UFC usporiada zápas, ktorý visel vo vzduchu už roky: Dve svetové hviezdy sa stretnú v boji na život a na smrť!

Dustin Poirier

Dustin Poirier zápase UFC 257 (Zdroj: Instagram/ufc)

#Nate Diaz a Dustin Poirier patria k absolútne najznámejším MMA bojovníkom planéty. Oboch preslávili zápasy s Conorom McGrgorom a predovšetkým ich víťazstvá nad touto írskou superhviezdou. Súboj Diaza s Poirierom visel vo vzduchu už roky, pretože nikdy nebolo žiadnym veľkým tajomstvom, že sa obaja navzájom nemusia. Zápas ešte doposiaľ nebol organizáciou oficiálne oznámený. Avšak vzhľadom na to, že obaja bojovníci s ním súhlasia a pritiahol by veľký divácky záujem, šanca na jeho odrieknutie je prakticky nulová.

Návrat na víťaznú vlnu

Poiriera s Diazom spája okrem zápasov s Conorom McGregorom viacero vecí. Obaja zápasili väčšinu kariéry v ľahkej váhe, kde sa dlhé roky držali na špičke tejto divízie. Posledný zápas nezvládli a sú momentálne na negatívnej vlne. Poirier stratil víťaznú šnúru po prehre v titulovom súboji s Charlesom Oliveirom a Diaz prehral oba svoje posledné zápasy proti Jorgemu Masvidalovi a Leonovi Edwardsovi.

Víťaz zápasu Poirier vs. Diaz sa tak vráti späť na víťaznú vlnu, pričom pre Dustina pôjde o jeho vôbec premiérový zápas vo welterovej váhe do 77 kilogramov. Nate Diaz sa rozhodol adresovať Poirierovi pred jeho debutom v novej váhe pár štipľavých slov: „V januári budem zápasiť s Dustinom Poirierom. Neboj sa, ty malá šte*ka. Poďme na to teraz alebo nikdy,“ sebavedomo vyhlásil.

Krátka príprava na ostro sledované podujatie

Turnaj, na ktorom s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme duel Dustina Poiriera s Natom Diazom, bude galavečer UFC 271. Hlavným ťahákom večera bude titulová odveta kráľa strednej váhy Israela Adesanyu s Robertom Whittakerom. Vzhľadom na Adesanyovu popularitu a potenciálny zápas Poirier vs. Diaz, UFC 271 by malo byť jedno z najsledovanejších podujatí za posledné obdobie.

Obaja aktéri hlavného predzápasu však vzali súboj mesiac do jeho konania. Podľa všetkého sa odohrá len na tri kolá po 5 minútach, no nestáva sa často, aby tak vysoko postavení bojovníci vzali zápas na poslednú chvíľu. To ale len ukazuje, ako veľmi túžia po vzájomnom súboji a z diváckeho hľadiska pôjde o jeden z najsledovanejších zápasov roka.

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame