Ega poznáme, kto je ale Eso?

Leto je čas, kedy sa plnia pláže a kúpaliska a odvšade  sa ozýva hudba. Hudobníci a raperi práve v tomto období vypúšťajú do sveta nové a nové songy s nádejou, že práve ten ich sa stane letným hitom, ktorý zaujme fanúšikov. O slovo sa v tomto období hlásia aj mladé talenty, ktoré sa snažia uspieť medzi stálicami slovenskej hudobnej scény. Jedným z mladej generácie, ktorá môže v budúcnosti zamiešať karty je Eso. Áno Eso. Nie Ego. Zapamätajte si ho.

A ak ste o ňom doteraz veľmi nepočuli,  vypočujte si jeho najnovšiu skladbu. Doteraz neznámy chalan, o ktorom sa vie naozaj veľmi málo, vypustil  nedávno do sveta song s názvom Úžasná.

Eso, vlastným menom Adam Brosch,  je taký chlapec pre všetko.  Spieva a rapuje, sám si píše texty a je veľmi aktívny aj pri tvorbe svojich videoklipov. Hoci má len šestnásť a nie je nám ešte tak známy, hudobne už stihol spolupracovať aj s Eliškou Ruskovou, známou zo Superstar, s ktorou vytvoril song  Teraz je ten čas. Okrem toho ho medzi seba vzali umelci z druhej strany rieky Morava  – Tom Sean, Mína a Dominika Myslivcová, ktorým rapovo sekundoval v songu Neboj se říct.  Musíme povedať, že mu to išlo veľmi dobre a hanbu slovenskému rapu rozhodne neurobil.

Nedávno  zverejnil skladbu Úžasná (letná story), ktorá je akousi zmesou popu a rapu. V songu ospevuje krásu dievčaťa  a vyznáva pocity namotaného chalana, ktorý je pre svoju  „vysnívanú“ ochotný urobiť čokoľvek. Chytľavý  text, ako sme už spomínali, si napísal Eso sám a za hudbu a hudobnú produkciu môže MARK VOSS.

Videoklip je rýchly, svieži a farebný. Letnú story o dvoch zaľúbencoch dopĺňa parádna tanečná choreografia VIVAS  dance group.

A čo bude ďalej? Podarí sa mladému raperovi presadiť v silnej konkurencií? My myslíme, že áno, pretože ženské publikum, hlavne tej mladšej vekovej kategórie mu bude určite priaznivo naklonené.  Nuž darmo, hoci to zrejme nevyzerá, že by sa tvorbou podobal Egovi, Spiritovi, Separovi či Kalimu a jednu časť slovenského publika zatiaľ možno nezaujme, v blízkej budúcnosti sa môže stať stabilným článkom našej hudobnej scény. Hoci ma len šestnásť rokov, ak sa niekde nezasekne, môžeme sa od neho dočkať ešte veľa kvalitných a zaujímavých vecí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odporúčame