Dobré rady, ktoré sa minuli účinkom: Ktoré totálne mimo tipy zvykneme počúvať?

Ben White/Unsplash

#Každý nám chce poradiť. Nie vždy sa však oplatí riadiť sa „dobrými“ radami našich priateľov či príbuzných. Niektoré z nich nám vôbec nepomôžu, práve naopak, môžu nám uškodiť. Ľudia z celého sveta sa na otvorenej sociálnej sieti Reddit podelili s dobrými radami, ktoré sú v skutočnosti naozaj príšerné. Preto na ne radšej čo najrýchlejšie zabudnite. Príjemnú zábavu!

#1 Nechaj ju vyrevať!

pixabay.com

Ako čerstvá mamička som nevedela, čo si počať s vreštiacim novorodencom. Širokorozvetvená rodina mi začala vtĺkať do hlavy, že dcérku nesmiem v žiadnom prípade brať na ruky a utešovať, inak si na mňa zvykne. Nepočúvala som ich. Nemala som dieťa preto, aby som ho nechala celý deň v postieľke. Dnes má dcéra 4 roky, máme nádherný vzťah a vôbec nemá z nosenia negatívne dôsledky. Práve naopak.

#2 Zakloň si hlavu!

Babka mi poradila, aby som si zaklonil hlavu, keď mi začne tiecť krv z nosa. Takmer som sa zadusil zatekajúcou krvou. Krv musí ísť pochopiteľne von, nie dnu. Preto je lepšie mať hlavu v predklone a krvácanie zastaviť priložením sterilnej gázy. Záklon hlavy je v tomto prípade mýtus, ktorý je pre naše zdravie škodlivý.

#3 Raz si ťa všimnú!

pixabay.com

Takúto blbú radu mi dal môj brat. Desať rokov som robil skladníka vo firme, pre ktorú som bol len nepodstatným číslom. Počas tejto doby som chcel tisíckrát zmeniť zamestnanie, ale brat ma presvedčil, že trpezlivosť a tvrdá práca prinesie ovocie. Bol som blázon, že som ho počúval. Vôbec si ma nevšimli, dokonca som mal pocit, že ani moju výpoveď nejako extra nezaregistrovali. Teraz robím v práci, ktorá ma baví a kariérne rastiem. Môj brat bol absolútne mimo.

#4 Ak miluješ, nemusíš sa ospravedlňovať!

Tak to je asi jedna z najhorších rád pod slnkom. Môj bývalý bol presvedčený, že ospravedlnenie do vzťahu nepatrí. Veď keď ma miluje, môže so mnou manipulovať. Raz-dva sa z neho stal expartner.

#5 Dobrú kravu aj pri žľabe nájdu

pixabay.com

Tak presne toto mi hovorila stará mama. Vravela, že si nemusím hľadať priateľa, chodiť medzi ľudí, ale mám byť pekne doma. Vraj dobrú kravu aj pri žľabe nájdu. No neviem, neviem, za tých pár rokov, čo som jej radu praktizovala, nám pri dverách nezazvonil žiaden nápadník. V čom je pes zakopaný?

#6 Buď sám sebou!

Viete mi niekto vysvetliť, čo to vlastne znamená? Pretože pod touto vetou si môžeme predstaviť čokoľvek. Ak môžem byť sama sebou, to znamená, že sa môžem vyzliecť donaha a behať po uliciach. To by sa asi ťažko vysvetľovalo policajtom. Táto rada je v mnohých oblastiach jednoducho nepoužiteľná.

#7 Nezaujímaj sa o to, čo si o tebe myslia ostatní!

pixabay.com

To vážne? Nemusíme sa trápiť pre každú maličkosť, avšak musíme brať ohľad aj na druhých. Keby ľuďom nezáležalo na tom, čo si o nich myslia ostatní, asi by sa medzi sebou nerozprávala väčšina obyvateľstva tejto planéty. Okolie nám dáva neraz veľmi dobrú spätnú väzbu a na to by sme nemali zabúdať.

#8 Alternatívna medicína zaručí, že doživotne nebudeš musieť brať žiadne antibiotiká!

Kedysi dávno ľudia masovo umierali kvôli epidémiám moru či cholery. Očividne ich nezachránil žiaden čaj ani olejček. Alternatívna medicína môže byť skvelým doplnkom liečby, avšak nemali by sme úplne zanevrieť na klasickú medicínu. Možno nám raz naozaj zachráni život.

A čo vy? Aké máte skúsenosti s dobre mienenými, no nevyžiadanými radami? Budeme radi, keď sa so svojimi skúsenosťami podelíte v komentároch.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame