Hviezda zo sveta Star Wars dostala padáka: Jej urážlivé príspevky pobúrili internet

Gina Carano v seriáli Mandalorian.

Cara Dune v televíznom seriáli The Mandalorian. (Zdroj: Facebook/Gina Carano)

#Gina Carano je americká herečka, bojovníčka MMA a fitnes modelka, ktorá sa preslávila ako fiktívna postava Cara Dune v televíznom seriáli The Mandalorian. Je to prvý hraný seriál zo sveta Star Wars. Jej kariéra ale dostala facku. Zo seriálu ju vyhodili kvôli urážlivým príspevkom na sociálnych sieťach.

Za jej výpoveďou majú stáť nenávistné príspevky na sociálnych sieťach, ktoré hanobia ľudí s odlišnou kultúrou alebo náboženstvom. Už v minulosti zverejnila na sociálnych sieťach príspevok v ktorom uviedla, že „byť republikánom je ako byť židom za holokaustu“.


Gina Carano vyvolala na sociálnych sieťach rozruch viackrát. V novembri 2020 zdieľala príspevok, ktorý kritizoval nosenie rúšok počas pandémie koronavírusu. Neskôr tiež zdieľala nepravdivé informácie o prezidentských voľbách v USA, v ktorých malo dôjsť k údajnému podvodu.

Herečka si poriadne zavarila aj u fanúšikov. Jej kontroverzné príspevky na sociálnych sieťach vyvolali u ľudí rozruch a začali používať hashtag #FireGinaCarano.

Hovorca štúdia Lucasfilm, ktoré stojí za vývojom tohto seriálu uviedol, že Gina Carano v súčasnosti už nie je ich zamestnankyňa a ani neplánujú v budúcnosti s ňou spolupracovať. Bude ti v seriáli chýbať?

Zdroj: hashtag.sk, buzzfeed.com,
Odporúčame