Elon Musk kúpil Twitter, používatelia siete chystajú pomstu: Známu platformu chcú potopiť

elon musk

Elon Musk kúpil Twitter, čo používateľov siete veľmi nepotešilo (Zdroj: Flickr/Daniel Oberhaus)

#Elon Musk v piatok kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov. Musk sa už v minulosti nechal počuť, že pod jeho vedením bude obsah na Twitteri menej kontrolovaný a že plánuje prepustiť až 75 % zamestnancov. Zatiaľ čo používatelia prikláňajúci sa k pravicovým a konzervatívnym názorom nového majiteľa spoločnosti vítajú s otvorenou náručou, ostatní to vnímajú inak. Ako informuje Mashable, Twitter pod vedením Muska chcú mnohí opustiť alebo výrazne znížiť jeho hodnotu.

 Nespokojný s Twitterom

Miliardár Elon Musk začal prejavovať vážny záujem o sociálnu sieť Twitter ešte v marci tohto roku. Už vtedy otvorene hovoril o všetkom, čo sa mu na platforme nepáči, od chýbajúcej možnosti dodatočne upraviť príspevky, cez množstvo spamu až po kontrolu zdieľaného obsahu. V apríli vedeniu Twitteru ponúkol, že platformu odkúpi. Svoje rozhodnutie síce rýchlo oľutoval, no dohoda už bola uzavretá a Musk teda nemal inú možnosť, než Twitter naozaj kúpiť.

Obnovenie účtu Donalda Trumpa

Istá časť používateľov však Muska ako nového vlastníka Twitteru víta. Ide najmä o tých, ktorých názory boli v rozpore s doterajšími pravidlami siete. Musk totiž sľuboval, že výrazne zmierni kontrolu obsahu a medzi iným sľúbil tiež to, že obnoví účet bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Hneď v piatok sa objavilo nielen mnoho tweetov od podporovateľov Muska, ale tiež od jeho kritikov. Niektorí používatelia navrhovali, aby všetci hromadne svoje účty na Twitteri zrušili, alebo aby sociálnu sieť znemožnili natoľko, že stratí svoju hodnotu. Nebolo by to prvýkrát, čo by sa používatelia, nespokojní s novým vlastníkom sociálnej siete, pokúsili danú sieť znehodnotiť.

Dopadne Twitter ako Tumblr?

Možno si ešte pamätáš na Tumblr. Kedysi populárnu platformu v roku 2013 odkúpila spoločnosť Yahoo za viac ako miliardu dolárov. Používatelia, ktorí boli nespokojní s novým vedením, kolektívne robili všetko preto, aby Tumblr stratil svoju hodnotu. Presne to sa im napokon aj podarilo. Spoločnosť Yahoo napokon Tumblr predala ako stratový v roku 2017 spoločnosti Verizon a od nej ho neskôr kúpil zakladateľ WordPressu za tri milióny. No a niečo podobné by mnohí radi dosiahli aj v prípade Twitteru.

„Mali by sme z Twitteru odísť. Alebo z neho spraviť nový Tumblr. Jednoducho budeme cielene robiť Twitter stále horším a menej hodnotným,“ napísal jeden z používateľov.

„Keď Yahoo odkúpili Tumblr, spravili sme ho takým nevýhodným, že ho museli predať ako stratový. Dokážeme to znova, verím nám,“ napísala iná používateľka.

„Teraz, keď Elon kúpil Twitter, je najdôležitejšie to, aby sme sa všetci zachovali tak, ako sa zachoval Tumblr, keď ho kúpili Yahoo. Znehodnoťme túto platformu. Prestaňme sa snažiť zvyšovať svoj dosah, znižujme ho. Blokujme všetky promované tweety. Dokážeme to,“ napísala ďalšia.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, mashable.com
Odporúčame