Fashion z Instagramu: Inšpiruj sa outfitmi z ulíc, ani počas chladných dní nemusí byť móda nuda!

Inšpiruj sa nasledovnými tipmi z ulíc, ktoré určite pozoruješ vo svojom okolí na dennej báze aj ty (Zdroj: Freepik/ansiia)

#Vonku sa poriadne ochladilo a nastal čas vytiahnuť teplejšie kúsky. Aj keď si možno myslíš, že udržať sa v teple nemôže byť trendy, presvedčíme ťa o opaku. Aj počas chladných dní môžeš zažiariť, iba stačí vedieť, ako na to! Dobrou správou je, že sa nemusíš vzdať ani obľúbených kúskov – vo väčšine prípadov postačí, ak ich navrstvíš alebo sa zabalíš do niečoho teplejšieho. Inšpiruj sa nasledujúcimi tipmi z ulíc, ktoré určite pozoruješ vo svojom okolí denne aj ty. 

V športovom duchu

Ak si športovejší typ, ktorý by si na seba v živote neobliekol kabát či elegantnejšie kúsky, máme pre teba najjednoduchšie riešenie. Siahnuť po klasike v podobe teplej bundy je ten najjednoduchší krok. Pri nákupoch dbaj na kvalitu a nepremokavosť – všetko ostatné je záležitosťou tvojho vkusu. Zvoliť môžeš nenápadný a jednoduchý kúsok, ale aj rôzne farebné variácie.

Bunda je podľa nás kúsok, ktorý sa hodí na každú príležitosť, stačí len vymyslieť zvyšok outfitu. Skús napríklad niečo v jednoduchom štýle a stav na pohodlnosť. Ideálna kombinácia je bunda s nohavicami a teplými doplnkami – napríklad šál, čiapka alebo čelenka.

Kabátová klasika

Hľadáš niečo elegantné a zároveň teplé? Zimné kabáty ti poskytnú presne to, čo v nepriaznivom počasí potrebuješ. Kabát nemusíš nosiť len na oficiálne príležitosti a elegantne. Pokojne si ho obleč aj na prechádzku mestom či varené víno s kamoškami.

Jeho výhodou je, že si ho môžeš zadovážiť v rôznych dĺžkach. Potom už máš pri tvorbe outfitov voľnú ruku – je len na tebe, či siahneš po šatách s hrubými pančuchami alebo sa zahreješ nohavicami a svetrom, prípadne teplákovou súpravou!

Bez teddyho ani na krok

Roky ospevovaný teddy coat je kúsok, ktorý musíš mať! To môžeš vidieť aj v uliciach. A z rôznych variácií si môžeš vyberať. Skvelo hrá s eleganciou, každodenným casual štýlom, ale neurazí ani športové duše. Skombinuj ho so širokými nohavicami, pohodlným svetrom a teplučkými doplnkami, ktoré ťa ochránia pred zimou. Alebo si ho prehoď cez teplákovú súpravu cestou do fitka. Tak či tak, budeš šik.

Čo tak kožúšok?

Umelé kožušiny sa vracajú späť! Teda, aspoň podľa toho, čo môžeš vidieť v uliciach. Príjemné kabátiky pokryté jemnou „srsťou“ pôsobia honosne. Ak taký nevlastníš a plánuješ si ho kúpiť, daj si pozor na dve veci – na to, aby bola kožušina naozaj umelá, a zároveň na to, aby kúsok nepôsobil príliš lacno.

S kvalitným kúskom sa potom dajú robiť čary. Opäť, ako pri predošlých variáciách, ide o univerzálny odev, ktorý vynosíš na mnoho spôsobov. Navyše pôsobí veľmi luxusne – tvoje outfitové fotky vo feede na Instagrame budú top!

Dlhé bundy

Bundy, ktoré pripomínajú kabáty nie sú len pre staršiu generáciu. Rozumieme, že si nechceš pridávať vek, ale ver nám, že sa to dá aj tak, aby si bola trendy a zároveň v teple.

Najmä trup by mal byť počas zimy chránený, aby si neprechladla. Kabátové bundy ponúkajú širokú škálu možností, vďaka ktorým sa môžeš na outfitoch vyblázniť. A ak už nevieš, akú kombináciu skúsiť, stav napríklad na rifle, martensky a nenápadný neutrálny rolák…

V leteckom štýle

Bundy v štýle vintage pilotov sú horúcim trendom tohto roka. Môžeš ich vidieť všade okolo seba – na uliciach, v obchodoch aj na Instagrame. Nosia ich ženy aj muži. Ide o jedinečný všestranný kúsok, ktorý rozhodne nie je krokom vedľa.

Zladiť ho môžeš do street štýlu, k bežnému outfitu do školy, ale aj na rande do mesta. Stačí len popustiť uzdu fantázii a nechať sa unášať svojimi nápadmi.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame