Ovládol US Open, závidí mu aj samotný Roger Federer: Toto sú zaujímavosti, ktoré si o Dominicovi Thiemovi doteraz nevedel

Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku

Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Samo Vidic)

#Tento rok je situácia v športe nesmierne vážna. Legendárny tenisový turnaj US Open sa aj napriek tomu tento september konal. Išlo v poradí o 140. turnaj US Open v histórií a zároveň išlo o druhý Grand Slam tento rok. Dominicovi Thiemovi sa podarilo predviesť úžasný výkon, v ktorom porazil druhého najmladšieho tenistu, Alexandera Zvereva, ktorý patrí do top 10 svetovej špičky tohto športu. Dominicov život je však viac než len tenis.


Elitný trnavský Spartakus Fight Gym začína naberať na sile: Za posledný týždeň si podpísal 3 veľké hviezdy z domácej scény


Hoci súboj bol nesmierne napínavý, športovci sú súpermi len na tenisovom kurte. „Prvýkrát sme sa stretli v roku 2014, keď sme sa obaja zaradili medzi 100 najlepších tenistov. Odvtedy sme sa stali veľmi dobrými priateľmi. Dva roky na to, sme sa znova dostali na kurt, kde sme stáli proti sebe, no dokázali sme neskutočne veci. Kiežby sme mohli byť víťazmi obaja“, povedal o Alexadrovi Dominic.

Prvým cieľom bolo vyhrať Kitzbühel

Môže to vyzerať tak, že motiváciou pre každého tenistu je sen o víťazstve na každom Gran Slame, nie je to tak. Mladý Rakúšan mal túžil byť omnoho bližšie k svojmu domovu. Jeho motiváciou bolo vyhrať Kitzbühel, čo bol jeden z prvých turnajov, ktorého sa ešte ako dieťa zúčastnil.

Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku
Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Samo Vidic)

Minulý rok sa mu to konečne podarilo, keď v turnaji Kitzbühel zvíťazil nad Albertom Ramosom Viñolasom. „Keď sa mi podarilo zvíťaziť na turnaji, jeden z mojich detských snov sa stal skutočnosťou. Bol to asi najlepší pocit, aký som za celú svoju kariéru zažil. Neuveriteľné emócie.“

Podporuje ekológiu

V súčasnosti je viac než potrebné šíriť osvetu o ochrane životného prostredia a najmä zníženia produkcie plastov, ktoré často končia v oceánoch. Určite si už počul o projekte 4Ocean, ktorý sa zameral na čistenie oceánov od morí od plastov. Táto organizácia ponúka rôzne ekologicky vyrobené produkty, pomocou ktorých zbiera peniaze na svoje fungovanie.

Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku
Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Samo Vidic)

Od roku 2017 sa organizácií podarilo vyčistiť vody od státisícov kilogramov plastov. Dominic sa o tejto organizácii dopočul a zadovážil si od nich jeden z náramkov. Práve tieto náramky nosí pravidelne na svoje turnaje, čím aktívne šíri povedomie o unikátnom projekte.

Vlastní futbalový klub

Možno by si si myslel, že takýto športovec bude obrovským fanúšikom najmä tenisu, nie je to celkom pravda. Dominic sa rozhodne netají tým, že je veľkým milovníkom futbalu.


Rakúsky umelec prerobil 32-tisícový futbalový štadión na les: Fandiť tu môžeš prírode, ktorá boj na Zemi pomaly prehráva


Medzi náročnými tréningami si vždy nájde čas na telku a pozrie si zápas svojho obľúbeného klubu Chelsea FC. Dokonca si v Rakúsku založil svoj vlastný futbalový tím. TFC Matzendorf je najmä pre Dominicových priateľov a spoluhráčov z Rakúska.

Porazil vlastného trénera

Dominicovi sa podaril prvý obrovský úspech v roku 2011, vďaka čomu jeho meno zarezonovalo svetovou tenisovou scénou. Práve v tomto roku sa mu totiž podarilo na ATP Tour vo Viedni poraziť rakúsku tenisovú legendu, Thomasa Mustera. Thomas mal v tom čase už 44 rokov, no aj napriek veľkému vekovému rozdielu sa držal proti mladému súperovi statočne.

Dominic Thiem má vlastný tenisový turna
Dominic Thiem má vlastný tenisový turnaj (Zdroj: Red Bull Content Pool/Alexander Schwarz)

Aj napriek obrovským úspechom dokáže Dominic vždy oceniť kvalitu. Hoci Thomasa Mustera porazil, neskôr z neho spravil jedného zo svojich osobných trénerov. Rovnako sa venuje aj podpore nádejným talentom prostredníctvom vlastného tenisového turnaja, Red Bull Thiem. Víťazi tohto turnaja získajú možnosť trénovať s touto svetovou špičkou.

Mýty okolo jeho tréningu

Nejde len o samotný talent na tenis. Preto sa začali šíriť správy o tom, že trénuje so závažím na chrbte, po nociach chodí behávať do lesa a plávať do ľadovej vody, aby sa jeho telo pripravilo na fyzickú záťaž.

Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku
Dominic Thiem počas tréningu v Rakúsku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Samo Vidic)

Samozrejme, takýto superčlovek Dominic rozhodne nie je a išlo len o falošné mýty. Kľúčom k jeho fantastickému úspechu je hlavne Dominicova pracovná morálka, ktorú striktne dodržiava. Napriek tomu však podstupuje tvrdý tréningový plán, ktorý má nasadený pred zápasmi.

Roger Federer je jeho fanúšikom

Áno, je to skutočne fakt. Roger Federer sa nijako netají tým, že je zrejme najväčším fanúšikom Dominicovho oslnivého prízvuku. „Milujem jeho prízvuk. A to nie len v angličtine, ale aj v nemeckom jazyku. A on to veľmi dobre vie“, opísal svoje pocity pri sledovaní Dominicových tlačových konferencií Roger Federer. Posúď sám, či sa s tenisovou špičkou stotožňuješ aj ty.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame