Elitný trnavský Spartakus Fight Gym začína naberať na sile: Za posledný týždeň si podpísal 3 veľké hviezdy z domácej scény

Pirát Krištofič

Pirát Krištofič podpisuje zmluvu (Zdroj: Instagram.com/spartakusfightgym)

#Jeden z dvojice suverénne najkvalitnejších gymov na Slovensku Spartakus Fight Gym vyrába v posledných týždňoch obrovský rozruch. Všetko začalo tým, že Lajoš Klein sa stal prvým Slovákom v UFC. Po skvelom výkone a veľmi rýchlom víťazstve začalo SFG uzatvárať zmluvy s elitnými bojovníkmi. Samuel Krištofič, Ivan Buchinger a Ahmed Abdulkadirov majú teda oficiálne nové pôsobisko.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Spartakus Fight Gym® (@spartakusfightgym),

Rýchly spád

Ako prvý zo spomínanej trojice podpísal zmluvu Samuel „Pirát“ Krištofič. Ten okamžite vyvrátil špekulácie, že v jeho pôvodnom domovskom gyme nastali nejaké nezhody: „Po dlhšej dobe dumania, som sa rozhodol pre nový impulz v mojej kariére a mením oficiálne gym.

Nezabudnem, čo všetko som zažil v Chaose a čo všetko som spolu s Kamilom Cibinskim prežil. Úcta a rešpekt k nemu ostáva rovnaká. Je to viac ako len tréner a za všetko spoločne, čo sme spolu prežili mu srdečne ďakujem. No cítil som, že potrebujem zmenu a keďže som už do Trnavy často zašiel a chalani mi v prípravách na Diniza a Pukača veľmi pomohli, bolo pre mňa jasné kam sa vydať.

Stal som sa členom Spartakus Fight Gym pod vedením Attilu Végha a keďže sa už poznáme, viem, že to je správna cesta a na našu vzájomnú spoluprácu sa moc teším. Zápas sa blíži, držte palce.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic),

Nové perové váhy

Veľkú rolu na ďalších 2 posilách zohral určite už spomínaný Lajoš Klein. Ivan Buchinger a Ahmed Abdulkadirov sa po Pirátovi v nasledujúcich dňoch tiež upísali SFG. Obaja borci majú vysoko pozitívne skóre a na pravidelné sparingy s Lajošom sa určite nemôžu dočkať.

Jediná prehra Abdulkadirova je z roku 2017 práve proti Kleinovi. Jeho momentálne skóre je 6-1, pričom posledný duel si odbil v XFN proti Jakubovi Dykovi. Ivan Buchinger naposledy prehral v súboji o titul poľskej KSW na body a upravil svoje skóre na 37-7.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Spartakus Fight Gym® (@spartakusfightgym),

Zdroj: Instagram.com/spartakusfightgym
Odporúčame