Ego cení celú rapovú scénu. Všetci podľa neho majú dôležité miesto

V uplynulých rokoch sme si možno nejak tak zvykli na rivalitu, ktorá medzi jednotlivými členmi rapovej scény, či už na Slovensku alebo v Českej republike, panuje. Faktom ale je, že teraz, v roku 2020, minimálne na oko, vyzerá rap game v týchto dvoch krajinách najviac priateľská za posledné dekády. Občas sa niekto rozhodne, že zdissuje všetkých, ale ide skôr o ojedinelé prípady.

Zaujímavé myšlienky v posledných dňoch poskytol Ego, ktorý po vydaní druhého sólového albumu s názvom Egotron, absolvoval niekoľko pútavých rozhovorov, v ktorých, ako to je už u neho zvykom, hovoril od srdca, úprimne a nevyhýbal sa nijakým témam. Ani tým možno menej príjemným, prípadne kontroverzným.

Ego vyslovene povedal, že na našej scéne panuje veľká diplomacia a aj keď jednotliví rapperi nemusia byť vždy vyslovene priatelia, vedia sa rešpektovať a uvedomujú si, že môžu vedľa seba nažívať. Musíme si totiž uvedomiť, že Slovensko a vlastne aj Česko nie je taký veľký trh a lepšie je, keď kompetentní držia spolu ako keby proti sebe bojovali.

Pekné prirovnanie, ktoré Ego použil je, že aj keď môžu jednotlivci „kopať“ za iné kluby, v konečnom dôsledku sú reprezentáciou. Reprezentáciou slovenskej rapovej kultúry. Ego povedal, že cení samozrejme svojich kamarátov Rytmusa či chalanov z Haha Crew ako Dalyb, Samey, Zayo, plus samozrejme Gleba. Má rád aj Moma, Dokkeytina, chváli Bena Cristovaa.

Nemá problém s nikým, vyzdvihol aj Separa a Strapa a taktiež pochválil aj mladých chalanov ako Frayer Flexking, ktorí robia veci po svojom. Ono, je potrebné si uvedomiť, že každý robí rap svojím štýlom, ale v konečom dôsledku majú všetci ten istý cieľ – baviť ľudí a prinášať im hudobný zážitok. Každý má vysokú relevanciu pre niekoho iného.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Cudzí jazyk v česko-slovenskom rape. Zbytočnosť alebo nevyhnutnosť?

Áno, občas sa objaví menší konflikt, občas niekomu niečo vadí a vyjadrí sa na adresu druhého. Ale predovšetkým v posledných mesiacoch či rokoch môžeme vidieť, že vznikajú spolupráce, ktoré by dávnejšie nemali šancu získať z rôznych dôvodov. Zaujíma vás aké? Je ich mnoho, ale môžeme spomenúť kombinácie ako Pil C – Separ, Momo – Samey či Separ – Radikal.

Takto by sme mohli pokračovať ďalej, ale zrejme chápete, kam tým mierime. Ego hovorí naozaj dobre a pridal aj ďalší dobrý point, že zatiaľ čo v úvode tohto tisíročia obhajoval vulgarizmy v rape, teraz obhajuje politickú korektnosť a slušné vyjadrovanie sa. Prečo? Pretože teraz sa to jednoducho nenosí a chce ísť opäť proti prúdu.

Nečudo, tento chalan má čosi do seba.

Foto: Ego, profil na Instagrame

Odporúčame