Emma Lea Nikodýmová: Páči sa mi, že sa dostáva do popredia diverzita medzi modelkami

Emma Lea Nikodýmová

Emma Lea Nikodýmová vďaka modelingu precestovala veľa krajín (Zdroj: Archív E. L. Nikodýmovej)

#Modelingu sa začala venovať už v útlom tínedžerskom veku, odvtedy nabrala veľa skúseností a precestovala mnoho krajín. Na svet sa často pozerá aj cez objektív fotoaparátu a cudzí jej nie je ani pohyb pred kamerou.

Emma Lea Nikodýmová je všestranne nadaným dievčaťom, ktoré má pred sebou žiarivú budúcnosť nielen na predvádzacích mólach, ale aj na televíznych obrazovkách. Prečítaj si, čo nám o sebe prezradila seriálová Mia z Pána profesora v tomto exkluzívnom rozhovore.

Na úvod skús vymenovať päť zaujímavých faktov o sebe.
Ahojte, moje meno je Emma Lea Nikodýmová. Mám 18 rokov, od mojich 11 – 12 rokov pôsobím v modelingovej agentúre, cez ktorú som sa dostala aj k herectvu. Vďaka skúsenostiam pred kamerou ma začalo baviť stáť aj za kamerou, preto by som rada išla študovať fotku na vysokú školu do Prahy.

Móda ťa nezaujíma len vo voľnom čase, venuješ sa jej naplno aj predvádzaním na mólach. Chcela si to robiť odmala, alebo si sa k tomu dostala skôr náhodou? Máš nejaký zážitok zo svojich ciest, na ktorý rada spomínaš?
Ako som už spomínala, do modelingovej agentúry ma „scoutli“ ako 11- či 12-ročnú, vtedy som nemala absolútne žiadnu predstavu o modelingu, postupom času sa mi to ale rýchlo zapáčilo. Pamätám si na svoje prvé fotenie, keď som mala 14 rokov. Všetko to bolo pre mňa úplne nové, no agentúra sa ma snažila na to prostredníctvom tréningov dôkladne pripraviť.

Postupom rokov však prišli ďalšie fotenia. Keď som mala pätnásť, vycestovala som do Turecka a bol to asi môj najobľúbenejší pracovný zážitok v rámci modelingu. Rada však spomínam na každé jedno fotenie, pretože som mala možnosť spoznať zaujímavých ľudí, ktorí ma motivovali a posúvali vpred.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
VEĽKÝ PREHĽAD 20+ hudobných festivalov v roku 2023: Kupuj lístky v predstihu a teš sa na leto!

Čo si kvôli modelingu musela obetovať?
Asi ako pri každom hobby či práci musíš obetovať svoj voľný čas. Čiže, keď som aj chcela niekam vycestovať, bolo niekedy trochu komplikovanejšie skĺbiť to so školou.

Čím by podľa teba mala disponovať dobrá modelka?
Je dobré byť cieľavedomá a nevzdávať sa, hoci to niekedy môže byť náročnejšie, keďže vo svete modelingu sa s odmietnutím stretáva človek často. A tiež netreba nečakať, že dobrá ponuka príde hneď, zo začiatku treba veľa fotiť a nabrať tak skúsenosti, vďaka ktorým vieš ako modelka „získať“ čoraz lepšie džoby.

Kto je tvoj vzor či idol v móde alebo v živote? Kto ťa inšpiruje?
Nemám len jeden vzor, obdivujem celé tímy; od fotografov, návrhárov, až po modelky. Inšpiráciu často nájdem aj u veľa slovenských alebo českých modeliek.

Hovorí sa, že Slovenky sú najkrajšie ženy na svete. Myslíš si, že je pre naše mladé dievčatá ťažké presadiť sa v modelingu?
Určite to nie je jednoduché a hlavne to nie je pre každého. Ak to chceš dotiahnuť až na svetové móla, tak si to vyžaduje veľa času, snahy a hlavne skúseností. Čo, samozrejme, dosiahnuteľné je, keďže v agentúrach sa ťa na to snažia dôkladne pripraviť od začiatku prostredníctvom tréningov chôdze, pózovania a následnými foteniami.

Okrem modelingu si si skúsila aj herectvo. Ako vnímaš svoje herecké začiatky? Bolo na tom niečo, čo ťa prekvapilo?
S herectvom ako takým som pred seriálom Pán Profesor skúsenosť nemala, ale keďže som sa vďaka modelingu často stretávala s kamerou aj v reklamách či klipoch, povedala som si, že to určite skúsim. Ako „neherečku“ ma samozrejme zo začiatku veľa vecí prekvapilo. Stále je to pre mňa veľká vec. Mám možnosť pracovať s rôznymi talentovanými hercami, čiže istá ustráchanosť tam určite bola. Ak som ale bola prekvapená, tak hlavne v dobrom – bála som sa, že produkcia či ostatní skúsenejší herci mi to dajú pocítiť, no práve opak bol pravdou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mladí na alkohol kašlú, pijú menej ako kedysi: Fenomén vplýva aj na gastro, vznikajú prvé čisto nealko bary!

Diváci a fanúšikovia seriálu Pán profesor ťa poznajú ako seriálovú Miu. Čo má Mia spoločné s Emmou?
Mia je spoločenská, kamarátska a veselá osôbka, nemá s nikým výrazný problém a v skratke je taká neutrálna. Casting directorka Terezka Libovičova nás podľa mňa všetkých do rolí dosadila veľmi dobre tak, aby postava viac menej sedela aj s osobou, ktorá ju hrá. V mojom prípade to nebolo inak. S Miou sa v mnohých veciach zhodujem.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pán Profesor (@panprofesor.markiza)

Vo voľnom čase oddychuješ aj pri fotení. Vedela by si si predstaviť robiť ho profesionálne? Čo pre teba znamená fotenie?
Fotoaparát som prvýkrát chytila do ruky asi ako štrnásťročná, keď som našla starý tatinov analóg. Hneď ma to chytilo a začala som sa o fotografiu zaujímať viac. Momentálne si občasne privyrábam aj fotením stužkových, za čo som veľmi vďačná, pretože by som sa fotke chcela venovať aj v budúcnosti. A to, ako som už spomínala, aj štúdiom na vysokej škole.

Ako modelka a herečka si udržiavaš pevné zdravie a vzhľad. Čo pre seba zvykneš robiť? Ako relaxuješ, keď máš pocit, že je toho na teba veľa?
Dlhšie som si hľadala nejaký šport, ktorý ma neprestane baviť po týždni. Vyskúšala som rôzne fitká, cvičila som s trénermi aj bez nich. No väčšinou ma to všetko po krátkej dobe omrzelo. Potom som vyskúšala jogu, ktorá mi pomohla nielen fyzicky, ale aj psychicky, a to ma motivovalo pokračovať. Jogu považujem aj za formu relaxácie. Vtedy sa naozaj venujem len sama sebe a snažím sa aspoň na chvíľu vypnúť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa EmmaLea (@ni.kodak)

Ako vnímaš dnešné beauty štandardy z pohľadu modelky? Čo pre teba napríklad znamená sebaláska či zdravé sebavedomie?
Veľmi sa mi páči, že sa v poslednej dobe dostáva do popredia diverzita medzi modelkami. Viaceré typy postáv majú teda v tomto priemysle šancu. Modeling je plný konkurencie a rozdielností, preto je dôležité neporovnávať sa s inými modelkami. Každá máme iný tvar postavy, iný výzor a vyžarujeme inú energiu. Keď si toto uvedomíme, je to podľa mňa kľúč k úspechu v modelingovom svete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Knižné trilery ti nedovolia zaspať: Niektoré sú založené na skutočných udalostiach!

Čo by si odkázala mladým dievčatám a začínajúcim modelkám?
Keď nad modelingom uvažujú, či to skúsiť a či nie, nech tomu dajú aspoň šancu. Ja som za modeling v mojom prípade veľmi vďačná, a to vďaka tomu, že mi pomohol vyrásť aj osobnostne a stať sa samostatnejšou. Odkázala by som asi teda, keď máš o modeling záujem, určite to vyskúšaj, za pokus nič nedáš. Je to dobrý spôsob, ako precestovať svet, spoznať rôzne kultúry a ešte si pri tom aj privyrobiť.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame