Google urobil poriadne veľkú chybu! Bloggerovi omylom poslal neuveriteľný balík peňazí

Google Trends 2021

Google. (Zdroj: Unsplash.com/Duncan Meyer)

#Predstav si, žeby ti na účte pristálo takmer 250 000 dolárov, čo je v prepočte približne 249 812, 50eur. Presne to sa stalo bloggerovi Samovi Currymu, ktorému takýto obrovský balík peňazí poslala spoločnosť Google. Tá sa po peniazoch príliš nezháňala a trvalo dlhý mesiac, kým si vôbec všimli, že niečo nie je v poriadku.

Blogger Sam Curry ostal poriadne zaskočený, keď mu na účet prišlo 249 999, 99 dolárov. Ako sa mu podarilo neskôr zistiť, peniaze mu na účet poslala svetoznáma spoločnosť Google. Tento bizerný počin zdieľal na sociálnej sieti a vyzýval spoločnosť Google, aby sa mu ozvala. „Pred viac ako tromi týždňami mi Google náhodne poslal 249 999 dolárov. Od vtedy sa mi z Google podpory nikto neozval. Existuje nejaký spôsob, akoby som sa mohol spojiť s Googlom?“

Muž bol dokonca natoľko čestný, že v príspevku označil spoločnosť Google a dodal, že „ak ich nechcete späť, tak je to v poriadku…“ Podľa portálu Unilad však Sam čakal, kým sa mu spoločnosť ozve a z celkovej sumy neminul ani cent. Tá na chybu prišla až po takmer mesiaci. „Náš tím nedávno uskutočnil platbu nesprávnej strane v dôsledku ľudskej chyby. Oceňujeme, že nám to dotknutý partner rýchlo oznámil a pracujeme na jej náprave,“ poznamenal portál NPR. Spoločnosť Google sa pritom bloggerovi už ozvala a ako poznamenal portál Unilad, peniaze im už dokonca poslal naspäť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zarábaj, aj keď nepracuješ: Čo je pasívny príjem a ako ho vytvoriť?

Ako však k takejto chybe vôbec došlo? Podľa portálu Unilad sa má Sam venovať bug bounty huntingu. Ide o to, že rôzne spoločnosti ponúkajú ľuďom odmeny za to, že im pomôžu nájsť nedostatky v ich systéme. A práve Samovi sa podarilo nájsť zraniteľné miesto spoločnosti Google. Predpokladá, že na základe toho mohlo dôjsť k zámene platby.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, npr.org, unilad,com
Odporúčame