Freeride 2 vyšiel pred troma rokmi. Radikal Chef prekonal prvú časť a rozbíjal kluby

Z času na čas je príjemné si zaspomínať na obdobie, keď sme sa ešte mohli ísť všetci poriadne zabaviť na koncerty. Jedným z interpretov, ktorí rozbíjajú kluby na Slovensku a v Čechách najviac, je rozhodne Radikal Chef.

Jeho album Freeride II oslavuje už tri roky a je to práve jeden z projektov, ktoré preverili statiku nejedného klubu. Pokračovanie fantastickej prvej časti prišlo v závere roka 2017 a skalní fanúšikovia (vrátane nás) mali vysoké očakávania.

„Cover je pre mňa zrkadlom dnešnej generácie od približne 15 do 30 rokov a odrazom určitého freeride štýlu.“

A čo si budeme hovoriť, očakávanie boli prevýšené. Chef fanúšikom navaril energickejšie a zvukovo vyspelejšie pokračovanie, čo sa mesiacmi a rokmi len a len potvrdilo. Dôkazom je aj najväčší hit z tohto projektu – Ráno Mažem Instastory, ktorý dostal aj výborný „first person“ videoklip a stal jednoznačne najobľúbenejším singlom. Úsmevne osobne spomínam na to, ako som Paťovi napísal, že sa mám po zhliadnutí videa chuť presťahovať do Prahy a žiť takýto život. Keď som potom nazrel do komentárov, evidentne som nebol sám. Okrem skvelého hitu teda aj najlepšia reklama na Prahu.

Druhá časť Freeride trilógie zabezpečila hudobný posun po každej stránke, zároveň sme sa mohli tešiť aj zo zaujímavých hostí a v neposlednom rade Radikal priniesol oproti jednotke energickejšiu záležitosť. To svedčí o tom, že svoju fanbase pozná a vždy vedel doručiť to, čo ľudia mali radi, chceli počuť, no zároveň to vždy ostávalo v takej rovine autentickosti, s ktorou mohol byť Chef spokojný. V tej dobe to boli práve tracky, s ktorými sa dali rozbíjať kluby a tých sme na albume našli viac, ako pri prvej časti, ktorú definovali skôr hlbšie, pomalšie a tematicky úprimnejšie veci ako Laerdal Tunel, Black Hawk Down či predovšetkým Sokrates.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Eminem sa spojil s Kanyem. Dá sa toto tromfnúť?

„Moje koncerty sú plné energie, vody a alkoholu. Po shows s FR1 som chcel túto energiu vložiť a uväzniť do FR2.“

„Zo začiatku som nahrával tracky, kde som chcel featy a rozposlal to možným hosťom. Koho to zaujalo nahral, niektorí nestihli deadline, niektorých nebavil beat, iných nebavila téma, klasika.“

S Radikalom sme v tej dobe zrealizovali aj zaujímavý rozhovor, v ktorom nám porozprával viac o celom albume, coveri, hosťoch, no zároveň tam nájdeme aj ďalšie zaujímavé otázky a odpovede, ktoré nabrali s odstupom času úplne inú váhu a dimenziu.

„Dostal som asi 1000 správ na instagrame, že toto nikto nečakal, že je to lepšie ako Freeride 1. Niektorí vraveli, že FR2 bude „rýchlovarenica“ kvôli Vianociam, ale po vypočutí pochopili, ako sa smrteľne mýlili.“

Celý rozhovor o albume Freeride 2 si prečítate TU.

Na záver už môžeme len dodať, že bolo príjemné si na tento počin zaspomínať. Chef zároveň dodržal konzistenciu a progres aj na treťom pokračovaní a my už netrpezlivo čakáme, čo si pre nás nachystá na rok 2021.

 

 

 

Odporúčame