Zvládol by si to aj ty? Mladý Francúz prešiel vo výške 100 metrov nad zemou viac ako dva kilometre

rekord chôdza po lane

Francúz prekonal vlastný rekord, keď prešiel po lane doteraz najväčšiu vzdialenosť (Zdroj: Unsplash/Loic Leray)

#Zdá sa ti náročné prejsť dva kilometre? Pre niekoho to možno náročne naozaj je. Teraz si ale predstav, že by si ich nemal prejsť po chodníku, ale po lane. To by bolo napnuté vo výške 100 metrov zemou. Pre väčšinu z nás je to niečo nepredstaviteľné, nie však pre Nathana Paulina. Mladý Francúz svojim výkonom dokonca prekonal vlastný rekord.

Po lane prešiel viac ako 2 kilometre

Nathan Paulin bol držiteľom svetového rekordu za najväčšiu vzdialenosť prejdenú po lane už v roku 2017. Ponad údolie Cirque de Navacelles vtedy prešiel presne 1662 metrov. Tento rok sa mu podarilo jeho vlastný rekord prekonať o viac ako pol kilometra. Svoju 2,2 kilometrovú cestu ponad opátstvo Mont Saint Michel zaznamenával kamerou Insta360 X3, informuje Times Now. Pri videu zachytávajúcom jeho rekordnú cestu si človek skutočne uvedomí extrémnu náročnosť chôdze po lane.

 „Človek je medzi dvoma bodmi bez stabilizácie. Každý pohyb ovplyvňuje lano a to zároveň ovplyvňuje toho, kto po ňom kráča,“ vysvetlil Paulin, podľa ktorého je takmer nemožné opísať pocit, keď kráča po lane.„Niekedy sa pri tom cítiť neskutočne silný, inokedy mám pocit, že som úplne malý a nepodstatný. Dáva mi to tiež pocit slobody.“

Pokiaľ podobným adrenalínovým športom neholduješ, možno ťa poteší aj pohĽad na peknú panorámu. Video totiž ponúka jedinečné zábery na Mont Saint Michel. Na ostrov sa dá dostať jedine po hrádzi (prípadne po lane) a jeho dominantou je opátstvo. To je vybudované skale vysokej osemdesiat metrov. V súčasnosti je vyhľadávaným pútnickým miestom a patrí nielen medzi národné pamiatky Francúzska, ale aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prekonal strach z výšok

Paulin sa povrazolezectvu venuje už vyše desať rokov. Keď mal sedemnásť, kamarát mu predstavil slacklining, uvádza sa na blogu Insta360. Začiatočníci sa tomuto športu začínajú venovať tak, že trénujú na lane v nepatrnej výške, natiahnutom napríklad medzi dvoma stromami. Základom je nadobudnúť zmysel pre rovnováhu. Keď sa to Paulinovi podarilo, začal mieriť vyššie. Doslova. Hoci mladý muž tvrdí, že kedysi mal strach z výšok, pri pohľade na jeho výkony sa tomu dá len ťažko uveriť. Za ne však dáva zásluhu aj svojmu tímu.

„Môj tím je jedna veľká rodina. Mám pri sebe veľa ľudí, ktorí mi pomáhajú. Sám by som to robiť nemohol, to by bolo nemožné. Samotné kráčanie po lane je len záverečným krokom procesu, ktorý zdieľam s  ďalšími ľuďmi,“ vysvetľuje. Hovorí tiež, že povrazolezectvo takmer ako meditácia, nakoľko vyžaduje sústredenie sa na prítomný okamih. Akurát s tým rozdielom, že pri meditácii človeku nehrozí žiadne nebezpečenstvo.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk, blog.insta360.com, timesnownews.com
Odporúčame