Fanúšikovia sú v pozore: Yzomandias a Nik Tendo vydajú deluxe edíciu albumu Kruhy & Vlny

Foto: @yzomandias Instagram, @goldcigo Instagram

#Ako keby to bolo včera, čo sme vydávali rozbor albumu Kruhy & Vlny, ktorý dropli Yzomandias s Nik Tendom v závere minulého roka. Release z dielne labelu Milion+ patrí bezpochyby medzi to najlepšie, čo sme za uplynulých dvanásť mesiacov počuli. 

Chalanom aktuálne k albumu prebieha aj koncertné turné, v rámci ktorého ich show uvidia fanúšikovia vo viacerých českých a slovenských mestách. V našich končinách sa predstavia v Bratislave, Banskej Bystrici, ale aj Košiciach. O živé vystúpenia lídrov českej scény je obrovský záujem, čo je určite pozitívna správa, ktorá zároveň vzhľadom na kvalitu albumu nie je prekvapením.

To by ale nebol label Milion+, aby takmer dokonalé dielo nevyšperkoval ešte viac. Ak chalanov sledujete už dlhšie iste viete, že výnimkou nie sú ani deluxe verzie albumov, ktoré dokážu fanúšikom doručiť pridanú hodnotu a dodajú projektu druhý dych. Je obdivuhodné, že najmä Yzomandias počas svojej kariéry pracuje s niekoľkými aspektmi rapovej tvorby, ktoré sú často pre domácich raperov neznámou.

Pridaná hodnota nadovšetko

Či už sa bavíme o formáte mixtejpov, director’s cut verzií, či práve deluxe edícii v pravom slova zmysle, pardubickí chalani sú definíciou domáceho rapu a oprávneným vzorom. Výbornú správu priniesol len včera na svojom Instagrame Yzomandias, ktorý k poslednému postu pridal do popisu informáciu, že na ceste je deluxe verzia albumu Kruhy & Vlny.

Poslucháči sa tak môžu tešiť na vylepšený a ešte zaujímavejší projekt. V tomto momente si netrúfame odhadnúť, čoho sa dočkáme a čo nám deluxe verzia prinesie. Jedno je však isté, takéto kroky boli vždy zo strany Yzomandiasa, resp. celého Milion+, maximálne premyslené a vymakané. Ešte stále si môžete spomenúť na Director’s cut verziu albumu Prozyum, ktorá absolútne zadefinovala, ba dokonca prepísala ponímanie deluxe verzie pôvodného diela.

O všetkých podstatných detailoch vás samozrejme budeme informovať po ich zverejnení. Do komentárov nám pokojne napíšte, ktorý track z albumu Kruhy & Vlny si idete najviac a ako tento album vnímate s odstupom času.

Odporúčame