Dame aj Separ spomínajú na mladosť a basketbalové súboje

K hip-hopu a rapu pasuje basketbal. Môžete byť milovníkmi futbalu, hokeja, tenisu či zmiešaných bojových umení, ale toto nemôžete spochybniť. Jednoducho, či už rap sledujete rok alebo desaťročie, prípadne viac, jednoducho hádzanie na kôš či streetball alebo súboje o sídlisko s oranžovou loptou k tomuto hudobnému prejavu patria.

Iné to nebolo pred pár rokmi a iné to nie je ani dnes. Potvrdzuje to aj obľúbený streetballový turnaj, ktorý bude opäť sučasťou festivalu Hip Hop Žije. Basketbalu sa v mladom veku venovali viacerí slovenskí či českí raperi. Výnimkou neboli ani členovia skupiny DMS Separ a Dame.

Separ v nedávnom rozhovore hovoril, že chalani hrávali basketbal tak často, že keď na ich sídlisko alebo na ihrisko, kde hrali prišli hráči, ktorí sa basketbalu venovali pravidelne a chodili na riadne tréningy, často odchádzali po súbojoch s nimi so smútkom a prehrou na svojom konte.

Rovnako hovorí aj Dame, ktorý sa k tejto problematike vyjadril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „Keď sme boli sopláci u nás v Dúbravke pankáči hrávali streetball v rozviazaných martensoch a pili ríbezlák od smädu ? a aj tak hocikedy odchádzali interisti a iní športovci smutní domov. ?? „

Hviezdy NBA boli často spomínané v rapových textoch spoza mora, o čom by vedel hovoriť napríklad Michael Jordan, ktorého meno bolo spomenuté v enormnom množstve textov. Chalani sa následne inšpirovali aj športovcami, čo im v celkovom raste pomohlo.

Často sa rapuje aj o LeBronovi Jamesovi (aktuálne LA Lakers). Český raper Smack spomenul aj jediného českého basketbalistu v NBA Tomáša Satoranského, aktuálne hráča Washingtonu Wizards.

Zaujímavosťou je, že Pil C má v skladbe Agent 47 riadok aj o Demarovi DeRozenovi, ktorý je aktuálne hráčom San Antonia Spurs v NBA, ale dlho bol súčasťou Toronta Raptors, ktoré je aktuálnym víťazom najsledovanejšej basketbalovej ligy.

Mohlo by ťa zaujímať:  Nik Tendov hit „Sedm“ dostal remix: Ako cool je táto verzia?

Aktuálne niet pochýb o tom, že basketbal a hip-hop pôjdu ruka v ruke aj v ďalších rokoch či dekádach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *