Drake a Travis Scott čelia obvineniam. O život prišlo 8 ľudí. Čo sa dialo?

Keď ste na rapovom koncerte a je tam poriadny „bordel“, výsledkom je, že máte zážitok na veľmi dlhé obdobie. Rapperi radi intereagujú s publikom, ktoré často vyslovene šalie. Avšak, v americkom Houstone, na turné Travisa Scotta sa okolnosti otočili tým najhorším možným spôsobom. O život prišli nevinní ľudia.

V Houstone v americkom štáte Texas bol na programe Astroworld Festival, ktorého hlavnou tvárou bol rapper Travis Scott, jeden z najžiadanejších hudobných umelcov uplynulých rokov. Na koncerte, počas ktorého Scotta doplnil na pódiu kanadského rappera Drakea, došlo k tlačenici, ktorá skončila veľkou tragédiou. Poďme sa pozrieť na konkrétne čísla a podrobnosti tohto smutného prípadu, ktorý rezonuje svetom.

Do nemocnice bolo prevezených sedemnásť pacientov, pričom 11 z nich čelilo zástave srdca. Podľa dostupných správ o život prišlo osem ľudí a viac ako 300 osôb bolo ošetrených priamo na mieste v Houstone. Problém nastal v piatok večer amerického času, keď sa večer tlačilo na Astroworld Festival približne 50 tisíc fanúšikov.

Ako sa ukazuje, problémom bola organizácia, pretože návštevníci sa tlačili na malom priestore, pričom veľmi veľa ľudí sa tlačilo cez VIP vstup, a teda cez miesta, na ktorých nemali v tom čase čo hľadať. Policajti situáciu nezvládali od samotného začiatku, pričom všetko sa zhoršilo večer, keď podujatie vrcholilo. Ako to už býva zvykom na každom festivale, počet návštevníkov a ich aktivita sa smerom k záverečnému podujatiu dňa stupňujú.

A v problémoch sú aj rapperi Travis Scott a Drake, ktorí sú dokonca obvinení z toho, že podnecovali na tomto podujatí chaos. Inými slovami, burcovali fanúšikov, aby robili, ako spomíname vyššie „bordel“, čo je ale, keď sa na to pozrieme objektívne, pravidelnou súčasťou podujatí tohto typu. V tomto konkrétnom prípade sa to však celé zvrhlo, pričom advokátska kancelácia Thomas J.Henry Law oficiálne Scotta a Drakea zažalovali. Kto má Drakea s Travisom nasledovaných vie, že ich koncerty sú v momentoch skutočné šialenstvo, pričom ak ste boli na kultúrnych rapových podujatiach na Slovensku či v Česku, môžete konštatovať, že problémy s tlačením sa a so zrážaním sa v dave nie sú ničím prekvapivým.

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Johny Machette ovládol internet. Potom si ho podal Separ

Celá vec bude mať dohru, veľkým problémom je načasovanie, pretože podnecovanie napätia a tvorba chaosu v obrovských davoch je predovšetkým v uplynulom období na území Spojených štátov amerických naozaj citlivá záležitosť. Nemusíme ani pripomínať, čo sa dialo v Amerike počas minulého kalendárneho roka z rôznych príčin, pričom napätie ostalo v ľuďoch zakorenené dodnes. Momentálne nie je isté, akým smerom sa to bude uberať, ale ako Drake, tak aj Travis Scott sú z toho zdevastovaní, pretože ani v najhoršom snom by ich nenapadlo, že ľudia, ktorí sa prídu baviť na ich spoločné vystúpenie, umrú a nevrátia sa domov.

Aktuálne ešte nie je isté, ako to celé dopadne, pretože dokazovanie toho, prečo a do akej miery Travis Scott a Drake burcovali ľudí a spôsobili chaos na podujatí, ktorého organizácia nebola na najvyššej úrovni, bude komplikované a komplexné. Každopádne, ako jeden, tak aj druhý, nebudú v najbližšom období riešiť svoju hudbu a koncertovanie, ale nepríjemné záležitosti. Najhoršie je, že život ľuďom už vrátený nebude a to je skutočná tragédia.

Photo credits: Travis Scott, ilustračné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.