Na Slovensku máme jedinečnú Digitálnu Univerzitu, ktorá trvá iba pol roka: Skúsili sme ju za teba!

Prednáška na Digitálnej univerzite.

Staň sa aj ty študentom Digitálnej univerzite a splň si svoje sny.

#Možno rozmýšľaš nad svojím vlastným biznisom, alebo ťa láka práca freelancera, ktorý polovicu roka strávi na pláži na Bali či lyžovačkou v Kanade. Prípadne máš plnú hlavu kreatívnych nápadov, no nevieš, komu a kde ich povedať. Nie pre nič za nič sa hovorí dream big. A tvoje sny, možno aj tie veľké, ti pomôže splniť Digitálna univerzita.

Rozhodnúť sa študovať vysokú školu hneď po strednej je úplne bežným osudom priemerného teenagera. Vybrať si zameranie, prejsť prijímacou skúškou a na 4 až 5 rokov si to opäť poslušne odsedieť s vidinou zaručenej úspešnej budúcnosti, ktorá predsa musí prísť. No a naši milujúci rodičia, ktorí svojim deťom prízvukujú nevyhnutnosť titulu pred menom s tichou vyhrážkou nezamestnanosti na perách, tento kolobeh nevedomky podporujú.


Vybuduj si kariéru v marketingu vďaka sociálnym sieťam: Pomôže ti v tom Digitálna univerzita


Pokoj v rodine vs. tvoja budúcnosť

Avšak, kto v osemnástich tušil, čo chce robiť do konca života? Koľko ľudí si vyberie školu len pre pokoj v rodine a koľkí po prvom či druhom roku zistia, že ich štúdium nielen nebaví, ale dopredu vedia, že v danom odbore nebudú robiť ani jeden deň? Skromným odhadom si dovolím povedať, že priveľa.

Odbočme od vysokej a presuňme sa o niekoľko rokov dopredu. Dajme tomu, že si ťa tá ideálna práca našla a už pár rokov poslušne šúchaš nohami v peknej kancelárii s kuchynkou a kávovarom. Hovoríš si, že veď vlastne nevadí, že si toho toľko neprecestoval, nevadí, že si nevytiahol päty z rodného mesta a nevadí ani to, že sa nikam neposúvaš. Veď všetci vraveli, že treba mať radšej istotu, radšej sa držať pri zemi, žiť skromne a dobre bude.

Prd makový, zabudni na všetky „dobré“ rady o skromnom živote, o tom, ako pomaly ďalej zájdeš a vezmi svoj život do vlastných rúk. Ak si si doteraz myslel, že stačí byť šikovný a ono to príde, niekto si ťa všimne, Zem sa prestane točiť a všetci spadnú na zadok, je čas nastaviť si budíček a zobudiť sa z toho hlbokého sna. Dobrou správou je, že s trochou odhodlania môžeš všetko zmeniť k lepšiemu.

Počúvaj ten hlas

Nezáleží na tom, či si práve skončil strednú, alebo si v polovici vysokej a váhaš, či pokračovať. Možno už dokonca neštuduješ a v práci prišlo obdobie, kedy zvažuješ svoje ďalšie kroky a cítiš, že v tvojom živote niečo chýba. Niekde v podvedomí ti tichý hlások našepkáva, že máš naviac a že teraz je ten správny čas vykročiť zo svojej komfortnej zóny a dať sám sebe šancu.

Ako bolo spomenuté, ružová budúcnosť do lona nepadá sama. Ty pre ňu budeš musieť niečo urobiť. Ja sama som pred pár mesiacmi bezradne tápala a nevedela, čo so životom. Aj napriek tomu, že som sa vlastne nemala na čo sťažovať. Mám vysokú, v pohode prácu, splnila som si sen o živote v zahraničí… No bolo tam jedno veľké ALE. Vždy ma zaujímal marketing, písané slovo, organizácia eventov a celá kreatíva, ktorá urobí z jedného dobrého nápadu veľké haló. Ale ako sa k tomu dostať? Ako zistiť, ktorá z milióna pozícií by ma bavila?

Mojím game changerom bola Digitálna Univerzita. Vedela som, že chcem nazrieť do online marketingu, no nevedela som, ako hlboko, ani do akej sféry. Bola som však ochotná investovať do svojej budúcnosti. Zapísala som sa na polročné štúdium, ktoré nehlasne sľubovalo odpoveď na moju vnútornú dilemu.

Na pol roka som sa stala študentom, ktorého nikto nenúti, nikto nekontroluje, nikto neznámkuje a nikto nevyčíta, že si nerobím úlohy. Avšak napriek tomu som prvýkrát naozaj so záujmom študovala a úlohy naozaj poctivo robila. (Teda väčšinou.)

Káva a croissant na prednáške.
Aj takto vyzerajú prednášky na Digitálnej univerzite.

 

Rovnaké, no predsa iné

Predstav si školu, do ktorej môžeš chodiť, no prednášky sú dostupné aj online. Býva iba raz za týždeň a tvojimi lektormi sú najviac cool ľudia z brandže. To znamená, že možno nemajú titul, no ich menom je podpísaných množstvo projektov, ktoré si na 100 % videl, počul alebo zdieľal. Nemusíš robiť nijaký vstupný test a napriek tomu sa nemusíš báť, že by si štúdium nezvládol.

Každá prednáška je na inú tému, čo ti dá príležitosť nazrieť do rôznorodých zákutí marketingu, jeho nástrojov, psychológie, ale aj možnosť objaviť „to svoje“. Po prednáške je lektorom vybraná domáca úloha, ktorá môže pomôcť pri rozvíjaní a budovaní dokonca tvojho vlastného brandu, služby či projektu. Je to vlastne ako zaplatenie si marketingového poradcu, ktorý ti namiesto urobenia zákazky všetko vysvetlí, prácu po tebe skontroluje, prípadne napíše feedback.

„Prekvapilo ma množstvo podkladov, informácií a materiálov. Nebola to len krátka prednáška, ale poskytnutých xy ďalších zdrojov. Tiež ma občas prekvapila náročnosť úloh. Niektoré boli zdĺhavejšie, čo je asi dôležité vedieť predtým, ako sa človek prihlási. Je skvelé chcieť sa učiť, no nezabúdajte na to, že to chce extra vyhradený čas.“ Barbora

Pre prokrastinátorov aj poctivky

Počas celého štúdia si človek môže regulovať svoje vlastné tempo. Tvojím cieľom je prejsť prednáškami a odovzdať do stanoveného deadlinu všetky domáce úlohy. Ak robíš všetko priebežne, možno si stihneš pozrieť dokonca bonusové prednášky, talky, video postupy, zapojiť sa do zaujímavých súťaží či konzultovať prednášku a dostať odpovede, na konkrétne problémy, s ktorými sa stretávaš. Ak nie, nikto ti nedá červený bodík za absenciu.

Po prvej absolvovanej časti – 16 prednáškach sprevádzaných úlohami – nasleduje mentoring. Tomu predchádza zvolenie si špecializácie, ktorá ťa najviac zaujíma. Po tomto rozhodnutí ti bude priradený mentor, s ktorým absolvuješ tri stretnutia, počas ktorých budeš pracovať a konzultovať konkrétny projekt. Opäť skvelá správa, ak máš vlastný biznis alebo víziu, robíš v podstate pre seba a na seba.

„Ja som mala špecializáciu v sociálnych sieťach a celý mentoring bol prínosný a príjemný. Skúšali sme na našich projektoch rôzne konkrétne zadania. Napríklad, ako podrobne máme zmapovanú konkurenciu a jej správanie. Alebo, ako tvoriť vylepšenia, ktoré sa dajú reálne uplatniť.“ Barbora

Akonáhle prejdeš mentoringom, dostaneš prístup k absolventskej skúške. Voila, po jej úspešnom vykonaní dostaneš certifikát, no a hlavne slušný základ pre rozbehnutie svojej kariéry.

Nebude to také ťažké, drahá

Toto bola moja cesta a netvrdím, že každý sa nájde v marketingu. Ja sama však neznášam motivačné texty s dobrými radami: „Na internete nájdeš veľa zaujímavých ponúk, stačí si to vygoogliť, len si k tomu musíš sadnúť a venovať tomu chvíľu voľného času.“ Ďakujem, to som naozaj netušila.

V prvom rade sa zamysli, čo ťa skutočne baví. Čo z tvojich koníčkov alebo záujmov má prioritu, čo ťa fascinuje a čomu dokážeš venovať svoju pozornosť hodiny? Možno ťa poháňa čistá zvedavosť a nič ti nenapadá a svoj podnet ešte len hľadáš. Avšak na to, aby si ho našiel, sa musíš rozhýbať.

A nie v zmysle nezmyselných predsavzatí typu: „Začnem sa obzerať po novej práci,“ „Zajtra si urobím nový životopis,“ alebo „Keď budem mať čas, sadnem si k tomu.“ Stanov si reálny deadline, dokedy sa chceš rozhodnúť, dokedy chceš niečo dosiahnuť, alebo sa skús niekam prihlásiť. Keď toto rozhodnutie urobíš dobrovoľne a vedome, uvidíš, že si ten čas nájdeš a nebudeš ľutovať.

Chceš žiť teda život po svojom? Chceš sa niečo naučiť, napredovať a byť úspešný v tom, čo ťa baví? Každý úspech sa začína snom a uskutočňuje prvým krokom, urob ho už dnes a prihlás sa na Digitálnu Univerzitu! Nebudeš to ľutovať…

Digitálna univerzita
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame