Denník stratenej vysokoškoláčky #31: Ja chcem ísť naspäť do školy!

Prázdna trieda, stolička so stolom

Photo by Jordan Sanchez on Unsplash

#Dlho som sa neozvala, ja viem. Mala som pocit, že nemám o čom písať. Z východu sme sa vrátili bez Majky. Tá ostala u rodičov, ktorí sa rozhodli, že jej silou-mocou nájdu manžela. Asi som sa nejako príliš rozcítila, pretože rovno z východu som sa vybrala do rodného hniezda. Sama. No to som ani len netušila, čo ma tam čaká.

Všetci sme na jednej lodi

Najviac sa z mojej prítomnosti tešil Jakub. Ihneď som sa musela zúčastniť autíčkových pretekov. Najprv ma to nebavilo, no môj mladší brat ma úplne vtiahol do hry. „Krista, ty kedy dospeješ, prosím ťa?!“ Mame sa to vôbec nepáčilo, a tak sa ma snažila prepnúť do dospeláckeho módu. Snažila som sa to rozdýchať, v nádeji, že už len dva dni a vrátim sa do Veľkého mesta. Do bezpečia našej smradľavej izby, do vône kníhkupectva, i do štúdia nemilovanej biológie. Koronavírus však dal mojím plánom absolútnu stopku. Ostala som doma. S Jakubom, nervóznou mamou, ktorá je v prechode a s otcom.

Žena v prírode, otočená chrbtom
Čo ma to len čaká? Zdroj: pixabay.com

„To bude poriadna výzva!“ vzdychla som si, čítajúc článok nejakého psychológa, ktorý tvrdil, že vďaka karanténe pribudne buď viac detí, alebo rozvodov. Mňa sa osobne netýkal ani jeden scenár, no tušila som, že doma bude poriadne dusno. Snažila som sa mame priveľmi neukazovať na oči, pretože už len samotnú moju prítomnosť vnímala ako čistú provokáciu. Hlavné je jedno: Prežiť to bez ujmy na zdraví.

Opustil nás ďalší člen rodiny

To, v čo som dúfala, sa nesplnilo. Minulú stredu nás nečakane opustila mamina 98-ročná prateta. Našťastie pre mňa, veľký kar, na ktorom by som bola opäť stredobodom pozornosti, sa nekonal. Vďaka karanténe sa pohrebu mohli zúčastniť len najbližší príbuzní. Keďže ich pratete neostalo veľa, mama s otcom sa vybrali na pohreb, a na mne ostalo stráženie Jakuba. Aby sme náš čas využili čo najplodnejšie, pustili sme do týchto činností:

  • Hra na popolušku: triedili šošovicu a fazuľu, čo som však musela zatrhnúť, pretože si Jakub jednu fazuľu strčil do nosa.
  • Sánkovanie sa na schodoch do pivnice: Jakubovi to celkom šlo, ja som si rozbila bradu
  • Kreslenie autíčka: to ma bavilo zo všetkého najmenej. Jakub dostal nervy, že to neviem, a poslal ma variť krupicu. Samozrejme, že mi prihorela
Chlapček si kreslí
Jakub si ide svoje Zdroj: Tiny Tribes/pexels.com

Teraz je večer. Konečne zaspal. Všade navôkol je neporiadok. Kašlem na to. Idem sa venovať sama sebe. Namiešala som si masku na vlasy. Z oleja, medu a žĺtka. Olivový olej som nenašla, tak som dala olej na smaženie. Som zvedavá na výsledok.

Znudená Kika

Pozn: Denník je čistá fikcia. Akákoľvek podobnosť postáv či miest je čisto náhodná.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame