Ich dizajnový nábytok stojí bežne tisíce eur: Teraz ho môžeš mať doma aj ty!

Dizajnérska dvojica Front Design

Dizajnérska dvojica Front/ tvorí pre svetové značky a vystavuje v popredných múzeách (Zdroj: Hornbach)

#Štokholmskú dizajnérsku dvojicu Annu Lindgren a Sofiu Lagerkvist pozná svet pod menom Front/. Ich návrhy si možno už videl na fotkách z päťhviezdičkových hotelov či interiérov svetových celebrít. Teraz prichádzajú s novinkou, ktorú môžeš mať vďaka Hornbachu doma aj ty!

Lampy, ktoré zaplavili internet

Front/ dokáže prekvapiť nekonvenčnými návrhmi, ktoré vyrážajú dych. Keď dizajnérky v roku 2006 vytvorili ikonickú lampu koňa (Horse Lamp) v životnej veľkosti, objavila sa v desiatkach magazínov o bývaní aj v apartmánoch slávnych hviezd.

Zvieraciu kolekciu pritom doplnili rovnako pozoruhodným stolíkom v podobe prasaťa a ďalšou lampou s telom zajaca. Hoci išlo skôr o experiment, nevšedné doplnky do bytu sa stali obrovským hitom. „Z celého sveta nám chodia fotografie ľudí, ktorí sedia na lampe ako na skutočnom koni. Je to úžasné, nikdy sme nečakali, že náš dizajn si získa takú popularitu,“ priznala Eva Lindgren pre magazín Dezeen. S avantgardným kúskom sa dokonca vyfotila aj speváčka Madonna.

Lampa Horse od Front Design
Lampa Horse si získala zástupy fanúšikov po celom svete (Zdroj: archív značky Moooi)

Za originálny dizajn si poriadne priplatíš

Dodnes v obchodoch nájdeš stovky lacných napodobenín týchto kúskov v rôznych veľkostiach i menej vydarených obmenách. Originálna Horse Lamp pritom stojí astronomických 6 500 eur, prasací stolík zhruba 2 600 eur.

Annu a Sofiu už roky vyhľadávajú medzinárodní klienti. Dizajn švédskej tvorivej dvojice je mimoriadne obľúbený aj vďaka tomu, že dokáže byť miestami poetický, inokedy zasa ironický až provokatívny. Diela značky Front/ by si našiel aj v stálych zbierkach svetových múzeí vrátane MoMA v New Yorku či v Centre Pompidou v Paríži.

Inšpirácie čerpajú zo sveta módy, filmu, vedy, ale aj prírody. Dôkazom je napríklad sedačka Pebble Rubble pripomínajúca lesné kamene alebo stojan na časopisy, ktorého silueta sa ponáša na roztvorený magazín.

Sedačka v podobe kameňov od Front Design
Sedačka Pebble Rubble naozaj pripomína okruhliaky (Zdroj: Moroso)

Jedinečné kreslo, ktoré ti zlepší náladu

Švédske duo je však známe aj tým, že rado prijíma nové výzvy. Aj preto sa stali súčasťou projektu spoločnosti Hornbach s názvom Dielo. Dizajnérky túžili vytvoriť niečo elegantné a jedinečné, ale zároveň jednoduché a užitočné.

A keďže žijeme v pretechnizovanom hektickom svete, stavili na to, čo ľuďom chýba najviac – zeleň. Príroda totiž vnáša do nášho života potrebný pokoj a rovnováhu. Rastliny nielenže pohlcujú oxid uhličitý, ale robia nás aj šťastnejšími a zdravšími. Istá štúdia dokonca potvrdila, že izbové rastliny dokážu preukázateľne zvýšiť produktivitu.

Výsledkom ich tvorivosti je originálne a cenovo dostupné drevené kreslo Green Hideaway pripomínajúce trón, ktorého konštrukciu môžu postupne obrastať popínavé rastliny. Vďaka nemu si doma vytvoríš dokonalé zelené útočisko a pohodlné sedenie v jednom. „Green Hideaway je výnimočné tým, že je viac na pohľad pekný dizajnový kúsok alebo kreslo, na ktorom sa dá sedieť. Ide o pocit, ktorý v tebe vyvoláva,“ zdôrazňujú dizajnérky.

Kreslo Green Hideaway z edície Dielo
Kreslo Hideaway je spojením ľudskej práce a prírody (Zdroj: Hornbach)

Kde ho môžeš kúpiť?

Ak sa teda nebojíš výziev, vďaka predajniam Hornbach si môžeš takúto malú zelenú oázu vytvoriť vo vlastnom byte. Stačí len trochu zručnosti a o chvíľu sa z dizajnového kúska môžeš tešiť aj ty. K baleniu dostaneš zoznam materiálov, montážny návod a odporúčania, ako pestovať rastlinky. Ostatné je na tvojej fantázii.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Kreslo Green Hideaway v rozloženom stave
Kreslo Green Hideaway je kompletnou skladačkou (Zdroj: Hornbach)

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Hornbach.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame