Ego a Peter Pann predstavili nový slovensko-maďarský song. Bude z neho hit?

Hľadajme to, čo nás spája a nie to, čo nás rozdeľuje. Aj toto pekné príslovie mi napadlo, keď som si vypočula nový song, ktorý má na rováši Ego, Peter Pann a ich maďarskí kolegovia HrFlow a Hercog. Song Hola, je tu práve preto, aby sa do neho zamilovali priaznivci rapu na oboch stranách Dunaja.

https://www.instagram.com/p/Bx7uMsYIN2-/

Ale poďme pekne od začiatku. Ego a Peter Pann sú nám všetkým dobre známi. Obaja sú zárukou kvalitnej hudby a chytľavých songov, ktoré sú medzi nami mladými značne obľúbené. Ale čo ich maďarskí súpútnici?

Priznávam, že mená ako Hrflow a Hercog mi do vypočutia songu Hola nič nehovorili. Maďarskú hiphopovú scénu nemám veľmi zmapovanú a nerozumiem ani po maďarsky, takže recenzovať ich doterajšiu tvorbu by asi nemalo veľký význam. Ich songy na youtube som si nepustila a zrejme ani nepustím, ale čo sa týka songu Hola, uznávam, že medzi Ega a Petra Panna zapadli super. Vniesli do nich čosi iné, netradičné, zaujímavé a aj keď väčšina z nás im vôbec neporozumie, aspoň nás riadne roztancujú.

Áno, roztancujú. Hola bude zrejme letnou peckou, ozývajúcou sa z rádií, mobilov, áut i diskoték. A veľkú zásluhu má na tom Ego. V svojej časti repuje o tom, ako sa počas diskotéky zahľadí do dievčaťa, ktoré ho priťahuje a láka pohybmi. Dievčine vyznáva pocity a myslí na pravý vzťah, ktorý sa medzi nimi môže rozvinúť.

Song Hola sa však nielen dobre počúva, ale veľmi dobre sa naň aj pozerá. Ak patríte k tým, pre ktorých je dôležitý popri dobrej hudbe aj dobrý videoklip, s videoklipom songu Hola budete určite spokojný. Klip je plný farieb a vizuálnych efektov, dynamiku mu dodávajú rýchle strihy a netradičné retro prostredie.

Tanečníčky z Vivas Dance oblečené v štýle 30. rokov, vlniace sa popri vyblýskaných retro autách klip oživujú a my sa tak nemusíme pozerať len na prestrihy raperov, ako to v niektorých hiphopových songoch býva. Za vizuál klipu môžu chlapci z A TEAM-u production – Michal Nemtuda, Boris Beharka a Miro Kordiak.

O rýchlo rastúcej obľúbenosti songu svedčia aj čísla na youtube. V Trendoch sa klip pomaly, ale iste posúva vyššie a vyššie a my môžeme len tipovať, či sa dostane na predné priečky. Niečo podobné tu predtým totiž veru nebolo a myslím si, že tak skoro ani nebude. Hoci sú na hudobnej scéne celkom bežné spolupráce s českými kolegami, tie s tými maďarskými sú ojedinelé, hlavnej v našej hiphopovej komunite.

Rozhodne by sme mali Ega a Petra Panna pochváliť, že sa nebáli riskovať a vypustili túto fajnú vecičku do sveta. S maďarskými kolegami sa totižto skvelo dopĺňajú a my si takúto spoluprácu len a len užívame.

Čo hovoríte vy? Zaujalo vás to? Chceme viac podobných songov a viac takýchto hudobných spoluprác? Ja hovorím jednoznačne ! Áno, áno, áno. Spájajme sa hudbou.

Odporúčame