Ďalšie slovenské mesto zažíva gastronomický boom: Kvôli čomu sa oplatí navštíviť Trnavu?

Trnava (foto: Pixabay.com)

#Malý Rím má gastronomicky čo ponúknuť. V meste vznikajú stále nové podniky a tie, ktoré sú dostupné už dlhšiu dobu sa snažia stále zdokonaľovať.  Pre obyvateľov je to skvelá správa, keďže si môžu vybrať, kam sa vybrať na obed, večeru, či kávu. My sme vytvorili zoznam najobľúbenejších prevádzok, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

Synagóga Café

Nádherné zrekonštruované priestory starodávnej synagógy vás naozaj očaria. V kaviarni panuje skutočný pokoj a vašu kávu si môžete vychutnať v naozaj netradičnom, ale veľmi krásnom prostredí. Okrem kávy je samozrejmosťou široká ponuka rôznych limonád, cheesecakeov, či skvelé raňajkové menu. Uvidíte, že pri návšteve tohto miesta sa vám bude hodiť mobil, či fotoaparát na zvečnenie tejto zaujímavej kaviarne.

Thalmeiner

Ide o najznámejšiu a asi aj najnavštevovanejšiu prevádzku v Trnave. Nachádza sa na Trojičnom námestí v historickom, zrenovovanom dome. Thalmeiner nadväzuje menom i interiérom na známu trnavskú kaviareň z obdobia prvej republiky.

Podnik má interiér zariadený v starodávnom štýle a je veľmi rozsiahly. Napriek tomu je niekedy problém nájsť voľné miesto, keďže býva preplnený hlavne v čase raňajok, ktoré sú veľmi obľúbené. V ponuke je veľké množstvo jedál, nechýba skvelá káva, nápoje a koláče. V teplých mesiacoch sa teší veľkej obľube letná terasa, na ktorej je však veľký problém nájsť voľné miesto, preto si ho radšej zarezervujte.

https://www.instagram.com/p/BmRW49WBgh8/

Burger Club

Obľúbený trnavský burger, ktorý má síce veľmi krátku históriu, no i tak si našiel obrovskú fanúšikovskú základňu. Reštaurácia sídli v malom priestore v centre mesta. Taktiež doporučujeme si rezervovať stôl, aby ste sa po príchode nesklamali. Burgre i hranolky sú chuťovo dokonalé a vyzerajú tiež skvelo i na tanieri.

Pizza BuonGiorno

Pre milovníkom pizze predstavujeme najlepšiu pizzériu v Trnave. Reštaurácia sa síce nenachádza v centre mesta, no okúzli vás krásnym priestorom, skvelým jedlom a hlavne nižšími cenami. BuonGiorno nás zatiaľ pri žiadnom jedle nesklamalo. Navyše robia aj skvelé burgre, cestoviny a iné jedlá.

Sushi Ki

Jedna z najznámejších sushi reštaurácii v Trnave. Návštevníkom ponúka pekný interiér, skvelú obsluhu a v neposlednom rade veľmi chutné jedlo. Pre Trnavčanov je taktiež skvelá výhoda i donášková služba, ktorú reštaurácia ponúka.

Patriot

Ak by ste mali záujem o exkluzívnejší a drahší podnik, tak určite odporúčame Patriot. Ten sa nachádza v krásnych, historických uličkách Trnavy. Hneď po príchode vás okúzli zrenovovaný interiér. Ponuka jedál nie je veľká, no každý kúsok z menu je veľmi kvalitný. Osobne odporúčame argentínsky steak.

A čo vy, Trnavčania i Netrnavčania. Kde chodíte na kávu či obed? Napíšte do komentárov!

 

 

Odporúčame