Ego, Yzomandias, Zayo, Dalyb, Samey či 6ix9ine. Pamätáš? (Reminder)

Opäť je tu streda a s ňou prichádza nový diel našej pravidelnej rubriky Reminder. Dnes si pripomenieme skladbu, ktorá nie je príliš stará a dostalo sa jej celkom veľa pozornosti, ale v dobe, kedy sme ukrátení o festivaly a kultúrne akcie, je dobré, aby sme si banger týchto rozmerov pripomenuli. Ktovie, možno viacerým z vás prinesie spomienky na časy, kedy sme sa spoločne bavili na koncertoch. 

Flexim ako Gott. To je maximum. Nech je zem ľahká majstrovi Karlovi, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami. O hudobnom dedičstve, ktoré československý spevácky velikán Karel Gott zanechal by sme sa mohli rozprávať aj hodiny. Rozhodne by to stále za to, ale v tomto texte je hlavnou témou niečo iné.

. Prenesme sa do roku 2018, kedy uzrel svetlo sveta videoklip k tracku, ktorý má svoje miesto na prvom sólovom albume Ega, na CD Precedens, ten bol vytvorený v roku 2017. Flexim ako Gott vyšiel na YouTube účte FCK THEM. Odporúčame si pozorne toto video pozrieť, pretože v ňom je, ako to jednoducho povedať, závan amerického rapu. Skrátka, je to kvalitné po všetkých stránkach, pretože ak by takýto track dostal videoklip narýchlo, bolo by to vyslovene smutné. Našťastie, v tomto prípade sa to nestalo.

Musíme si taktiež uvedomiť, že priekopník a inovátor (pre niekoho možno trocha v dobrom zmysle slova špekultant) Ego vtedy skúšal zaujímavú vec. Chcel jemne narušiť algorytmus na YouTube, preto videá k jeho trackom vychádzali na rôznych kanáloch, nech sa môžu v tom istom čase zobrazovať v trendoch. Šikovné a koniec koncov aj fungujúce. Skutočne nastalo obdobie, kedy na vás z každej strany vyslovene skákali Egove tracky z albumu Precedens. Aj týmto pádom v istom ohľade vznikol precedens.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Central Cee: Ako sa z neho cez COVID stala superstar

Na tejto spolupráci sa stretli Ego s chalanmi z Haha Crew, a teda so Zayom, Dalybom a Sameyom, s českým rapperom Yzomandiasom z labelu Milion Plus a vo videoklipe sa objavil ako star guest aj Tekashi, ktorý má s Egom aj s Haháčmi veľmi dobre vzťahy. To potvrdzuje aj fakt, že aj napriek tomu, že 6ix9ine je vo svete veľmi kontroverznou postavou, tak Ego má jeho vyjadrenia aj na albume Egotron. Konkrétne v outre skladby Môj band, ktorou celé CD začína.

Zaujímavosťou je, že na tomto songu sa mal pôvodne objaviť aj Pil C, ale nakoniec súčasťou tejto spolupráce z rôznych dôvodov nebol. To je ale na inú debatu, o tom možno niekedy inokedy. I keď väčšina z vás si určite pamätá, o čo vtedy išlo. Je to možno aj škoda, pretože keby tento káder doplnil ešte aj Pil, s tou slohou, ktorú mal pripravenú, tak z bangru by bola ešte väčšia bomba. Nuž, ale to už je utópia, o ktorej môžeme len polemizovať.

Produkčne sa o tento track postaral Dalyb. Nemusíte byť priaznivcami týchto chalanov, ale určite uznáte, že z tohto songu ide zaujímavá a silná energia. Track si k dnešnému dňu vypočulo na video platforme YouTube viac ako tri milóny ľudí, pričom, ako píšeme v úvode, táto skladba je vyslovene ideálna na živé vystúpenia.

Fun fact na záver, časť slohy, ktorú Ego spustí vo francúzskom jazyku je prekladom jeho slohy z legendárneho tracku V MOJOM SVETE, ktorý má svoje miesto na albume Kontrafaktu NAVŽDY. Veľa šťastia, ak to budete prekladať, ale ak sa k tomu odhodláte, nájdete to tam.

Fozo: Ego, Ego profil na Instagrame 

Odporúčame