Dame ti dá jasný dôvod, prečo aj v roku 2023 stojí za to kupovať fyzické CD

Dame

Prečo si kupovať v dnešnej dobe CD: (Zdroj: Instagram.com/adamvandame)

#Svoj tohtoročný album vydal Dame z DMS opäť v sprievode originálneho konceptu. Otázkou však je, či sa ešte v dnešnej dobe oplatí kupovať fyzické CD ejkejej hudobné nosiče? Samozrejme, berieme to z pohľadu fanúšikov, ktorí kupovali niekoľko rokov CD-čká a mali z nich radosť.

Veď to sám/a dobre poznáš, hudba sa počúvala najprv cez audiokazety, vinyly, CD-čká a USB-čká, nelegálne sťahovanie hudby do mobilu až po streamovacie služby. Hudba sa dá počúvať naozaj všelijako, ale asi mi dáš za pravdu, že dnes je to najviac cez spomínané streamovacie služby. To nie je môj výmysel, to je holý fakt. Ale to CD… má to v sebe niečo iné, či? A svoje o tom vie práve aj Dame, ktorý si pre nás aktuálne chystá deluxe verziu svojho tohtoročného albumu Frí Dom.

Dame
Dameho tohtoročný album Frí Dom (Zdroj: Instagram.com/adamvandame)

Takto sa Dame vyjadril:

„Chcel som vydať moju DELUXE verziu albumu ako inak 13-ho ale bohužial vo výrobe som s nejakými vecami vnútri albumu nebol spokojný, nedám nikdy von nič s čím niesom 100% ok, takže sa to zas o pár dní natiahne, ale bude to vážne brutálne. Či už s audio stránkou/15-timi hosťami alebo so spracovaním tohto obalu, ktorý som si vymyslel, som velmi spokojný. Keď to chytíš do ruky pochopíš, že to je celkom inde ako obyčajné CD alebo čokolvek čo si doteraz držal. Samozrejme obsahuje aj dve CD.

Dame si tradične dáva na všetkom záležať fakt extrémne. „Bude ich vyrobených 1013 kusov, každý očíslovaný a nikdy ich nebude viac. Žiadny predpredaj, jednoducho, keď dojdú z výroby ich všetky podpíšem, dáme drop na shop.rukahore a odošlú sa hneď k vám. Oznámim to hneď ako budem vedieť. Ku každému albumu je vyrobené ešte niečo, čo dostane každá objednávka. Bohužial to trvá kolko to trvá, lebo sa každý jeden kus dáva dokopy ručne a už len dostať vzorku do stavu, aký som chcel, boli mesiace hľadania a skúšania možností. Ale na dobré sa čaká ako sa hovorí 😃🤟🏼…“

Dame
Dame chystá DELUXE album (Zdroj: Instagram.com/adamvandame)

Ak si dnes kúpiš album na CD, tak určite dáš zarobiť interpretovi oveľa viac, ako keď si jeho pesničku alebo celý album vypočuješ 60x. Ak zoberieme do úvahy, že za 1000 prehratí zarobí interpret na Spotify okolo 4 dolárov (aj to si musíš vypočuť celú skladbu a podobné záležitosti), tak z predaja CDčka zarobí oveľa viac. Nielenže zarobí viac on, ale všetci, ktorí sa starajú o distribúciu, čiže napríklad vydavateľstvo, kuriérska služba, jeho manažment a tak ďalej.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Tesla nerobí rap pre deti: Prečo je album ZEITGEIST výnimočný?

Píšeme to práve na príklade Dameho blížiaceho sa DELUXE albumu, keďže to je fakt čosi, čo má v sebe skutočnú hodnotu. Plus sa oplatí dodať, že na albume v tomto prípade síce nepribudnú tracky, ale pribudnú hostia, ktorých sme v trackliste pôvodného projektu počuť nemohli. Nevieme sa dočkať!

Sleduj náš TikTok      

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame