Novinka na Google Maps: Známe pamiatky sa objavia ako realistické 3D modely

Google Maps

Google Maps (Zdroj: Unsplash.com/Edgar Moran)

#Spoločnosť Google pridáva do svojich máp ďalšiu vychytávku. Takzvaný Immersive view bude po aktualizácii dostupný ako na Android, tak aj na iOS. Jeho cieľom je zvýrazniť známe a pomerne navštevované pamiatky, akými sú napríklad londýnsky Big Ben či Empire State Building v New Yorku. Po novom ich uvidíš ako realistické 3D modely.


Nový update pre Google Maps: Takto sa mapy nezmenili posledných 15 rokov!


Funkcia spája milióny obrázkov, aby boli modely v dobrom rozlíšení z akéhokoľvek uhla a v akejkoľvek vzdialenosti. Samotné objekty nájdeš po celom svete, od San Francisca až po Tokio. Po prvej aktualizácii ich bude niečo vyše sto, postupne budú pribúdať ďalšie. Google mieri primárne na turistov, aby si mohli pri plánovaní trasy prezrieť pamiatky ešte pred samotnou návštevou.

Dostupné z akejkoľvek časti sveta

Google pomerne často pridáva funkcie, ktoré sú dostupné len vo vybraných regiónoch, krajinách alebo kontinentoch. Immersive view nebude jednou z nich. Je jedno, či sa nachádzaš v Amerike, na Slovensku alebo na dovolenke v Oceánii, prístup k funkcii budú mať všetci používatelia naprieč všetkými zariadeniami na celej planéte. A, samozrejme, zadarmo.

Immersive view na Google Maps
Immersive view na Google Maps (Zdroj: Google)

K pamiatkam však pridá aj mnohé cesty, ako sa k nim čo najrýchlejšie, ale aj najefektívnejšie dostať. Pred necelým rokom pridali mapy funkciu zvolenia eco-friendly trasy, teraz bude dostupná aj k samotným pamiatkam. Je len na tebe, či budeš napokon preferovať cestu pešo, mestskou dopravou alebo bicyklom.

Google svoje mapy spustilo už pred 17 rokmi. Odvtedy ušli poriadny kus cesty – dostali zdieľanie polohy, prevýšenie terénu, trasovanie a teraz aj 3D modely známych pamiatok. Spoločnosť pracuje na tom, aby sa v každej krajine nachádzala aspoň jedna. Čo myslíš, akú dominantu vymodelujú na Slovensku? Bude to Bratislavský hrad a most SNP alebo niečo celkom iné?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, Google Maps
Odporúčame