Gleb sa nehrá na komerciu: Jeho nové EP si vypočuješ už aj na YouTube

Nebudeme si klamať, aj keď je motivácia tvoriť hudbu u rôznych ľudí naozaj rôzna, tak vo väčšine prípadov hrá rolu aj zarábanie peňazí. Preto sa neraz deje, že keď niekto vydá nové EP, prípadne nové CD, tak najprv spustí predpredaj, následne sa objaví na streamovacích službách a potom postupne, s poriadnou odmlkou, sa začnú jednotlivé skladby zverejňovať na platforme YouTube, kde sú dostupné pre všetkých. Gleb z labelu FCK THEM touto cestou rozhodne nejde. A to je zrejme aj dobre.

Gleb 10.8.2020 vydal nové EP s názvom Leto v kufri. Spustil predaj CD, rovnako tak sa nové skladby sprístupnili na streamovacích službách ako Apple music či Spotify. A aby toho nebolo málo, tracky z nového EP Gleba, ktorý je súčasťou populárneho a rastúceho labelu FCK THEM, si už môžete vypočuť aj na videoplatforme YouTube.

Toto dokazuje, že Glebovi nejde o komerciu, ale chce sa hudbou predovšetkým baviť a chce, aby ho to, čo robí napĺňalo. Viackrát v skladbách povedal, že miluje vytvárať hudbu, ale vyslovene nemá rád všetky veci naokolo, ktoré sú s rap game, či už už nás alebo v zahraničí, spojené.

Nečudujeme sa mu. Propagácia, statusy, cestovanie, sponzorské povinnosti – určite je to príjemné, ale na druhú stranu to musí byť aj unavujúce. Fanúšikovia tak budú mať k Glebovmu EP veľmi blízko od samotného začiatku. To môže priniesť nevídanú popularitu. Je to ale aj zaujímavý krok, ktorý u Glebových rapových kolegov nesledujeme, pretože skladby pribúdajú postupne a často sa na YouTube neobjavia ani všetky.

https://www.instagram.com/p/CDto2EHpMKB/

Gleb je iný a to je pozitívne. A jeho kombinácia s FCK THEM je zárukou úspechu. Krátko po tom, čo sme v osobitnom článku jemne analyzovali EP Leto v kufri, si teda môžete novú tvorbu Gleba vypočuť aj vy a zhodnotiť ju. My si myslíme, ako sme už spomínali aj v iných textoch, že sa jedná o skutočne podarený hudobný počin, ktorý skôr či neskôr ľudia ocenia aj na koncertoch či festivaloch.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chýba ti letný rap? Chio ťa v novom songu vráti do chillu (VIDEO)

V neposlednom rade, môžeme sa tešiť na to, čo prinesú ďalšie týždne či mesiace v slovenskom rape, pretože z toho, čo sa hovorí v zákulisí, malo by vznikať naozaj veľa novej hudby. A to chceme!

Foto: YouTube video, FCK THEM

Odporúčame