Ochutnávka albumu Detektor III: Je toto doteraz najlepší Ektor?

Ektor chystá nový album. (Zdroj: YouTube.com/EktorTV)

Ektor patrí dlhodobo medzi najsledovanejších a najrešpektovanejších rapperov na Slovensku a v Českej republike. V roku 2022 sa jeho fanúšikovia dočkajú nového albumu, ktorý bude niesť názov Detektor 3, respektíve Detektor III. Aktuálne dostávame ochutnávku z jeho pripravovaného CD. Toto sú skladby „Se změnili“ a „Hodně styl“. 

Detektor III už čoskoro

Rok 2022 bude v Ektorovom podaní patriť albumu Detektor III, ktorý je voľným pokračovaním CDs Detektor (2015) a Detektor 2 (2016). Celkovo, tento český rapper patrí medzi najaktívnejších interpretov, pričom vydáva nový projekt prakticky každý rok. V roku 2020 sme mali možnosť počúvať jeho album Original, v minulom kalendárnom roku vyšla zas deluxe verzia tohto CD.

Detektor III bude desiatym hudobným projektom, na ktorom sa Ektor predstaví. Od roku 2008, kedy spoločne s DJ Enemym vydali Airon Meidan, prešlo veľmi veľa času. Aktuálne Ektorove CD by malo byť deklaráciou jeho kvality a skúseností, ktorými si v živote prešiel.

Ektor v TOP forme

Skladby „Se změnili“ a „Hodně styl“, ktoré sme dostali vo videu, ktoré Ektor zverejnil na YouTube, môžeme vidieť, že tento český rapper sa nachádza v najvyššej rapovej forme. Jeho flow je originálny, jeho prejav je aj pre náročných rapových fanúšikov a v neposlednom rade, keď sa započúvate do jeho textov, majú výpovednú hodnotu.

Aj keď sa to môže zdať nepredstaviteľné, v súčasnosti to nie je pri nových rapových projektoch zaručené. U Ektora to ale neplatí. Ak sledujete jeho tvorbu dlhodobo, potvrdíte, že či už je reč o texte, hudbe, flowe alebo produkcii, nepustí na verejnosť nič, čo nie je prinajmenšom stopercentné. V rap game je dlho a vie, čo musí robiť, aby bol úspešný aj naďalej.

Promotér OKTAGON MMA Novotný fandí Spiritovi. Prečo?

Široké spektrum rapovej ponuky

36-ročný rapper sa na zverejnených dvoch trackoch objavuje aj v spevavejších polohách, ktoré sú zaujímavým spestrením rapového prejavu. Ektorove skladby disponujú nielen dobrým rapom, ale aj hudbou a beatom.

Na „Se změnili“ sa o kvalitnú produkciu postarali Sean Brown a Achillesbeats, v prípade „Hodně styl“ sa jedná o produkčnú prácu beatmakera menom Voodoo808. Títo tvorcovia si rozhodne zaslúžia, aby boli spomenutí, pretože kredit ide aj im.

Oba songy vyjadrujú rozdielny vibe, ponúkajú inú energiu. Je to prospešné vo veľa ohľadoch, pretože nám to poskytuje ochutnávku toho, aký rozsah Ektor na novom albume Detektor III predvedie. 

Prečítajte si taktiež: Separ v NA SCÉNE: S Rytmusom a Egom nechcem mať už nič spoločné

Bude vás zaujímať aj: Album, aký tu ešte nebol! Erik Tresor zverejnil tracklist

Photo credits: Ektor, Instagram

Odporúčame