Google Maps dostávajú novú aktualizáciu: Po novom ti ukážu aj eco-friendly trasu

Google Maps dostávajú aktualizáciu, ktorá ti ukáže eco-friendly trasu do tvoj cieľa

Google Maps dostávajú aktualizáciu, ktorá ti ukáže eco-friendly trasu do tvoj cieľa (Zdroj: Google)

#Aj v Google si uvedomujú, že autá a lietadlá za sebou zanechávajú až príliš veľkú uhlíkovú stopu. Preto chcú vo svojich mapách nabádať ľudí na nové, alternatívne, a lepšie eco-friendy cesty. Google má v pláne znížiť uhlíkovú stopu novou aktualizáciou.

Okrem možností vybrať si medzi autom, mestskou hromadnou dopravou či chôdzou budeš mať po novom aj alternatívnu eco trasu. V nej dostaneš na výber vypožičanie elektronického bicykla či kolobežky. Pri dlhších trasách ti mapy nájdu aj lety s nižšou spotrebou uhlíka, ktorými disponujú nové typy lietadiel.


Už aj na Slovensku zaplatíš QR kódom či linkom: Kedy dorazia okamžité bankové platby a aké vychytávky by si mal poznať?


„Novšie lietadlá vo všeobecnosti znečisťujú ovzdušie viac ako zastaralé typy,“ uvádza spoločnosť Google vo svojej tlačovej správe. „Emisie dvíhajú najmä prvé triedy, ktoré miesto viacerých pasažierov vezmú jedného a doprajú mu viac komfortu.“

Aktualizácia je aktuálne dostupná pre prvých 300 svetových veľkomiest, vrátane európskych metropol. Google však plánuje túto funkciu časom rozširovať a pokryť aj územie Slovenskej republiky. Čo hovoríš na tento nápad? Využiješ časom novú aktualizáciu Google Maps?

Google plánuje novú aktualizáciu časom rozšíriť aj na naše územie
Google plánuje novú aktualizáciu časom rozšíriť aj na naše územie (Zdroj: Google)
Zdroj: hashtag.sk, cnn.com, Google
Odporúčame