Top trik, ako si zlepšíte náladu a znížite depresívne pocity

Top trik, ako si zlepšíte náladu a znížite depresívne pocity

Top trik, ako si zlepšíte náladu a znížite depresívne pocity. (Zdroj: Filip Kuna)

#Pred pár dňami som stretol spolužiaka, slobodného otca, ktorého som už roky nevidel.

Rozprávali sme sa o našej triednej stretávke zo strednej školy, na ktorú nemohol prísť. Kto kde pracuje, koľko má detí, ako sa mu darí… Veď viete, za 20 rokov sa toho veľa zmení, veľa postíha.

Prirodzene sme sa teda nevyhli ani tomu, koľko ľudí sa už aj stihlo rozviesť (alebo si ešte nestihlo nájsť toho pravého/tú pravú), hádajú sa o deti/majetok, v práci majú toxické prostredie a tak.

A zrazu to krásne zhodnotil: „Aha, a ja som si zo všetkých tých šťastných fotiek na Facebooku myslel, že to len mne sa nedarí.“

Ale nemyslite si, že sa to týka len nás, bežných smrteľníkov. Že keď prekročíte nejakú pomyselnú hranicu, budete úspešná a bohatá celebrita, že sa zrazu všetko zmení.

Lucia Javorčeková bola donedávna najsledovanejšou Slovenkou na Instagrame. Žena s dokonalou postavou, ktorá cestuje po svete, bohatá a slávna, sa priznala, ako si „photoshopovala“ fotky, telo, tvár, lebo stále nebola spokojná.

Selena Gomez, jedna z najpopulárnejších speváčok na svete, ktorá má na Instagrame 330 miliónov sledovateľov, si ho svojho času musela vymazať, lebo jej spôsoboval depresie.

Šialený svet.

Čiže, ak mávate často depresívne pocity, že všetkým naokolo sa darí a len vám nie, moja rada číslo 1 je jednoduchá:

Už si konečne vymažte ten Instagram, Facebook či iné sociálne siete. 

Už len čisto matematicky, ak má priemerný používateľ 1000 spojení a každý z nich zažije čo i len jeden pozitívny moment mesačne, ktorým sa pochváli, tak je to vlastne 33 šťastných ľudí denne. Potom, čím viac je človek online, tým viac šťastia vidí a závidí, lebo on už ten svoj šťastný moment hodný zdieľania mal a teraz prší, naštval ho šéf alebo sa s niekým pohádal.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Marketéri nevyrábajú nič… Iba balíky peňazí

Ale čo keď je to vaša práca a musíte tam byť?

Vtedy máte k dispozícii rozličné metódy a nástroje, ako výrazne obmedzíte ich používanie na osobné účely.

Napríklad na Facebooku mám skryté v newsfeede úplne všetko, vrátane svojej manželky. Tým pádom mi nemá čo zobrazovať, takto vyzerá Facebook, ktorý ste už celý videli.

Existujú rozličné aplikácie, ktoré vám zabránia vstúpiť na stránku, keď tak chcete spraviť.

Kolegovi sa po 15 minútach používania denne zablokuje aplikácia a na odomknutie potrebuje heslo, ktoré má len jeho manželka.

Iní zase nemajú aplikácie na svojich telefónoch a majú vypnuté všetky notifikácie.

No ale každému závislákovi sa ľahko hovorí, aby s tým prestal, že mu to škodí, však? 

Nuž sami sa rozhodnite, nakoľko sa tým umelým svetom plným šťastia necháte pohltiť. 

(Zdroj: Filip Kuna)
Zdroj: Filip Kuna
Odporúčame