Január s Disney+: Hviezdami nabitý Amsterdam, návrat Atlanty aj nová séria animovaného Star Wars

Film Amsterdam

Medzi novinkami na Disney plus nájdeš aj Amsterdam (Zdroj: Diseny)

#V novom roku má Disney+ prichystaných množstvo noviniek. Tešiť sa môžeš na nové pôvodné seriály od škandalóznej kriminálky natočenej podľa skutočnej udalosti, až po novú britskú komédiu Neobyčajná. Piatok trinásteho bude v januári šťastným dňom pre fanúšikov NatGeo, ktoré pripravilo tri nové dokumenty.

Atlanta – 4. séria (všetky časti dostupné už teraz)

Earn (Donald Glover), Alfred „Paper Boi“ Miles (Brian Tyree Henry), Darius (LaKeith Stanfield) a Van (Zazie Beetzová) sa vracajú do rodného mesta. Otázkou však je, či sa zmenila Atlanta, alebo oni?

Amsterdam – film (4. január)

Uznávaný filmár David O. Russell prináša originálnu detektívku o troch blízkych priateľoch, ktorí sa ocitnú uprostred jedného z najšokujúcejších sprisahaní v amerických dejinách. V príbehu, ktorý spája skutočnosť a fikciu, hrajú Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Rami Malek a Robert De Niro.

Star Wars: Chybná várka – 2. séria (od 4. januára, každú stredu nová epizóda)

Od udalostí na Kamine ubehli už celé mesiace a Chybná várka po páde Republiky pokračuje v putovaní cez územie Impéria. Počas napínavých žoldnierskych misií, ktoré ich zavedú na nové nebezpečné miesta, im cestu skrížia priatelia aj nepriatelia, známi i neznámi.

Keby steny vedeli spievať – pôvodný dokument (6. január)

Nahrávacie štúdio Abbey Road je srdcom hudobného priemyslu už vyše 90 rokov. V tomto osobnom filme plnom spomienok a objavov ťa Mary McCartneyová prevedie deviatimi desaťročiami jeho existencie. Zažiješ presne to tvorivé kúzlo, ktoré z Abbey Road robí najslávnejšie a najdlhšie fungujúce štúdio na svete. Od klasiky po pop, od filmovej hudby k hip-hopu. Film Keby steny vedeli spievať skúma hĺbku, rôznorodosť a genialitu štúdia Abbey Road.

Koala Man – pôvodný seriál (všetky časti 9. januára)

Seriál Koala Man prináša príbeh otca v strednom veku Kevina a jeho nie tak celkom tajnej identity. Jeho jedinou supersilou je neutíchajúca vášeň pre dodržiavanie pravidiel a vyňuchávanie drobných zločinov v meste Dapto. Hoci sa môže zdať, že ide o typické austrálske predmestie, na nič netušiacich Daptoňanov číhajú diabolské kozmické aj ľudské sily.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Veľký rapový KVÍZ: Ako dobre poznáš 50 Centa?

Koala Man je pripravený vyčistiť svoje rodné mesto od zla a do svojich dobrodružstiev často zapája aj svoju frustrovanú rodinu. Urobí čokoľvek, aby porazil naničhodníkov, nadprirodzené príšery alebo, čo je ešte horšie, aj hlupákov, ktorí nevynášajú svoje smetné koše v stanovené dni.

Vitajte v Chippendales – pôvodný seriál (všetky časti 11. januára)

Rozsiahla kriminálna sága Vitajte v Chippendales rozpráva škandalózny príbeh indického prisťahovalca Somena „Stevea“ Banerjeeho, ktorý sa stal nečakaným zakladateľom najväčšieho impéria mužského striptízu na svete a nedovolil, aby mu pritom čokoľvek stálo v ceste.

Teritórium – dokumentárny film (13. január)

Strhujúci pohľad na boj pôvodných obyvateľov etnika Uru-eu-wau-wau proti neoprávnenému odlesňovaniu, ktoré v brazílskej Amazónii spôsobujú farmári a nelegálni usadlíci.

Film prostredníctvom úžasných záberov zavedie divákov do komunity etnika Uru-eu-wau-wau, pričom dáva priestor aj tým, ktorí nelegálne vypaľujú a klčujú chránenú pôdu pôvodného obyvateľstva.

Malá diablica – pôvodný seriál (všetky časti 18. januára)

Trinásť rokov po oplodnení Satanom sa zdráhavá matka a jej diabolská dcéra pokúšajú žiť obyčajný život v štáte Delaware. Neustále ich však obťažujú obludné sily a Satan, ktorý túži po opatrovníctve duše svojej dcéry.

Idina Menzel: Kadiaľ sa ide na javisko – pôvodný dokument (20. január)

Prostredníctvom tohto intímneho a inšpiratívneho dokumentu nazrieš do zákulisia kariérnej cesty herečky, speváčky a držiteľky ceny Tony – Idiny Menzel a vydáš sa s ňou na jej veľký koncert v Madison Square Garden v jej rodnom New Yorku.

Neobyčajná – pôvodný seriál (všetky časti 25. januára)

Vitajte vo svete, kde sa u všetkých ľudí nad 18 rokov vyvinie superschopnosť. U všetkých okrem 25-ročnej Jen, ktorá má pocit, že zaostáva. Jej spolubývajúce Carrie, Kash a záhadný najdúch ju našťastie nenechajú upadnúť do hlbokej sebaľútosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Musk verzus Twitter: Všetko o veľkej kauze – ako najbohatší muž kúpil obľúbenú sociálnu sieť a prečo z toho vznikol súdny spor?

Stratená vo veľkom a mätúcom svete a vyzbrojená len trochou nádeje a veľkým zúfalstvom sa Jen vydáva na cestu za objavením vlastnej potenciálnej superschopnosti. Popritom však možno zistí, že skrátka stačí byť v pohode.

Ďalšie premiéry

  • Francúzski chlapíci – 2. séria pôvodného seriálu (4. január)
  • Útek – pôvodný seriál (4. január)
  • Európa z výšky – 3. séria dokumentárneho seriálu (11. január)
  • Honba za vlnami – pôvodný seriál (11. január)
  • Na ústupe – dokumentárny film (13. január)
  • Zošívaný americký sen – krátkometrážny dokument (13. január)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, Disney
Odporúčame