„Nehádžme všetkých Rusov do jedného vreca,“ hovorí Dame

Dame sa hnevá. Nielen na to, že Rusko napadlo Ukrajinu, ale aj na to, akí sú ľudia voči sebe plní nenávisti. Člen skupiny DMS odsudzuje agresiu, ale taktiež odsudzuje, keď niekto hádže do jedného vreca všetkých Rusov. Toto je jeho pohľad na aktuálne dianie.

Dame nerád rieši politiku

„Nechcem sa moc vyjadrovať k politike a veciam, čo sa dejú, snažím sa vždy držať bokom, pokým sa len dá, lebo si myslím, že každý umelec / športovec alebo človek, čo má cez to vďaka čomu ho ľudia sledujú vplyv na ľudí, by mal byť neutrálny ako politicky, tak nábožensky. Ale bohužiaľ, to už tu u nás niekedy nejde, za najväčším zlom a všetkým, čo sa posledné roky a asi vlastne odjakživa deje, sú politika a náboženstvo. Ruka v ruka s najväčšími manipulátormi, dépehačkarmi a podvodníkmi, ktorí by mimochodom ako prví boli v private jetoch smer Karibik, keby sa u nás deje čokoľvek podobné ako v Ukrajine,“ začal slovenský rapper Dame.

Slovenskí rapperi sa vyjadrujú k vojne na Ukrajine

Náledne pokračoval vo svojom prehovore: „Za najväčšie rozkrádanie krajín, za najväčšie finančné podvody väčšinou môžu práve tí tam hore. Už len prečo, keď sa robí u nás štátna zákazka pri hocičom, tak to stojí tak 4x viac ako keby si to objednal súkromník. Lebo to zaplatia všetci ľudia z našich dáni a nikoho vrecko nekrváca. Lenže krvácame potom spolu všetci. Lebo nás tu rozkrádajú tí, čo by mali práve najrozumnejšie hospodáriť pre dobro všetkých. Tí, čo robia rozhodnutia za celý národ.“

„Ale k veci. Poprosil by som ľudí, ktorí si nejak berú môj názor k srdcu, aby si pomáhali, aby pomáhali vždy. Nie len, keď sa niečo deje, niečo takéto ako posledné dni. Pomôžme ako vieme Ukrajincom, ale aj keď sa „nič nedeje“. Pomáhajme tým, ktorým treba ako vieme a nešírme nenávisť voči akémukoľvek národu. Lebo národ nie je jedinec, tak ako u nás je kopec č.rákov, ale aj dobrých ľudí, tak je to aj inde,“ poskytol Dame svoj pohľad na súčasné dianie na Ukrajine, kde prebieha ruská invázia pod velením prezidenta Vladimíra Putina.

Chceme mier, chceme mier, chceme mier

Netreba generalizovať Rusov

„Jednoducho, tak ako v tvojom dome býva nasr.tý pán, ktorý ťa nepozdraví, tak tam býva aj usmiata teta, čo ti zaželá pekný deň. Obaja majú tú istú štátnu príslušnosť, národnosť, sú z jedného mesta, dokonca ulice. Obaja sú v podstate rovnakí ľudia, a predsa ich nemôžeš hodiť do jedného vreca a tvrdiť, že ľudia z tohto domu sú zlí,“ pokračoval člen skupiny DMS.

„Tak nejak to vnímam aj s farbou pleti alebo národnosťou, je to úplne to isté, nemal by si rozdeľovať podľa pleti, ale podľa národnosti áno? Ľudia, čo šíria nenávisť v tomto smere, ale niekedy pred tým sa oháňali rasizmom sú najväčší pokrytci. Nezabúdajme, že šírenie zla je proste šírenie zla. Ide mi rozj.bať hlavu, keď vidím, ako ľudia píšu nenávistné správy niekomu, kto sa napríklad narodil v Rusku, ale celý život reprezentuje Slovensko. Keď nám nosia medaily, tak sú dobrí, ale zrazu im aj smrť želáte, lebo sa narodili v Rusku?“

Takto Boy Wonder reaguje na udalosti uplynulých dní (VIDEO)

„A aj keby tu nežili, ľudia, čo vám je.e? Nešírte nenávisť,“ dodal Dame. Napokon odsúdil to, že niekto teraz bude kritizovať a odmietať všetko ruské iba kvôli tomu, že Rusko je krajina pôvodu, či už človeka, produktu alebo aj hudby.

Photo credits: Dame, IG

Odporúčame