Je Ed Sheeran plagiátor? Takmer ukončil kariéru, no súd ho zbavil obvinení!

Hudobník len nedávno čelil veľkým obvineniam (Zdroj: Flickr.com/NRK P3)

#Už niekoľko mesiacov sa internetom šírili správy o súdnom procese, v ktorom figuroval britský popový spevák Ed Sheeran. Bol totiž obvinený z okopírovania časti melódie v obľúbenej pesničke „Thinking Out Loud“ z hitu soulovej klasiky „Let’s Get It On“ od Marvina Gayea. Všetci sme tŕpli, ako sa tento spor skončí, pretože frustrovaný Ed Sheeran povedal, že ak spor prehrá, ukončí hudobnú kariéru!

Verdikt bol jednoznačný!

Ako uviedla NBC News, porota dospela k záveru, že sa spevák nedopustil porušenia autorských práv a skladbu vytvoril nezávisle. Sheeran vo svojom prejave pred budovou súdu povedal: „Som očividne veľmi spokojný s výsledkom prípadu a vyzerá to tak, že koniec koncov nemusím odísť do dôchodku.“

Zároveň však vyjadril svoju frustráciu z nepodložených obvinení a zdôraznil, že súdne pojednávanie ho zdržalo natoľko, že zmeškal pohreb svojej milovanej babičky v Írsku. Zároveň v emotívnom príhovore dodal: „Som len chlap s gitarou, ktorý miluje písanie hudby pre ľudí, aby si ju užívali. Nie som a nikdy nedovolím, aby mnou niekto manipuloval.“

Jeho právna zástupkyňa Ilene Farkasová vyjadrila radosť, že tento verdikt súdu poskytne skladateľom viac tvorivej slobody a menej strachu z obáv, že ak ich niekto obviní z plagiátorstva povedala, budú automaticky odsúdený.

Toto obdobie bolo pre britského hudobníka nesmierne náročné, pretože jeho manželke Cherry Seaborn diagnostikovali v roku 2022 rakovinu. Keďže bola v tom čase tehotná s ich druhým dieťaťom, nádor mohli lekári odstrániť až po pôrode, čo sa im nakoniec podarilo. 

Dokument The Sum of It All a aj nový album!

Fanúšikovia môžu byť skutočne radi, že tento proces očistil Sheeranovo meno, pretože by sme inak „prišli“ o skvelého hudobníka. Len tento mesiac začala streamovacia služba Disney+ vysielať dokumentárnu minisériu „Ed Sheeran: The Sum of It All“, ktorá divákom predstavuje spevákov osobný život.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Marek Rodák? Talentovaný Slovák v Premier League, ktorý si určite zaslúži tvoju pozornosť!

Je možné, aby sa dieťa s poruchou reči (koktaním) preslávilo v hudobnom svete? Je! A tento dokument dokazuje, že Ed Sheeran napriek tomu dokázal vytvoriť množstvo hitov, umiestňovať sa na vrcholy hitparád, niekoľkokrát získať cenu Grammy a Brit Award. Len 5. mája pritom vydal svoj najnovší, piaty štúdiový album s označením „-“ (Subtract), ktorý je podľa The Guardian jeho najlepším albumom. 

Patrí Ed Sheeran medzi tvojich obľúbených hudobníkov?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame