Flexking a Rytmus vytvorili trilógiu, z ktorej hejteri zúria a fanúšikovia majú radosť

Rytmus a Frayer Flexking spolu v novom klipe

Obľúbená hláška stála za vznikom nového hitu od Rytmusa a Frayera Flexkinga (Zdroj: YouTube.com/DONFANTASTICKYPESS)

#Ak niekto dokáže 20 rokov za sebou pobúriť a prekvapiť ľudí svojou hudbou a vystupovaním, tak je to Rytmus. Presne takú dlhú dobu dokazuje, že stále môže nasrať ľudí, ktorí nie sú jeho fanúšikovia a tí mu na oplátku stále komentujú tvorbu na sociálnych sieťach alebo pod videami a riešia ho. Človek by si povedal, že tento vzorec už môže byť otrepaný, no ľudia budú vždy rovnakí a v princípe sa ich správanie výrazne nemení. Aj preto vznikla aj trilógia singlov s Flekingom, ktorú si dnes pripomenieme. 

Všetko to začalo zhruba pred 3 rokmi v júni, keď vyšiel videosingel Rakety jak pizza. Flexking bol do toho momentu známy len pre určitú skupinu rapových fans, ktorí sledujú aj nové talenty či objavy na scéne. Vytvoril virálny hit, ktorý sa ujal napríklad aj na TikToku, keďže jeho tanečky z klipu pretvárali fanúšikovia do svojich krátkych videí. Myslím si, že málokomu vyjde takýto zámer.

Každý interpret si praje, aby sa jeho hudba či niečo z videoklipu ujalo a stalo sa virálnym. Flexking išiel na istotu a využil potenciál skladby na maximum. Ak ti Rytmus zatancuje vo videoklipe presne to, čo si chcel a doručí ti jeho vtipné slohy s rôznymi flows, tak si vyhral. Výsledok? Na YouTube má skladba do dnešného dňa 2,3 milióna views.

Ak si zhodnotím všetky kroky, aké Flexking urobil vo svojej kariére a ako to mal všetko premyslené (prípadne konal intuitívne), tak môžem pokojne napísať, že má magisterský titul zo stokárskeho marketingu naozaj oprávnene a je to legit. Jeho kariéra pokračuje dobrým smerom, aj napriek tomu, že hejteri hovorili, že tu bude maximálne rok. K videosinglu vydal merch, ktorý sa predával ako teplé rožky, pričom dokonale využil silu sociálnych sietí a virálneho potenciálu. Robil livestreamy na Instagrame, pridával vtipné a kontroverzné popisy k fotkám a bol jednoducho všade. Môžem k tomu prirátať jeho vzhľad, ktorý zaujal na prvý pohľad, takže ho ľudia vždy spoznali na prvú.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Akcia leta v Nitre: Druhý ročník festivalu Rubicon prináša gigantický line-up a veľký open-air zážitok
Flexking a Rytmus
Flexking a Rytmus v skladbe „Nehehe“ (Zdroj: Instagram/@frayer_flexking)

Nadväzoval na svoje single, albumy, kontroverzné vyjadrenia či účasť vo Fight Night Challenge tak, aby sa vždy objavil po čase v hľadáčiku fanúšikov. A musím dodať, že prvú veľkú prehru a brzdu v naštartovanej kariére mohol utrpieť s Čis Tým, no všetci vieme, ako to dopadlo, ehm ehm, KO. Hejteri chceli vidieť, ako dostane na líca, no stal sa presný opak. Tu však rozumiem, prečo dostával hejt. Oldschool fanúšikovia nemali radi, ak sa niekto obúval do legendy, našťastie vieme, že ide o trashtalk a tieto hejty sú už zažehnané do kúta.

Ale späť k trilógii. Po vydaní Rakety jak pizza prešlo len 6 mesiacov a Flexking (áno, odstránil si meno Frayer) vydal druhý videosingel s Rytmusom, ktorý sa objavil aj na albume Hoodba. Išlo o skladbu Nehehe, ktorá dostala aj uletený videoklip z prostredia salašu, kde pobehovali aj živé ovce v ich prostredí.  Opäť išlo o skladbu, ktorá rozvírila vášne medzi obecenstvom. Popravde, ak je niekto nad vecou, nad takýmito vecami sa musí pousmiať. Je snáď úplne jasné, že ide o recesiu a niektoré riadky a pózy v klipe sú čisto na to, aby nasrali určité skupiny ľudí. Rytmus ukazuje v každej dobe, že tisíc a jeden flow je jeho poznávacia značka a je maximálne prirodzený, keď sa ocitne v spolupráci, kde má voľnosť. Ako hovorí v tejto skladbe: ,,Hej ty debilko – starý Rytmus Lion ti nevadí, Šalalaj ti nevadí, Rockstar ti nevadí, ale rakety ti vadia…“

A o tom je aj tento článok. Ľudia majú radi Rytmusa aj pre jeho prejav a humor, ak neberiem do úvahy všetky ostatné aspekty jeho osobnosti a života interpreta. Preto je čudné, že na jednu stranu majú určité skupiny fanúšikov radi, keď robí vtipné texty na druhú stranu si to nevedia priradiť k novej tvorbe, keď napríklad spolupracuje s Flexkingom. Pritom takýto typ skladieb robí odjakživa a boli aj oveľa horšie, čo sa týka humoru (o tom bude niekedy ďalší článok). Aj keď ho nemusíš mať rád, treba uznať, že vie, čo robí. Výsledok? Opäť 1,3 milióna views na YouTube.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Horúce novinky domáceho rapu: Yzo & Nik, Radikal Chef a Renne Dang

Ak si si doteraz nevšimol, tak v každej skladbe je v podstate „skrytý“ názov ďalšej skladby. V Rakety jak pizza to bolo v Rytmusových riadkoch „Smejem sa ci do huby, nehehe“, potom v skladbe „Nehehe“ zaznelo od neho „Poviem tvojej mamke, že si nafetovaný“ a tak vznikol názov aj tretej skladby, ktorá vyšla po 3 rokoch v roku 2023 a v treťom mesiaci (marec). Číselnú symboliku cením, aj keď ide o náhodu.

Posledná skladba dostala klip z Dubaja, kde Flexo prišiel za Rytmusom a natočili podľa môjho názoru najvtipnejší banger z celej trilógie. Rytmus ukázal v jeho časti skladby, že sa môže premenovať na 3 tisíc a 3 flowy a že si môže spievať „v dolináááách“ hocikedy v každom tracku a my mu to budeme žrať. Aby som nezabudol, tak musím pochváliť aj producenta celej trilógie, ktorým je Maiky Beatz. Doručil netradičé beaty s divnými zvukmi (v dobrom), ktoré spájajú všetky tri tracky a podčiarkujú ich štýl a humor.

Snáď to nie koniec ich spolupráce a dúfam, že uvidíme v budúcnosti túto trojicu aspoň ešte na jednom spoločnom tracku, kde opäť doručia humor a kontroverziu, ktorá nedá hejterom spať. P.S.: Ak takéto niečo príde, uhádneš, aký bude názov? Napíš nám do komentárov a nezabudni niečo zhejtovať.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame