanning (Zdroj: Hulu)

#Si fanúšikom oceňovaných seriálov z produkcie HBO? V tom prípade sa teš na novembrové novinky. Na tvoju obľúbenú streamovaciu stanicu príde nová séria komediálneho seriálu Insecure, superhrdinovia z Doom Patrol, pokračovanie Veľkej s Elle Fanning, ale aj fantasy novinka Hliadka. Ktorý projekt sa najviac pozdáva tebe?


Október na HBO GO patrí seriálom: Nenechaj si ujsť novú sériu Boja o moc, reštart Gossip Girl, ale aj dokument o Jamesovi Bondovi


Insecure V. – seriál (1. november, každý pondelok nová časť)

Tvorkyňa, scenáristka a hlavná hviezda seriálu Nesvoja – Issa Rae, nominovaná za svoju úlohu dvakrát na Zlatý glóbus, sa vracia na HBO v piatej sérii. Komediálny seriál sleduje okrem iného priateľstvo dvoch súčasných černošiek, rovnako ako ich nepríjemné zážitky a pikantné strasti.

Kým si kliesnia cestu medzi zákernými úskaliami profesionálneho i osobného života v Los Angeles, najlepšie kamarátky Issa (Rae) a Molly (Yvonne Orji) čelia ako dve černošky popierajúce všetky stereotypy najrôznejším výzvam.

Love Life II. – seriál (4. november, každý pondelok nová časť)

Nevtieravý romantický seriál Love Life zachytáva cestu od prvej lásky až k tej poslednej. súčasne sleduje, ako nás ľudia s ktorými sa v jej priebehu stretávame ovplyvňujú a formujú, kým s niekým z nich nezostaneme už navždy. V každej sérii tejto komediálnej antológie hľadá iný hlavný hrdina svoju životnú lásku.

Druhá séria sa zameriava na Marcusa Watkinsa (William Jackson Harper), ktorý sa dostáva z niekoľkoročného vzťahu so ženou, ktorú považoval za svoju vyvolenú. Potom, čo náhle stratil pevnú pôdu pod nohami sa vydáva hľadať lásku svojho života. Hoci sa domnieval, že už ju dávno našiel.

Doom Patrol III. – seriál (4. november, každý pondelok nová časť)

Najdivnejšia skupina superhrdinov zo sveta DC – Cliff Steele alias Robotman (Brendan Fraser), Larry Trainor alias Negative Man (Matt Bomer), Rita Farrová alias Elasti-Woman (April Bowlbyová), Crazy Jane (Diane Guerrerová) a Victor Stone alias Cyborg (Joivan Wade) sú späť. Tretia séria začína konfrontáciou Dorothy (Abi Montereyová) so Sviečkarom, ktorá vedie ku zdrvujúcej strate.

Doom Patrol sa ocitá na zložitej križovatke a každý jej člen sa snaží čeliť tomu, kým je a kým chce byť. Všetko sa navyše ešte viac skomplikuje, keď v stroji času dorazí Madame Rouge (Michelle Gomezová) s veľmi špecifickým poslaním, len keby si na neho pamätala

Severné vody – miniséria (5. november, každý piatok noví časť)

Vo Veľkej Británii a v arktickej pustatine koncom päťdesiatych rokov 19. storočia sa odohráva príbeh bývalého vojenského chirurga, Patricka Sumnera (Jack O‘Connell), ktorý sa prihlási ako lodný lekár na veľrybársku výpravu do Arktídy.

Na palube stretáva harpunára Henryho Draxa (Colin Farrell), brutálneho zabijaka, ktorého obludné správanie má pôvod v krutom svete, v ktorom vyrastal. Summer sa snaží uniknúť svojej temnej minulosti a na strastiplnej ceste s psychopatickým vrahom sa ocitá v drsnom mužskom svete. Zvádza boj o prežitie v arktickej pustatine a snaží sa nájsť vykúpenie.

Divoká republika I. – seriál (12. november, každý piatok nová časť)

V neprebádanej oblasti na úpätí Álp prechádza skupina mladistvých delikventov špeciálnym vzdelávacím programom, ktorý ich má opäť začleniť do spoločnosti. Jeden z nich náhle zomrie násilnou smrťou a nikto netuší, čo sa stalo. Mladí ľudia stoja pred ťažkým rozhodnutím – majú počkať, kým zločin vyšetria úrady? Alebo radšej utiecť a vziať svoj osud do vlastných rúk?

Po zlých skúsenostiach s políciou neveria, že sa s nimi bude zaobchádzať spravodlivo. Utekajú do hôr, na najvyššie vrcholky Álp. Zdá sa to beznádejné, kým nenarazia na zložitý jaskynný systém, kde sa ukryjú pred vetrom, počasím i prenasledovateľmi. Tam si založia vlastný štát.

Hliadka – miniséria (19. november, každý piatok nová časť)

Seriál sleduje skupinu odpadlíkov z Mestskej hliadky, ktorí musia prekonať sami seba a nájsť guráž k záchrane sveta. Trollovia, vlkolaci, čarodejníci a ďalší zvláštni hrdinovia čelia diabolskému plánu na vzkriesenie obrovského draka. Nastane koniec sveta v podobe, v akej ho poznajú?

Zábavný a napínavý seriál od scenáristu a výkonného producenta Simona Allena je inšpirovaný postavami zo známej knižnej fantasy Plochozem od Terryho Pratchetta. Tešiť sa môžeš na Samuela Elánia, poslednú aristokratku lady Sibylu Berankin, naivného, ale odvážneho Karotku, tajomného Angua, ale aj geniálnu forenznú znalkyňu Pleskot.

Veľká II. – seriál (20. november, všetky časti)

Katarína Veľká sa konečne ujíma ruského trónu. Zosnovať prevrat proti manželovi jej pripadalo ťažké, ale nebolo to nič v porovnaní s oslobodením krajiny, ktorá o slobodu nestojí. Katarína sa púšťa do vojny so svojím dvorom, vojskom a dokonca aj s vlastnou matkou, aby priniesla Rusku osvietenie.

Bojuje aj so svojím srdcom, keď sa z nenávideného manžela Petra pomaly stáva – Väzeň? Spojenec? Milenec? Katarína si nakoniec uvedomí, že ak chcete zmeniť svoju krajinu, musíte jej najprv dovoliť, aby zmenila vás. A že stať sa „Veľkou“ vyžaduje obrovské úsilie.

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame