Disney ukázalo, čo chystá najbližšie roky: Priprav sa na nové Star Wars, návrat Dartha Vadera či rozšírenia obľúbených animákov

Darth Vader

Darth Vader je právom jedným z najväčších záporákov všetkých čias (Zdroj: Walt Disney/Lucasfilm)

#Štúdio Disney sa rozhodlo usporiadať niekoľkohodinovú konferenciu pre svojich investorov, aby im ukázalo všetko, čo plánuje v nasledujúcich rokoch. Už pred jej zahájením bolo jasné, že najväčšia americká továreň na radosť sa bude sústrediť hlavne na svoju streamovaciu platformu Disney+.


Slovensko pobláznilo video oznamujúce spustenie Disney+ v našej krajine: Nie je pravdivé, takto sa veci naozaj majú


A musíme povedať, že sme sami prekvapení gigantickými rozmermi toho, čo nás čaká. Komiksovým filmom od Marvelu venujeme samostatný článok, takže sa poďme pozrieť na všetko ostatné, čo Disney ukázalo. A že je toho naozaj poriadne veľa.

Obrovská nádielka zo sveta Star Wars

Začneme hneď preďalekou galaxiou. Štúdio chce z vlastníctva Lucasfilmu vyťažiť naozaj čo najviac, a preto sa v nasledujúcich rokoch dočkáme hneď niekoľkých seriálov a filmov zo sveta Star Wars. Najväčším prekvapením pre fanúšikov je návrat Haydena Christensena do úlohy Dartha Vadera.

Toho naposledy stvárnil v tretej epizóde s podtitulom Pomsta Sithov. Vrátiť by sa mal do pripravovaného seriálu o Obi-Wanovi. Tu si hlavnú rolu opäť strihne Ewan McGregor. Príbeh by sa mal odohrávať niekoľko rokov po tretej epizóde. Premiéry seriálu by sme sa mali dočkať v roku 2022.


KVÍZ Mickey Mouse, Leví kráľ alebo Toy Story? Dokáž, že sa nestratíš v čarovnom svete Disneyho


Celkovo by sme sa mali dočkať až desiatich seriálov zo sveta Star Wars. Doteraz boli potvrdené dva spin-offy pre Mandaloriana. Jeden sa zameria na postavu Ashoky, druhý ponesie názov Rangers of the New Republic. Okrem toho máme potvrdené, že tretia séria Mandaloriana dorazí na budúcoročné Vianoce.

K tomu treba pridať ešte seriál pre Landa Calrissiana, Cassiana Andora (postava z Rouge One, ktorú stvárnil Diego Luna), seriál Star Wars: The Bad Batch či mysteriózny seriál Star Wars: The Acolyte. Stále málo? Priprav sa aj na projekty Star Wars: A Droid Story či Star Wars: Vision.

Ani tu však so svetom Star Wars nekončíme. Čaká nás totiž aj nový film, ktorý nesie podtitul Rogue Squadron. Režisérkou projektu je Patty Jenkins (Wonder Woman). Príbeh sa zameria na novú generáciu pilotov, pričom premiéra je stanovená na Vianoce 2023.

Návraty milovaných postáv

Disney však nie je len o svete Star Wars (aj keď to tak asi momentálne vyzerá). Dočkáme sa aj seriálového rozšírenia obľúbených animákov posledných rokov. Tešiť sa teda môžeš na pokračovanie príbehov Moany, Tiany (z rozprávky Princená a žabiak) či Zootopie. Okrem toho svoj vlastný seriál dostane aj obľúbený hrdina Baymax z príbehu Big Hero 6.

Disney taktiež oznámilo, že množstvo pripravovaných filmov sa dočká premiéry priamo na platforme Disney+. V niektorých krajinách pôjdu snímky pravdepodobne aj do kín, no ak sa tak aj stane, bude to v rovnaký dátum, ako na streame. Ide napríklad o novú verziu Malej morskej panny, Petra Pana či Pinocchia, v ktorom si zahral napríklad aj Tom Hanks.

Na záver tu pre teba mám ešte nejaké novinky, ktoré som ti zhrnul do bodov:

  • Raya a posledný drak bude mať taktiež premiéru na Disney+, a to tak, ako som už písal vyššie (aj stream, aj kino).
  • Čaká nás pokračovanie americkej klasiky Hocus Pocus, ktorá (neprekvapivo) dorazí priamo na Disney+.
  • Amy Adams sa oficiálne vracia do pokračovania hranej rozprávky Enchanted (Začarovaní), ktoré nesie názov Disenchanted.
  • Tvorcovia Zootopie nakrútia pre Disney nový animák. Ten ponesie názov Encanto a odohrávať by sa mal v prostredí Kolumbie.
  • Pixar v roku 2022 ukáže dva nové animáky. Prvým bude coming-of-age s názvom Turning Red, druhým origin príbeh pre Buzza Lightyeara, ktorého nahovoril Chris Evans.

Zdroj: collider.com, comingsoon.net,
Odporúčame