DMS rozbili festival Hip Hop Žije. Boli skvelí a neodpustili si odkaz pre neprajníkov

DMS patria na vrchol slovenskej scény, čo sa rapu týka. Pravdepodobne sú aj medzi najlepšími v okolitých krajinách. Na to, ako je Slovensko malou krajinou, máme k dispozícii požehnaný počet mien, ktoré tvoria výborné texty. Ale späť k DMS. Táto skupina ovládla bratislavský festival Hip Hop Žije, ale chalani si neodpustili štipľavú poznámku. Na ich obranu, niet sa im čo čudovať.

DMS vystupovali na Zlatých pieskoch v piatok ako slovenský headliner, po nich nasledoval Američan Ja Rule, ktorý sa ale rozhodne netešil takému privítaniu ako DAME, SEPAR a SMART. Perfektná šou, skladby z albumov Prepáčte, MMXV, Selfmade aj Pancier. Zaujímavá pozícia SMARTA, ktorý si koncert točil a aj rapoval svoju časť, čo je u DJs prakticky nepoznaným prvkom.

Tisíce ľudí, ktoré robili „bordel“ a nechali sa absolútne vtiahnuť perfektnou atmosférou. K tomu doslova stupídna video show vytvorená z komických až absurdných klipov, ktoré ale bavili. Stupídna nemyslíme urážlivo, práve naopak. DMS deklarovalo, že sa ide baviť, že nejde riešiť hlboké témy, ale ako Separ v nedávnom rozhovore s Osťom povedal, aj v navonok prízemných textoch je hĺbka, ale je potrebné ju tam nájsť, čo sa ale niektorým nepodarí.

Všetko bolo výborné, na koncert DMS na Hip Hop Žije budú ľudia spomínať dlho. Chalani si neodpustili ani poznámku k Tonovi S a Vecovi, ktorí pred časom kritizovali postoj Separa, Dameho a Smarta k politickému dianiu na Slovensku. Tvrdili vtedy, že tak vplyvní raperi by mali svoju moc využiť aj v tomto ohľade a možno ovplyvniť mladú generáciu, ktorá rozhoduje o tom, kto sedí vo vláde.

DMS sa to dotklo. Viackrát deklarovali, že politické dianie ich doslova nezaujíma a budú si rapovať o čom chcú. Je to fér. Nech už si na to názor urobí každý, aký chce, ale nemôžete niekoho nútiť rapovať o určitej téme len preto, že má vplyv, a že by mohol zasiahnuť široké spektrum ľudí. Politické názory Separa, Dameho a Smarta poznáme.

Mohlo by ťa zaujímať:  Ozval sa Ektor. Posiela odkaz bulváru aj zvedavcom

Teda, poznáme. Vieme, že sa snažia žiť tak, aby im mohlo byť jedno, kto v NRSR sedí. Na tom nie je nič zlé. A je vidieť, že slová od „otca rapu“ Veca sa ich dotkli, preto cítili potrebu sa k tomu vyjadriť aj na Hip Hop Žije.

Dalo to zmysel, i keď to bolo vulgárne, ale to už k tomu patrí. Plynie z toho to, že nechajme každému rapovať o tom, čo chce a názor nech si urobia poslucháči. Veď keby fan base DMS vadilo, že neriešia politiku, aj keď by mohli, tak by im to nároční poslucháči dali už dávno jednoznačne najavo.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *