Enkláva pokračuje v tvorbe. Nový album Paradox je k dispozícii. Nájdete na ňom 15 trackov

O Enkláve sme na našom rapovom portáli písali už koncom minulého kalendárneho roka a teraz prichádza ďalší článok o rapovom pojme, ktorý ešte pre viacerých z vás nemusí byť známy. Novinkou je album Paradox, ktorý je pripravený v roku 2019 zamiešať karty na slovenskej a českej rapovej scéne. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. 

Album Paradox je von a ak si ho chcete vypočuť, nemusíte poň chodiť ďaleko. Hľadanie vám zaberie pár sekúnd a čoskoro ho môžete mať v slúchadkách. Ako sme sa dozvedeli, Paradox je k dispozícii na streamovacích službách ako Spotify, Google Play/YouTube, Amazon, Pandora, Deezer, Tidal, Napster, iHeartRadio, ClaroMusica, Saavn, Anghami, KKBox, MediaNet, ale nájdete ho aj na Facebooku či Instrame.

Na albume, ktorý obsahuje až pätnásť skladieb nie je len Enkláva, ale aj viacerí zaujímaví hudobní hostia. Na albume je možné nájsť produkciu od Snowgoons, Alah.Beats, Hoodini, Tikno, Lucifer, On, Engelbert Jr. a Kiko. Spolupráce len s G.Princom a Frenkym. Ako môžeme vidieť, spektrum hostí je široké, a teda, každý z poslucháčov si príde na svoje. Môže to dopomôcť k zachyteniu širšej časti poslucháčov.

„Vypúšťam klip ku skladbe Metalika. O produkciu sa tam postarali práve nemecky hovoriaci páni zo zoskupenia SNOWGOONS,“ hovoria. Klip je priložený v úvode článku, pričom na prvý pohľad môžeme vidieť, že na ňom Enkláva spolupracovala so skúsenými producentmi zo zahraničia.

„Ďakujeme za každú podporu a sme maximálni vďační tým, ktorí nás podporujú,“ odkázali chalani, ktorým je jasné, že preraziť na Slovensku nie je jednoduché. Cenia si však každého, kto si pozrie ich prácu a podporí ich v ďalšom raste. Netreba zabúdať ani na to, že aj tie najväčšie hviezdy súčasnej československej rapovej, či celkovo hudobnej, scény nejako začínať museli. Teraz je konkurencia možno väčšia, ale ako sa hovorí, na to sa história pýtať nebude. Bude zaujímavé sledovať, kam to títo nádejní mladíci môžu dotiahnuť. Niečo nám ale hovorí, že toto nie je posledný raz, čo o nich pripravujeme článok.

Odporúčame