Film Barbie zrejme ovplyvní mená stovky detí: Mnohé z nich budú pomenované podľa bábik od Matella

Film sa stal svetovým trhákom a ovplyvní životy mnohých ľudí (Zdroj: Flickr.com/The Doll Cafe)

#Nie je žiadnou novinkou, že akonáhle zasiahne svet vlna filmového šialenstva, ľudia začnú vzápätí opakovať trendy, ktoré videli na filmovom plátne. Od zaobstarania si celého šatníka, cez redizajn interiéru, až po pomenovanie novonarodeného dieťaťa podľa obľúbenej postavy.

Film Barbie skutočne pohol svetom a zatiaľ čo sa mnohé ženy rozchádzajú so svojimi partnermi, pre posolstvo, aké im film dal, iné páry majú v pláne pomenovať svojich potomkov podľa postavy Kena či Barbie!

Nárast vo vyhľadávaní populárnych mien

Páry v našich končinách stále siahajú pri výbere mena pre svojho potomka  po tradičnejších menách a podobne sú na tom aj okolité krajiny. Na druhej strane stojí množstvo amerických hviezd, ktoré sú v tomto smere o niečo otvorenejší a neboja sa experimentovať.

Deti viacerých celebrít tak nesú tie najdivnejšie mená, aké si len vieš predstaviť. Od Elona Muska, ktorý svojho syna pomenoval X Æ A-12, cez Apple – dcéru Chrisa Martina a Gwyneth Paltrow, až po prvé dieťa Kim Kardashian a Kanyeho Westa s menom North. Menej nápaditý nebol ani Ed Sheeran s manželkou Cherry Seaborn, ktorí pomenovali svoju dcéru Lyra Antarctica. Na Slovensku by podobné mená neprichádzali zrejme ani do úvahy.

Film Grety Gerwig ale ovplyvnil mnohé americké domácnosti a zrejme už o pár rokov sa množstvom škôl bude ozývať oslovenie Barbie a Ken! Dokazuje to napríklad stránka BabyNames.com, ktorá podľa TMZ zaznamenala stonásobný nárast vyhľadávania týchto mien.

Barbie vedie, no Ken je „len“ Ken

Ryan Gosling zožal veľký úspech za pieseň Just Ken a zrejme tak, sa na obľúbenú bábiku pozerá skutočne veľké množstvo ľudí a dokazuje to aj vyhľadávanie jeho mena. „Barbie“ bolo na stránke BabyNames.com v júli vyhľadávané s 300-percentným nárastom, zatiaľ čo „Ken“ stúpol v tom istom mesiaci len o 200 percent. Je teda veľmi pravdepodobné, že pôjde o jedny z najpopulárnejších mien v roku 2023.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Myšlienky na smrť alebo celulitída: Toto sme od filmovej Barbie nečakali

Vynálezkyňa Barbie, Ruth Handler, pomenovala ikonickú bábiku po svojej dcére Barbare a Kena po svojom synovi Kennethovi. Bum s týmito menami nastal už pri samotnom uvedení bábik na trh v druhej polovici minulého storočia a história sa tak zrejme bude opakovať.

Film z režisérskej dielne Grety Gerwig už celosvetovo stihol zarobil viac ako neuveriteľnú 1 miliardu dolárov a je tak historicky prvým filmom, s ženskou režisérkou, ktorý dosiahol rekordný zisk.

 

Vieš si predstaviť život s menom po filmovej postave?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk tmz.com ladbible.com vogue.com
Odporúčame