Denník stratenej vysokoškoláčky #32: Chcela som len pekné vlasy, skončila som s katastrofou na hlave

Photo by Carolina Heza on Unsplash

#Ani neviem, ako som zaspala, zato viem, ako som sa zobudila. Jakub mi skočil do vlasov, ktoré sa mi zlepili do jednej guče. „Fúúj, čo to máš? Vyzeráš stlašne!“ Milujem detskú úprimnosť. Ihneď som sa rozbehla do kúpeľne. Tušila som, že sa niekde stala fatálna chyba.

Ako bezdomovec

V kúpeľni som sa rýchlo opláchla studenou vodou, aby som čo najskôr bola v obraze. Pri pohľade na vlasy mi bolo jasné, že sú na hony vzdialené od ilustračnej fotografie, ktorá bola uvedená pri návode.

„Vaše vlasy sa budú lesknúť,“ spomenula som si na slová autorky. Neklamala. Moje sa leskli široko-ďaleko. A smrdeli ako nedeľné rezne. Zobrala som mobil a vyhľadala článok ešte raz. Písalo sa v ňom, že vlasy treba dôkladne umyť šampónom. Ja som však prekročila tento krok. Tu mám žalostný výsledok. Začala som si umývať vlasy.

Za chvíľu mi do kúpeľne vbehla nazúrená mama: „Čo míňaš tak veľa vody? Budeš to platiť zo svojho?“ Aby dodala patričnú váhu svojím slovám, zastavila mi kohútik. Keď odišla, snažila som sa rýchlo vymyť z vlasov aspoň penu. Vlasy ostali krásne mastné. Mám šťastie v nešťastí, nemusím takto chodiť medzi ľudí. Bohu vďaka za karanténu!

žena s dlhými vlasmi
Vlasy sú koruna krásy Zdroj: Photo by Element5 Digital from Pexels

Pokus číslo dva

Na tie vlasy som sa nemohla pozerať. Na druhej strane som sa aspoň na chvíľu mohla vcítiť do kože Ľudmilky, ktorá sa vyhýbala vode. Bežne mala vlasy mastné ako ja po neúspešnom experimente. Zaumienila som si, že predsa len budem krásna a očarím celé okolie.

Po pár dňoch nudy to chce zmenu. Nový vietor vo vlasoch. Niečo, čo mi vleje nový impulz do života. Samozrejme, že som to zobrala za zlý koniec. Rozhodla som sa ostrihať. Jakubovými nožnicami na papier. Na YouTube všetky tutoriály vyzerajú až detsky jednoducho. Vyzerajú. No bolo to len zdanie.

Tentoraz som sa zamkla do kúpelne, aby tam neprišiel žiaden votrelec. Urobila som pár radikálnych strihov a des bol na svete. Moje dlhé, gaštanovohnedé mastné kučery padali na dlaždice. Keď som sa pozrela na svoje veľdielo, rozplakala som sa. Vyzerala som strašne. To by karanténa musela trvať dva roky, aby som sa mohla svetu ukázať na oči.

Chcela som zmenu? Chcela. A tu mám výsledok! Neviete, čo robiť, aby mi vlasy čím skôr narástli?

Zúfalá Kika

Pozn: Denník je čistá fikcia. Akákoľvek podobnosť postáv či miest je čisto náhodná.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame